Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σύνταξη Τοπογραφικού για μεταβίβαση περιουσίας


tolgoul

Recommended Posts

Καλησπέρα

Μου ζητήθηκε να συντάξω τοπογραφικό για μεταβίβαση περιουσίας. Πρόκειται για δύο οικόπεδα, σε περιοχή εκτός σχεδίου. Στο ένα υπάρχει αυθαίρετη, μπετονένια κατοικία περίπου 20τμ, ενώ στο δεύτερο υπάρχει μπετονένια κατοικία 75τμ, με άδεια για λυόμενη κατασκευή. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Και στις δύο περιπτώσεις τα κτίσματα αναφέρονται στα συμβόλαια.

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα σας στο προφίλ, με πεζούς ελληνικούς χαρακτηρες.

Ευχαριστώ

acnt

Link to comment
Share on other sites

tolgoul

κάποιια στιγμή τα λάθη πληρώνονται

ηρθε και γιά σένα η ώρα

κινήσου νόμιμα γιατί θα τρέχεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

... ενώ στο δεύτερο υπάρχει μπετονένια κατοικία 75τμ, με άδεια για λυόμενη κατασκευή...

 

Στα εκτός σχεδίου οι άδειες ήταν για max 50 μ² προκάτ - λυόμενο <75 (επί Παπαδόπουλου).

Και αυτό αυθαίρετο το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

αρχιτεκτονας ειμαι...και νεος που δε γνωριζει πολλα. αλλα μαλλον αυτο δε συγχωρειται στο forum. για να εξηγούμαι, τα οικοπεδα ειναι της οικογενειας μου και θελουν να τα μεταβιβασουν σε εμενα. προφανως αφου δικαιουμαι να συνταξω τοπογραφικο, δε θα πληρωνω τοπογραφους. Αλλα αντι λαβω απαντησεις, δεχτηκα μονο σχολια και ειρωνιες.

Ωραιοι ολοι...

Link to comment
Share on other sites

Ας ξόδευες πρώτα ένα λεπτό να συμπληρώσεις την ειδικότητα σου στο προφιλ σου και μετά να έχεις την απαίτηση από συναδέλφους να ξοδέψουν αυτοί από τον χρόνο τους για να σε βοηθήσουν

Link to comment
Share on other sites

είναι δικά μου τα οικόπεδα...και τα ευρώ δεν περισσεύουν...

αφού θα το κάνεις μόνος σου τα έξοδα γιατί μας τα αναφέρεις;;;;;

 

υγ δεν αναφέρεις την ιδιότητά σου στο προφιλ σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.