Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 10. Bugs


Alexios

Recommended Posts

  • 9 months later...

Εχω το εξής πρόβλημα στο AutoCad ξαφνικά : Οταν επιλέγω την εντολή "properties" γιά ένα αντικείμενο δεν εμφανίζει τη γνωστή "tool palette" των properties, αλλά μία άλλη άσχετη που είναι ανενεργή. Επίσης στο αρχικό φόρτωμα του AutoCad εμφανίζει το μήνυμα " Fail to create CommCntrClientSink object ". Μήπως έχει κανείς ιδέα τι συμβαίνει ?

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Alexios ρίξε μια ματιά εδώ:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/item?siteID=123112&id=8245068&linkID=9240617

λέει πως θέλει επανεγκατάσταση.

πριν όμως κάνεις κάτι τέτοιο δοκίμασε απο τον Πίνακα Ελέγχου.... Προσθαφαίρεση προγραμμάτων....Autocad2008 (πχ)..... Αλλαγή.... Reinstall or repair Autocad(sthing) να κάνεις ένα repair.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ! και εμένα μου έβγαζε το μύνημα :

" Fail to create CommCntrClientSink object ".

Μάλιστα μετά από λίγο καιρό άρχισε να μου λέει ότι δεν έβρισκε και άλλοα αντικείμενο . Σε κάποια φάση μου έβγαζε και ένα τρίτο μύνημα ότι δεν μπορούσε να αναπαράαγει την στήλη Tool Paletes !

Το επανεγκατέστησα και το πρόβλημα λύθηκε . Συννεπώς προτίνω το ίδιο , διότι όπως είδα , αν το άφηνα γινόταν όλο χειρότερα και μάλιστα με αριθμιτική πρόοδο !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχω το εξης προβλημα...Ξαφνικα σημερα δεν μπορω να γραψω ελληνικα. Οτι γραμματοσειρα κ να βαλλω γραφει μονο λατινικους χαρακτηρες. Με γυρισμενο στα ελληνικα το πληκτρολογιο ετσι?? Κ παλιοτερα αρχεια που ανοιξα με ελληνικο κειμενο οταν πηγα να τα διορθωσω παλι λατινικους χαρακτηρες εβγαζε...Καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Αν γράψεις το κείμενο αλλου (πχ στο Notepad), και το αντιγράψεις στο AutoCAD MTEXT Editor;

Αν αυτό δουλέψει τότε κάνε ένα repair στην εγκατάσταση του AutoCAD. Μπορεί να βοηθήσει.

 

Προσοχή: έχει διαφορά με το Word αφού στο Word με την Αντιγραφή τραβάς και την μορφοποίηση στο Notepad όχι

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα καμια αλλαγη....Την τελευταια φορα που χρησιμοποιησα το autocad εγραφε κανονικα....Το να αντιγραφεις απο το σημειωματαρειο γινεται...Αλλα δεν μπορεις να κανεις αυτη τη δουλεια συνεχεια...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος; Μηπως αλλαξες τιποτα ρυθμισεις στο regional settings, την επιλογη για non unicode προγράμματα; Ετσι στα καλα καθούμενα τι μπορει να το επιασε;

 

edit: Μετεφερα τα ποστ μας σε ηδη προυπαρχων θεμα. Στις προηγουμενες σελιδες δεν αναφερεται το προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.