Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γ.Π.Σ. Δήμου Σοχού Θεσσαλονίκης


Recommended Posts

καλημέρα συνάδελφοι!Μου ανατέθηκε τοπογραφικο στο Σοχό και ψαχνω το πολεοδομικο καθεστως του.Στους οικισμους κατω των 2000 δεν είναι γιατί τους έψαξα.Είναι προϋφυστάμενος του 23;Εχει δουλεψει καποιος συνάδελφος εκει;Πρέπει να έχει και ΓΠΣ απ το 1994 αλλα η εφημερίδα του δήμου δε βοηθάει.Λέει για επέκταση αλλά το ΦΕΚ το χει κενό!

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην πολεοδομία Λαγκαδά και θα βρεις τις απαντήσεις.

Επίσης ζήτα να πάρεις το Φ.Ε.Κ για την προστασία των λιμνών, νομιζω ότι σε επηρεάζει.

Link to comment
Share on other sites

Για τη RAMSAR λες ε; θα το κοιταξω απο βδομαδα στο Λαγκαδα αν είναι. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

προς ενημέρωση συναδέλφων από τη τεχνική υπηρεσία του Δήμου Σοχού: ο οικισμός έχει εγκεκριμένο ρυμοτομικό(ρυμοτομικες-οικοδομικές)με Δ/μα του 55(ΦΕΚ82Α/1955).υπάρχει εγκεκριμένο Γ.Π.Σ. που ορίζει περιοχες επέκτασης αλλά ο αρμόδιος συνάδελφος δεν έβρισκε το ΦΕΚ του να μου το δώσει.Εγω ήμουν μέσα στο συνεκτικό τμήμα του οικισμού που έτσι κι αλλιώς ισχύει το Δ/μα του 1955.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
  • 7 years later...

Καλημέρα παιδιά, Καλή Παναγια με υγεία και Χρόνια Πολλά (είναι 15-8-2023). Τελικά χρειάζομαι εγώ το εγκεκριμένο ρυμοτομικό του Σοχού για μια προσωπική υπόθεση (είναι μηχανικός). Θα με έσωσες Jojo την επίσκεψη αύριο στην πολεοδομία Λαγκαδά...και στη πρωην ΥΑΣΒΕ (Καλαμαριά) αν κάποια στιγμή μου τα έστελνες ή τα ανέβασες. Ευχαριστω

Edited by abouts
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τα ΦΕΚ τα κατέβασα από το εθνικό τυπογραφείο και τα σχέδια είναι σε χαμηλή ανάλυση. Ψάχνω για σκαναρισμένα ρυμοτομικά ή ότι άλλο τοπογραφικό υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.