Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θα καταργηθεί ο νόμος Σουφλιά με τη νέα κυβέρνηση;


victory22

Recommended Posts

Ειμαι στην εκδοση αδειας για μια μεζονετα,εχουν κατατεθη αμοιβες και σειρα εχει η οικοδομησημοτητα κ.λ.π.

Τ ο υπογειο το δειχνουμε 0.80cm απο το εδαφος συμφωνα με το -Νεο Νομο του Σουφλια- Ακουσα λοιπον οτι να ερθει το Πασοκ θα τον καταργησει αυτο το Νομο

(Ν.Αλευρας βουλ.Πασοκ στη ΝΕΤ) για πειτε μου σας παρακαλω την γνωμη σας,που γενικα το σπιτι το θελουμε να ξεκινηση συντομα.λογω τιμων ,οικονομικων θεματων γενικα κ.λ.π. Τι κανουμε τωρα προχωρουμε η σταματαμε? Τι θα κανατε ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσωπικά,θα προχωρούσα κανονικά,κ στη συνέχεια,αναλόγων των προβλημάτων που θα δημιουργήσει το 0,80 κ στην περίπτωση που ο Νόμος καταργηθεί,θα καταφερόμουν εναντίον του ΥΠΕΧΩΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Στη σημερινή πρωινή εκπομπή της ΝΕΤ συμμετείχε μία νέα υποψήφια βουλευτής Βοιωτίας (δεν θυμάμαι το όνομά της) η οποία, σε πρόσκληση του Τραγάκη, υποστήριξε ότι το ΠΑΣΟΚ θα καταργήσει το νόμο και όταν στη συνέχεια της είπαν ότι με το νόμο αυτό "τακτοποιούνται" 1,5 εκατ. οικοδομές τα γύρισε και είπε ότι θα αλλάξουν το ποσό της τακτοποίησης :P

 

Πιστεύω ότι αυτές είναι φωνές κάποιων υποψήφιων βουλευτών γιατί επίσημη θέση δεν έχω ακούσει από το κόμμα. Συμφωνώ απόλυτα με τον zavi συμπληρώνοντας ότι πρέπει να σκεφτείς πολύ αν αντέχεις να περιμένεις τη σειρά της υπόθεσης αυτής μετά τις πρώτες 100 μέρες και, βέβαια, στην περίπτωση που εκλεγεί αυτοδύναμο το ΠΑΣΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Τι προβληματα να δημιουργηση το 0.80 δε καταλαβα Zavi,γινεσαι ποιο σαφης?

Και με το υπεχωδε τι να κανω εκ των υστερων? μηνυση?.........αν το λες σοβαρα.......!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανουμε τωρα προχωρουμε η σταματαμε? Τι θα κανατε ?

 

Ευχαριστω

 

Κάνε ό,τι έχεις σκοπό χωρίς προσδοκίες. Αν επείγει, προχώρα το. Είναι η φάση τώρα που το ΠΑΣΟΚ τάζει λαγούς με πετραχήλια για να τσιμπήσει τους αφελείς και τους "αναποφάσιστους". Τίποτα απολύτως δε θα κάνει όμως. Αν βγει αυτοδύναμο, θα τα βρει μπαστούνια, θα δει από πρώτο χέρι το χάλι και θα αρχίσουν να τα μασάνε και να ξεροκαταπίνουν οι λεβέντες του... Χειρότερα μπορεί να γίνουν τα πράγματα (και στο θέμα των Η/Χ). Καλύτερα αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομίζω οτι ο νόμος συμφέρει τόσο την επόμενη κυβέρνηση όσο και τους ιδιοκτήτες αρα τίποτα μάλλον δε θα αλλάξει.

Μπορεί ο νόμος να είναι αστείος αλλά τελικά στο τέλος όλοι θα τον αποδεχθούν.

Τώρα όσον αφορά τα υπόγεια και τις θέσεις στάθμευσεις μακάρι να γίνουν όπως πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να γελάσουμε λίγο, οι τακτοποιήσεις ΗΧ πάνε πολύ καλά! Στην πόλη μου οι αιτήσεις μόνο έφτασαν το αστρνομικό αριθμό....25!!!! Χώρια πόσοι "ψήνονται" να κάνουν αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος νόμος πλην των τακτοποιήσεων είχε άλλες δύο βασικές αλλαγές: τη μείωση του ποσοστού των Η/Χ και τη μείωση του ''ύψους'' του υπογείου. Αυτές οι διατάξεις κάλλιστα μπορούν (και πρέπει) να καταργηθούν - αν τώρα πρόλαβες να χτίσεις εμ...θα μπορούσε να ήταν αλλιώς και να είχες ευεργετηθεί (όπως όσοι πρόλαβαν τη μεταφορά συντελεστή). Δεν πάνε όλα πακέτο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.