Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ένταξη κλάδου ασθενείας ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΥΥ/μεταβατικές οδηγίες-διατάξεις


antony78

Recommended Posts

Εγώ χρειάστηκε να κάνω εξετάσεις την προηγούμενη εβδομάδα. Πήγα σε συμβεβλημένο γιατρό ΤΣΜΕΔΕ, που είναι και συμβεβλημένος γιατρός του ΕΟΠΥΥ, δεν πλήρωσα τίποτα, μου τις έγραψε σε παλιό βιβλιάριο και χειρόγραφα (γιατί το ΕΤΑΑ δεν έχει προστεθεί στο σύστημα), πήγα σε συμβεβλημένο ιδιωτικό ιατρικό κέντρο και πλήρωσα 15%. Ένα ψιλομπάχαλο γιατί ήταν έκτακτο. Αν πήγαινα εντελώς ιδιωτικά μου ζητούσαν 50 Ευρώ, μέσω ΕΟΠΥΥ πλήρωσα 2 Ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

http://gr.news.yahoo.com/%CE%B1%CF%80%CE%AD%CF%81%CF%81%CE%B9%CF%88%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%B5-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE-154305773.html

 

Σιγά που δε θα το απέρριπτε.....όταν τους τον ακουμπήσανε όμως λίγο τον......μισθουλάκο τους......εξαγριώθηκαν.....

 

Είμαστε απλά καταπληκτικοί τελικά, δεν είμαστε??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

προσφατα, μετα την ενταξη του ΚΥΤ στον ΕΟΠΥΥ, προμηθευτηκα φαρμακα τα οποια χρειαστηκε να πληρωσω στο φαρμακειο λογω των γνωστων κινητοποιησεων των φαρμακοποιων .Μηπως τυχον ξερει καποιος που πρεπει να υποβαλω τα δικαιολογητικα για την πληρωμη?Μενω στο δημο αθηνας Παγκρατι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα εμβόλια του γιού μου τα πλήρωσα στο φαρμακείο , αλλά συνεννοήθηκα ότι μόλις λήξει η απεργία θα πάρω τα έγγραφα - δικαιολογητικά από το γιατρό και θα του τα πάω Έτσι και έγινε και μου έδωσε πίσω τα χρήματα που είχα πληρώσει επιπλέον για τα εμβόλια Βέβαια αυτά είναι εύκολα αφού βρίσκομαι σε επαρχία και ο φαρμακοποιός είναι φυσικά γνωστός και συντοπίτης και φυσικά και ο γιατρός που μου έβαλε ότι έκανα το εμβόλιο την μέρα που του πήγα τα σχετικά και φυσικά είχε λήξει και η απεργία

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς τι γίνεται με την ορθοδοντική θεραπεία?

Παλιά το ΤΣΜΕΔΕ έδινε 880 ευρώ.

 

Τώρα με ΕΟΠΠΥ?

 

Και γω την ιδια ερώτηση είχα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.