Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Αν δεν έχεις ξεμπερδέψει με στρατό δεν υπάρχει περίπτωση να σε εγκρίνουν. Τώρα ειμαι και εγω στο στάδιο επεξεργασίας για το πρόγραμμα του 2009.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αφου υπαρχει η προυποθεση για εκπληρωμενες στατιωτικες υποχρεωσεις...Δεν εχεις διαβασει την ανακοινωση του προγραμματος???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κ γω κάτι. Μπήκα στο πρόγραμμα το καλοκαίρι κ το Σεπτέβριο πήρα τη προκαταβολή. 3 Μαρτίου έκοψα κανονικά το δεύτερο τιμολόγιο κ από τότε ακόμα περιμένω. Όταν έκανα τα χαρτία για να μπω στο ΕΣΠΑ μου είπαν ότι τα λεφτά δε θα χαθούν σίγουρα, θα έμπαιναν στο τέλος της βδομάδας ή βαριά στο τέλος του μήνα (Απριλίου) κ ήταν άσχετα με το ΕΣΠΑ. Αναγκάστικα να αφήσω απλήρωτο το ΤΣΜΕΔΕ γιατί τα έσοδά μου είναι μηδαμινά. Να ρωτήσω έχει πάρει κανένας την πρώτη δόση γιατί μετά τα μέτρα άρχησα να αγχωνομαι μήπως χαθούν τελικά.

Link to comment
Share on other sites

centervak και εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι με ένα μήνα καθυστέρηση από εσένα δηλαδή περιμένω την 1η δόση με χαρτιά από αρχές Απρίλη αλλά τηλεφωνικά που επικοινωνώ δεν μου έχουν πει ότι μπορεί και να μην τα πάρω απλά μου λένε ότι καθυστερεί λόγω που είμαι σε νησί.

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση...αν κάνω τώρα αίτηση για την επιδότηση, σε τι χρονικό διάστημα θα έρθουν για αυτοψία και πότε "υποτίθεται" πρέπει να γίνει η πληρωμή? Για επαρχία.

Link to comment
Share on other sites

Και καλα θα ερθουν μεσα σε ενα μηνα απο την στιγμη που θα εχει προεγκριθει η αιτηση σου.Για τα λεφτα τωρα...εμενα μου εκαναν ελεγχο και με ενεκριναν 20 Δεκεμβρη τα δικαιολογητικα τα πηγα στον ΟΑΕΔ αρχες Μαρτη (ασχετα που εγραφε στην εγκυκλιο μεσα σε 20 μερες), το τιμολογιο για την πρωτη δοση το εκοψα 22 Μαρτιου και τα λεφτα τα πηρα.......... Ακομα περιμενω!!!

Εγω πραγματικα θα το σκεφτομουνα να το κανω σημερα μπορεις να χρεωθεις με τα 6000 και ενοικια τουλαχιστον ενα χρονο και να μην παρεις τιποτα ή να τα παρεις του αγιου * ανημερα!

Δεν ξερω η συμβουλη μου ειναι σκεψουτο καλα!

Link to comment
Share on other sites

Εκεί θέλουν να μας οδηγήσουν στο να κάνουν όσο το δυνατόν λιγότεροι αίτηση και έτσι να δώσουν λιγότερα λεφτά. Εγώ λέω ότι όποιος μπορεί να κάνει τα έξοδα ας κάνει τα χαρτιά του, αφού τα δικαιούμαστε γιατί να τους τα χαρίσουμε. Μπορεί να είναι λίγο ζόρικα στην αρχή με τα έξοδα και χωρίς έσοδα αλλά θέλει υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Και άλλη μια ερώτηση...αν κάνω τώρα αίτηση για την επιδότηση, σε τι χρονικό διάστημα θα έρθουν για αυτοψία και πότε "υποτίθεται" πρέπει να γίνει η πληρωμή? Για επαρχία.

 

γιατι ειναι σε ισχυ η επιδοτηση;;

μπορει να κανεις καποιος και τωρα;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.