Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θα επιλέγατε για δεύτερη φορά το επάγγελμα του μηχανικού;


parist43

Θα επιλέγατε για 2η φορά το επάγγελμα του μηχανικού;  

78 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα επιλέγατε για 2η φορά το επάγγελμα του μηχανικού;

    • Ναί,θα το επέλεγα ξανά.
      43
    • Οχι,ευχαριστώ, υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να ασχοληθεί κανείς
      34


Recommended Posts

αν είναι δυνατόν!

τουλάχιστον οι μη διπλωματούχοι δεν κουβαλάμε ρατσιστικές αντιλήψεις.

καλύτερα μη διπλωματούχος παρά αλαζόνας

αυτό είναι ότι πιο πιο κομψό μπορώ να απαντήσω

(γενικά δεν απαντώ σε προκλήσεις αλλά αυτή τη φορά ξεπεράστηκαν κάθε είδους όρια)

Link to comment
Share on other sites

Όχι,εγώ λέω να το αναπτύξουμε.Είναι μια καλή ευκαιρία να πούμε ποιοί είναι οι ενοχλητικοί τύποι στον κλάδο μας κ επηρεάζουν την άποψή μας για το επάγγελμα.

 

Εμένα προσωπικά με έχουν προσβάλλει στην καριέρα μου τόσο επιστάτες,όσο κ διπλωματούχοι μηχανικοί.

 

Πτυχιούχοι μηχανικοί δεν με έχουν προσβάλλει ποτέ.Είναι οι πιό ευγενικοί μηχανικοί που υπάρχουν.Στην πραγματικότητα,με ενοχλει πολύ η έπαρση κ η αλαζονεία των διπλωματούχων.Με ενοχλεί κ η συνήθης έκφραση ''μα καλά,είσαι μηχανικός εσύ?''.......

 

ΝΑΙ ΡΕ,ΕΙΜΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ.Υπάρχει κανένα πρόβλημα μη σου γ@#$%σω?

 

Οι πτυχιούχοι είναι ένα κόσμημα για τον κλάδο μας,αυτό πρέπει να το παραδεχτώ όσον αφορά τις ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ εμπειρίες πάντα.Εϊναι αυτοί που είναι πρόθυμοι να μοιραστούν τις γνώσεις τους ενώ οι άλλοι σε θέλουν σκλάβο ή σε βλέπουν ανταγωνιστικά,είναι αυτοί που θα σε καλύψουν ενώ οι άλλοι θα σε ξεμπροστιάσουν με κάθε τρόπο,είναι αυτοί που σου ρίχνουν 30 χρόνια στην πλάτη κ παρόλα αυτά μιλάνε λες κ γνωριζόμαστε χρόνια,είναι όλοι οι ταλαίπωροι αιχμάλωτοι του όμορφου ''κράτους'' μας....

 

Εϊναι ένας από τους λόγους που θα επέλεγα για δεύτερη φορά το επάγγελμα του μηχανικού.Παναγία βόηθα αν ο τόπος ήταν γεμάτος μόνο διπλωματούχους.......!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω ότι τα στοιχεία του χαρακτήρα πάνε με το πτυχίο ή το δίπλωμα, άμα ο άνθρωπος είναι κομπλεξικός τι σημασία έχει τι σπουδές έχει κάνει...τα πτυχία δεν κάνουν τον άνθρωπο σε καμία περίπτωση, μόνο την βουλή μας να κοιτάξουμε καταλαβαίνουμε. Εγώ μπορεί να θεωρώ ότι δεν είναι σωστή η εξίσωση δικαιωμάτων κ.τ.λ αλλά μηχανικοί είναι και οι πτυχιούχοι, ουσιαστικά στο ίδιο αντικείμενο απασχολούμαστε λίγο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.