Μετάβαση στο περιεχόμενο

Pixis - Δωρεάν λογισμικό: νομοθεσία, μελέτες θέρμανσης, θερμομόνωσης


iliekater

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 603
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ σήμερα παρατήρησα ότι δεν μου ανοίγει στα Win 8.1. Δούλευε κανονικά μέχρι πριν 1 μήνα. Τώρα δεν αποκρίνεται καθόλου....

 

 

Έκανα και απεγκατάσταση/επανεγκατάσταση αλλά τπτ.. Τί μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Είχα κατεβάσει το pixis πέρσι και το χρησιμοποίησα χωρίς προβλήματα στα Windows 7 μέχρι πριν μια βδομάδα . Μετά από format   το κατέβασα από την διεύθυνση που τα έχετε ανεβάσει στο google drive και προσπάθησα να τα εγκαταστήσω ανεπιτυχώς. Δοκίμασα σε τρία διαφορετικά laptop  με windows xp, windows 7 και windows 8.1 με το ίδιο αποτέλεσμα. Ενώ αρχικά δείχνει   ότι πάει να φορτώσει το πρόγραμμα τελικά δεν ανοίγει τίποτα ούτε βγάζει λάθος. Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει ή ας ανεβάσει κάποια παλιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μετά απο αρκετό ψάξιμο τελικά βρήκα τι φταίει με την εφαρμογή.

Έχει πρόβλημα με την χρονιά.

Κατεβάστε ένα προγραμματάκι που θα το κάνει να "τρέχει" σε προηγούμενη ημερομηνία πχ runasdate και θα σας δουλέψει κανονικά.

Εγώ το έβαλά κάπου τέλος του 2014.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Spiros Spiropoulos, πολλά προγράμματα ζητάνε παλιότερες ημερομηνίες για να δουλέψουν, αλλά αυτά είναι κυρίως τα σπασμένα . Εγώ πίστευα κάτι ποιο περίπλοκο που είχε να κάνει ή με το google drive ή με κάποιο update των windows. Τελικά η λύση είναι απλή όπως λέει και ο spiros. Όταν θέλει κάποιος να χρησιμοποιήσει το pixis ή κατεβάζει κάποιο πρόγραμμα όπως το runasdate,Time Stopper... ή  κλικάρει πάνω στη ημερομηνία και έπειτα "Αλλαγή ρυθμίσεων ημερομηνίας και ώρας" πάλι "Αλλαγή ημερομηνίας και ώρας"από εκεί διαλέγει οποιαδήποτε ημερομηνία πριν την 1-1-2015  και πατάει ok. Αυτό είναι όλο για να λειτουργήσει το pixis.   

Edited by kam-punina
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.