Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο έντυπο για την πληρωμή κρατήσεων ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ στην Εθνική Τράπεζα


ilias

Recommended Posts

Αφού σου είπανε ότι είναι συγκεκριμένο γιατί δε σου είπανε και το ποσό? ε? Οτι σου είπανε στην τράπεζα ισχύει , και ότι και εσύ έγραψες παραπάνω .Επί του προυπολογισμού τα ποσοστά που έγραψες , για το ΤΣΜΕΔΕ του ιδιοκτήτη.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

αν πάς με τον κωδικό 11 βάλε προϋπολ 300 ευρώ

αν πας με τον κωδικό 13 βάλε προϋπολ 150 ευρώ

(θα προστεθεί πώνω στα 4.5 ευρώ και το χαρτ/μο)

Link to comment
Share on other sites

Μου το είπανε και το ποσό. Συγκεκριμένα αναγράφεται πάνω στο έντυπο της Διεύθ. Ανάπτυξης με τα απαιτούμενα δικαιολογητικά (1‰=3,00 και 0,5‰=1,50 ευρώ).

Μέτα από ερώτηση μου προς τη Διεύθ. Ανάπτυξης μου είπανε: είτε ο προϋπολογισμός είναι 5000,00 είτε 50.000,00 είτε 500.000,00 δεν αλλάζει το ποσό είσπραξης πόρων (3,00+1,50=4,50 ευρώ).

Το είδα και σε ένα παλιό Γραμμάτιο Εισπράξεως ενός συναδέλφού συγκεκριμένα για 200.000,00 προϋπολογισμό στο οποίο αναγράφονταν το συνολικό ποσό των 4,50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε ρώτα σε ποιό όνομα θα κοπούν και ανάλογα βάλε τον κωδικό (11-ή 13) και εφ' οσον είναι σταθερό (4,5 ευρώ) βάλε αυτά τα ποσά που ήδη ανέφερα.

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημά σου;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,γνωριζεται μηπως εαν εχει αλλαξει ο τροπος καταβολης της αμοιβης στην εθνικη ? πηγα σημερα κ μ ειπαν οτι πια δν χρειαζεται το εντυπο εισπραξης , κ μου δωσανε ενα ενημερωτικο που λεγεται "ενημρωτικο εντυπο εισπραξησ πορων υπερ εταα τσμεδε /τομεις μηχανικων κ εργοληπτων " !!!

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο 4φυλλο για ΤΣΜΕΔΕ ΕΜΠ χαρτοσημο καταργήθηκε...θέλει απλώς αυτο που σου δώσανε και σου δίνει ο ταμίας επιτόπου 2 αντιτυπα του γραμματίου είσπραξης...

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο 4φυλλο για ΤΣΜΕΔΕ ΕΜΠ χαρτοσημο καταργήθηκε...θέλει απλώς αυτο που σου δώσανε και σου δίνει ο ταμίας επιτόπου 2 αντιτυπα του γραμματίου είσπραξης...

 

ωραια,και αυτο που το βρισκω για ν το συμπληρωσω? γιατι μ δωσαν μονο τη σελιδα 1 ,

παω δλδ με αυτο κ καταθετω αμοιβη στον λογαριασμο κ ειμαι οκ ? η εντολη πληρωμης ?

Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύεις.

Άλλο η αμοιβή και άλλο το ΤΣΜΕΔΕ.

Για το ΤΣΜΕΔΕ δες το θέμα Νέο έντυπο για την πληρωμή κρατήσεων ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ στην Εθνική Τράπεζα

 

Για την αμοιβή πρέπει να έχεις μαζί σου την εντολή πληρωμής από το ΤΕΕ και συμπληρωμένο το έντυπο αμοιβών.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάντως κι εγώ π΄γα στην Εθνική και η ταμίας δε μου δεχτηκε σωστά το παλιό αλλά είπε ότι άλλαξε και ότι απλώς θα μου συμπληρώσει αυτή μόνο ένα και το εντυπο δε μου το έδωσε παρά μονο το γραμματιο είσπραξης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.