Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επισκευή παλαιού κτίσματος


lifelow

Recommended Posts

Βασικά,επειδή δουλεύω ήδη μία ίδια περίπτωση με τη δική σου,να σε ενημερώσω ότι παίζει ΚΑΙ ο ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟΣ.Το φτιάχνεις κ του κάνεις αλλαγή χρήσης σε ξενώνα,το λειτουργείς κατ' ελάχιστο 5 χρόνια,κ μετά είτε κρατάς την επιχείρηση αν σου πάνε καλά οι δουλειές ή το κρατάς για πάρτη σου.Για κόστος επένδυσης μέχρι 250.000 ευρώ βολεύεσαι μόνο με μηχανικό,για άνω των 250.000 θες ΚΑΙ οικονομολόγο ως συμβούλους(το απαιτεί ο Αναπτυξιακός).Αμοιβή που πάιζει αυτή τη στιγμή για ένταξη στο πρόγραμμα είναι περίπου 10-15.000 ευρώ,ΜΟΝΟ για την οικονομοτεχνική μελέτη της ένταξης στον αναπτυξιακό,από τον οποίο θα πάρεις κατ' ελάχιστο το 40% της επένδυσης(εξαρτάται από το νομό).

 

Κόστος που θα πρέπει να αναμένεις για την περίπτωσή σου κατ' ελάχιστο 40.000 ευρώ ΜΟΝΟ για τις εργασίες που αναφέρεις κ ξέρεις με ποιό τρόπο θα το κρατήσεις τόσο χαμηλά............

 

Anyway,καλύτερα να συνεχίσεις με ένα συνάδελφο μηχανικό της εμπιστοσύνης σου.Όσο για εντάξεις στον Αναπτυξιακό,μπορείς να τον κατεβάσεις από τα downloads κ να τον διαβάσεις.Αν επιθυμείς περεταίρω βοήθεια,οι υπηρεσίες αμοίβονται φίλτατε...;).....κ ειδικά αυτές που επιδοτούνται!Νομίζω ότι σε έχω κατατοπίσει υπεραρκετά!

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζω την ύπαρξη μηχανικού 100%, απλά μου φαινεται λίγο δύσκολο να μπορει να παρισταται σε έργο που βρισκεται σε ορεινο χωριο.

 

ταβέρνα έχει...

αν έχει και στροφές καλές έρχομαι εγώ

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.