Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

iliekater είσαι σπάνιος άνθρωπος! Λίγοι είναι σαν κι εσένα, να κάνουν τόσο κόπο και να τον χαρίζουν ανιδιοτελώς σε όλο τον κόσμο! Κέρδισες νέους φίλους με την καλοσύνη σου! Γίνεσαι παράδειγμα για εμένα να κάνω το ίδιο! Μακάρι να έχουμε όλοι μας τέτοιους συνεργάτες στη δουλειά μας!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια · χαίρομαι που ευτιμήσατε το FreeCAD !

Με την ευκαιρία , να σας πω πως σε κάμποσο χρονικό διάστημα (δεν θέλω ο να δεσμευτώ για πόσο ακριβώς θα είναι αυτό :) διότι πάντα πέφτω έξω ! ) θα κυκλοφορήσει το FreeCAD 3.0 . Η νέα έκδοση δεν θα είναι τόσο εμπλουτισμένη όσο ήταν η έκδοση 2.0 σε σύγκριση με την 1.0 , αλλά δεν παύει να υπάρχουν διάφορα καλόυδια όπως :

- Μπόλικα σύμβολα για τις υπάρχουσες βιβλιοθήκες

- Μία ακόμα συλλογή συμβόλων (τα Είδη Εξοπλισμού με γύρω στα 250 blocks)

- Διασύνδεση ανάμεσα σε FreeCAD και ΠΙΞΙΣ , χάρη στα οποία θα εκτυπώνονται οι σελίδες του τεύχους Μελέτης Θερμομόνωσης , τα οποία περιέχουν σχέδια .

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάαααααααααααρα πολύ για τα locks

 

να ρωτήσω όμως και εγώ κάτι με τη σειρά μου....??

αν δουλεύω σε σπασμένο autocad 2008, μπορεί να γίνει η εγκατάσταση, γιατί ως τώρα δεν τα έχω καταφέρει.Δεν μου φορτώνει το Menu

και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση ! :D :D Σε όσα "σπασμένα" AutoCAD το δικίμασα δεν φάνκηκε να πτοήθηκε ! Πάντως το έχω δοκιμάσει και σε 2008 και εγκαταστάθηκε επιτυχώς .

Έκανες την ρύθμιση για την γλώσσα ;

Αν θες μπορείς να εισάγεις και χειρονακτικά το μενού :

Tools > Customise > Menus ... > καρτέλα Menu Groups > κουμπάκι Browse και προσδιορίζεις το ελληνικό μενού (βρίσκεται στο φάκελο FreeCAD και έχει το όνομα "FreeCAD_Greek.mnu" ) και μετά πάτα το κουμπί "Load" ,

Αν σε ρωτήσει για επιβεβαίωση επαναφόρτωσης απάντησε "Ναι" .

Μετά , από την καρτέλα Menu Bar , επέλεξε από το πτυσόμενο μενού (επάνω αριστερά στο παράθυρο διαλόγου) το FreeCAD και δεξιά στη λίστα επέλεξε ΠΡΙΝ ΑΠΟ ποιά άλλη επιλογή των Μενού θες να εμφανίζεται το FreeCAD .

Τέλος , πάτα το Close .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.