Μετάβαση στο περιεχόμενο

FreeCAD - Δωρεάν λογισμικό με βιβλιοθήκες και εφαρμογές για το AutoCAD


Recommended Posts

ευχαριστώ πολύ iliekater, θα το κοιτάξω αύριο που θα πάω στη δουλειά, γιατί μέχρι τώρα δεν μπορούσα να το φορτώσω,

αν και έκανα τη ρύθμιση της γλώσσας, δεν ανέβαινε το μενού, σαν να μην αναγνώριζε την εντολή, αλλά στο κλείσιμο μου έβγαζε αυτό το παραθυράκι που ανέφεραν κ άλλοι συνάδελφοι. Τελος πάντων, θα το κοιτάξω πιο προσεκτικά αύριο που δεν έχω και πολύ δουλειά και θα σε ενημερώσω.

Ευχαριστώ και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

όλα οκ!!!τι οκ? ΤΕΛΕΙΑ!

ευχαριστώ πολύ!

ευκαιρία να αρχίσω να δουλεύω στο 2008, γιατί μέχρι τώρα ήμουν με το 2000!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενω τα φορτωσα ολα κανονικα μου δεν κλεινει το autocad και βγαζει αυτη τηνν γραμμη σφαλματος could not load an object because is not available on this machine

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ!

iliekater τι μπορούμε να κάνουμε?

Μπράβο και από μένα πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

ισμήνη ζούρα :

ευκαιρία να αρχίσω να δουλεύω στο 2008, γιατί μέχρι τώρα ήμουν με το 2000

Όμως έχε υπόψη σου ότι το 2008 είναι ασύγκριτα πιο "αδυφάγο" από το 2000 . Ειδικά αν ασχολείσαι και με 3-τατο σχεδιασμό στο AutoCAD , θα πρέπει να έχεις σύγχρονο υπολογιστή .

 

ilias :

τι μπορούμε να κάνουμε?

Δε μπορώ να σκευτώ κάτι επιπλέον ... Ίσως αν ξανακάνεις την εγκατάσταση να λυθεί το πρόβλημα . Αν έχεις ήδη αντιγράψει τους φακέλους FreeCAD και Kater εντός του φακέλου του AutoCAD , μην το ξανακάνεις . Τρέξε μόνο τις εντολές που περιγράφονται στο έγγραφο της εγκατάστασης του προγράμματος . Α , και πού σαι , μην μπεις στη διαδικασία απεγκατάστασης διότι δεν υπάρχει κάποιο βασικό αρχείο που να αλλάζει ώστε να χρειάζεται κάτι τέτοιο . Απλά ξανατρέξε τις εντολές της εγκατάστασης .

Α , πέσε μου και κάτι άλλο για να μπορέσω να εκτιμήσω πού υπάρχει το πρόβλημα : το μενού FreeCAD σου φορτώθηκε ;

Link to comment
Share on other sites

1) Ξαναέτρεξες τις εντολές ;

2) Το παράθυρο διαλόγου για την εισαγωγή των συμβόλων εμφανίζεται ;

2) Τι σου βγάζει στη Γραμμή Εντολών όταν αποτυχάνει να εισάγει το σύμβολο ; (στην περίπτωση φυσικά που βλέπεις το παράθυρο και πατάς το αντίστοιχο κουμπάκι) .

Link to comment
Share on other sites

iliekater επειδή έχω πρόβλημα με τον υπολογιστή που έκανα την εγκατάσταση και δεν έχω πρόσβαση, μόλις τον διορθώσω θα επανέλθω απαντώντας στις ερωτήσεις σου.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν iliekater

1.Ξαναέτρεξα τις εντολές αλλά πάλι μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα:"could not load an object because is not available on this machine".

2. Τις "Πολυεντολές, Υπερεντολές, Συνδιαστικές εντολές" κτλ τις τρέχει και τις εφαρμόζει κανονικά, όμως το πρόβλημα παρουσιάζεται όταν πάω να τρέξω το "KaterWARE Blocks" όπου αρχικά εμφανίζεται και πάλι το "could not load an object because is not available on this machine" και όταν τελικά φορτώνει και επιλέγω την εισαγωγή ενός Block, αυτή αποτυγχάνει και στην μπάρα των εντολών εμφανίζεται αρχικά το: "INSERTHeatingBLOCK" και από κάτω η έκφραση "Άφεση αμαρτιών !" ??????????????????( τι είναι τούτο?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.