Μετάβαση στο περιεχόμενο

Scia Engineer (πρώην ονομασία: ESA PT)


Recommended Posts

Mια βοηθεια γτ εχω προβλημα με την εκδοση 2011...

 

Δεν μπορω να κανω επιλυση σε παλιοτερες μελετες και βγαζει και καποια αλλα κολληματα...

 

Υπαρχει η δυνατοτητα να επαπρογραμματισω το κλειδι για την προηγουμενη εκδοση??

Προσπαθω μεσω του αρχειου .lic της εκδοσης 2010.1 αλλα δεν μπορω να κανω κατι....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θέλει να το ξαναφορτώσεις. Τις παλιότερες μελέτες, όσο δοκίμασα, τις λύνει κανονικά. Τα άλλα προβλήματα (Ελληνικά κλπ. ) λογικά θα λυθούν με την πρώτη αναβάθμιση.

 

Την 10.1 την απεγκατέστησες;

 

Με την 11 το κλειδί αν θέλεις φορτώνεται κατευθείαν από το διαδίκτυο και υποθέτω ότι κουβαλάει τις πληροφορίες και για τις προηγούμενες εκδόσεις. Αφησα την 10.1 και πρόσθεσα την 11. Τρέχουν και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω δεν το εχω δει ακομα...

Την πρωτη φορα που ανοιξα το προγραμμα υπηρχε ελληνικο μενου κτλ, αλλα στο τευχος μονο "οι τιτλοι" της καθε ενοτητας ηταν στα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

Μια καταπληκτική δυνατότητα του 2011 είναι ο Viewer.

 

Δεν χρειάζεται να υπάρχει το κλειδί.

 

Αν ο φορέας σου έχει επιλυθεί, μπορεί να κάνει διαστασιολογήσεις κλπ.

 

Δοκιμάστε το και θα εκπλαγείτε ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικα κανενα νεοτερο????

 

Μου ειπαν απο Αθηνα να κανω απεγκατασταση, εγκατασταση custom με γλωσσα ελληνικα και το προβλημα θα λυθει....

 

Το εκανα αλλα παλι τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάτασκευή και πρέπει να κάνω εκλογή διατομής για ένα μέλος.

Την έχω κάνει με το χέρι και θέλω τώρα να την κάνω και με το πρόγραμμα.

 

Είναι μια κύρια δοκός πάνω στην οποία είναι οι διαδοκίδες. Η δοκός έχει σύστημα μονοπροέχουσας δοκού (άρθρωση - κύληση). Τις αντιδράσεις των διαδοκίδων τις υπολόγισα και τις έβαλα σαν φορτία στην κυρια δοκού δηλαδή προσομοιώνω μόνο την κύρια δοκό. Στα σημεία σύνδεσης με τις διαδοκίδες (σημεία επιβολής των φορτίων) η δοκός είναι εξασφαλισμένη έναντι στρέβλωσης, αλλά δεν ξέρω πώς να το δείξω στο πρόγραμμα αυτό. Πηγαίνω στο buckling αλλά δε ξέρω ποια ρύθμιση είναι. Μπορεί να μου πει κάποιος πώς να το κάνω αυτό;

|................|...........|.........|......|

v................v..........v.........v......ν...

............Δ.....................................Δ

..................................................**

Link to comment
Share on other sites

γεια σας συναδελφοι...τελικα τι εγινε με την καινουρια εκδοση..διμιουργει προβληματα??

 

δεν την εχω περασει ακομα ...γιατι δουλευω πανω σε κατι και δεν θελω να το ρισκαρω ...γιαυτο ρωταω!!!

 

βελτιωσεις?εντυπωσεις? προβληματα? :P:p

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.