Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Δεν χρειαζεται παραβολο 10 ευρω για την ΠΥ. Μονο οταν υπαρχουν μονιμα μεσα πυροπροστασιας πληρωνουμε παραβολο, και μας δινουν το γνωστο κοκκινο βιβλιο που σφραγιζουμε καθε χρονο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ, θα ενημερώσω τί τελικά έγινε όταν προχωρήσουμε.

Μια τελευταία χάρη... Επειδή μιλάμε για φίλη μου, πόση θα ήταν μια χρέωση για φιλικό πρόσωπο για όλα αυτά;;; Με pm βέβαια πείτε μου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !

 

απο τον Αύγουστο που ξαναματααλλαξε η νομοθεσια για τις αυτοψίες/δικαιολογητικα το παράβολο/βιβλιο ισχυει για όλους.

 

εκτος και αν μας κοροιδευουν στην πυροσβεστικη θεσσαλονικης και να ζητησω μερικα δεκαρικα πισω . :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λές ισχύει Ηλία για όλες της πυρορβστ. υπηρεσίες, το βιβλίο ελέγχου καθιερώθηκε και πάλι με την Πυρ. Διατ. 12/2012

Edited by Manolis gon
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

................το βιβλίο ελέγχου καθιερώθηκε και πάλι με την Πυρ. Διατ. 12/2012

 

μπορείς να μας πεις ποιά είναι Π.Δ. 12/2012 ή να την αναρτήσης ?

 

ή μήπως εννοείς την 12β/2010 η οποία καταργεί το βιβλίο για επιχειρήσεις που δεν διαθέτουν μόνιμα συστήματα ?

Link to comment
Share on other sites

mitsaina (πολυ πετυχημενο όνομα, το λέμε πολυ συχνά εδω στη περιοχή μου) ευχαριστώ

 

οταν έγραψα ΠΔ, δεν εννούσα Προεδρικό Διάταγμα αλλά Πυροσβετική Διάταξη

 

νασαι καλά

Link to comment
Share on other sites

αυτη η νομοθεσια με την χορηγηση πιστοποιητικου εχει αλλαξει τρεις φορες τα τελευταια χρονια που ευκολα χανεις την μπαλα.

 

το καλυτερο συστημα ηταν τοτε που παιρναμε το πιστοποιητικο χωρις αυτοψια . αλλα επειδη οι πυροσβεστηραδες και οι μηχανικοι χαναν λεφτα πηγαμε δυο βηματα πισω.

 

τεσπα ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο οντως το εχουν παρακανει με τις αλλαγες στη διαδικασια χορηγησης πιστοποιητικου πυρασφαλειας :-x

Το καλο ειναι οτι οι πυροσβεστες ειναι συνεργασιμοι... ακομα και αν για κατι νεο δεν εισαι ενημερος. Απο την τοπικη ΠΥ που παω εγω, και απο σχολια αλλων συναδελφων που βλεπω κατα καιρους.

Η πιο προσφατη μελετη πυρασφαλειας που ασχοληθηκα ηταν τον Ιουνιο, και τοτε δεν θελανε το 10ρικο. Ευχαριστω για την πληροφορηση παντως!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.