Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 10. Bugs


Alexios

Recommended Posts

Τσέκαρε τις γραμματοσειρές των κειμένων σου στο σχέδιο και δες αν υπάρχουν οι αντίστοιχες στο φάκελο ανάγνωσης του Autocad (από το path το βρίσκουμε στο options). Eνδέχεται να σβήστηκαν από λάθος ή να άλλαξε το path.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα. Αγόρασα πρόσφατα ένα υπολογιστή με Vista. Εγκατέστησα το Autocad 2006 αλλά όταν πάω να το τρέξω μου εμφανίζει το μήνυμα: 'Το Autocad Application σταμάτησε να λειτουργεί'.

Δοκίμασα το Autocad 2009 ενός φίλου στον ίδιο υπολογιστή και εμφανίζει ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Τί μπορεί να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολλά πράγματα. Μπορεί να κάνει να υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με κάποιο πρόγραμμα που έχεις εγκατεστημένο, μπορεί να σιυ δημιουργέί πρόβλημα το windows defender ή το antivirus +FW που χρησιμοποείς, μπορεί να έχει πρόβλημα το δισκάκι. Μπορεί να μην έχεις αρκετή μνήνη RAM διαθέσιμη (αν και λίγο απίθανο αυτό).

 

Απενεργοποίησε όλα τα προγράμματα ασφαλείας και πρόσπάθησε να το τρέξεις. Προσπάθησε να το τρέξεις σε safe mode (πατώντας F8 στην εκκίνηση του υπολογιστή). Απεγκατέστησε κάποιο άλλο πρόβλημα σχεδιασμού που έχεις. Αν αυτά δεν δουλέψουν επικοινώνησε με την εταιρεία που το προμηθεύτηκες...

 

Αν σου βγάζει κανένα άλλο μήνυμα γράψτο και αυτό να δούμε μήπως συμβαίνει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός στους υπολογιστές σου λέω ότι υπάρχει πρόβλημα με τη συγκεκριμένη έκδοση και οφείλεται σε πρόβλημα συμβατότητας με τα vista.

Link to comment
Share on other sites

Και τί έκανες agios? Φορμάτ και ξανά xp? Δεν υπάρχει άλλη λύση? Απο το Πλαίσιο δέν εγγυόνται, εάν κάνω εγώ φορμάτ, αν πάθει κάτι. Αλλά και οι ίδιοι δέν εγκαθηστούν xp.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εγκαθιστούν ΧP? Εγώ πρίν απο 3μήνες πήρα 3εις υπολογιστές από το πλαίσιο και μου βάλαν ΧP!!!

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων δέν έχει σημασία τι κάνει το Πλαίσιο. Το θέμα είναι τι να κάνω γιατί καίγομαι σε δουλειές και δέν έχω Autocad. Καμιά πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

Άλλη έκδοση δεν μπορείς να βρείς (2007 για παράδειγμα)? Αλλιώς πρέπει να κάνεις αυτό που είπες, αν και μου φαίνεται πολύ περίεργο να μη σου βάζουν xp. Μήπως το συγκεκριμένο μηχάνημα που αγόρασες βγαίνει μόνο με vista? Ξαναρώτα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμ...χμμμ...γκούχου..οι εκδόσεις Autocad που συζητάμε είναι νόμιμες με όλα τα δικαιώματα (προς πληροφόρησιν).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.