Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θα επιλέγατε για δεύτερη φορά το επάγγελμα του μηχανικού;


parist43

Θα επιλέγατε για 2η φορά το επάγγελμα του μηχανικού;  

78 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Θα επιλέγατε για 2η φορά το επάγγελμα του μηχανικού;

    • Ναί,θα το επέλεγα ξανά.
      43
    • Οχι,ευχαριστώ, υπάρχουν και καλύτερα πράγματα να ασχοληθεί κανείς
      34


Recommended Posts

τελικά απο την αρχή εως τώρα εχουμε 50-50 με συν πλην 3-8%.ας περιμένουμε ομως γιατί είναι νωρίς ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Για το επαγγελμα του μηχανικου δεν μπορω να εκφερω γνωμη μιας και πηρα το διπλωμα προσφατα και δεν θεωρω τον εαυτο μου μηχανικο με ολη την σημασια της λεξεως.

 

κατα τη γνωμη μου για να γινεις μηχανικος πρεπει να εξασφαλισεις 3 πραγματα

 

- σπουδες σε πολυτεχνειο (θεωρητικο υποβαθρο)

- εμπειρια σε εργασια (πρακτικο υποβαθρο)

- δημιουργια (εφαρμογη)

 

...αυτο που μπορω να πω ομως με βεβαιοτητα ειναι αν ειχα να επιλεξω ξανα την παρουσια μου ή οχι στην πολυτεχνικη σχολη θα την επελεγα 100%.

 

 

υγ ********************************** :)

 

 

10ήμερο ban γι'αυτό και κυρίως για τo απαράδεκτο pm στον συνάδελφο

Link to comment
Share on other sites

armin τώρα μην πας να δυναμιτίσεις την ατμόσφαιρα σε άσχετο θέμα, γιατί θα γίνει αει vs τει πάλι..όσον αφορά στο θέμα μας επειδή είχα την ευκαιρία να σπουδάσω κάτι άλλο και δεν το έκανα , θα ξαναγινόμουνα μηχανικός και τρίτη φορά..

Link to comment
Share on other sites

@armin: Εγώ προτείνω να συμμετάσχουν όλοι οι μηχανικοί (διπλωματούχοι και μη) άλλωστε "μηχανικός" είναι τρόπος σκέψης, και όλοι αντιμετωπίζουμε λίγο πολύ την ίδια καθημερινότητα, αυτός είναι ο λόγος της ψηφοφορίας κατά την δική μου αντίληψη.

Link to comment
Share on other sites

μα πραγματικά ποιός πιστεύει ότι αυτός διάλεξε επάγγελμα και όχι το επάγγελμα αυτόν??τίποτα δεν είναι τυχαίο..και αν ξαναδίναμε πανελληνιες πάλι η μπίλια εκεί θα καθόταν!είναι όπως οι γυναίκες..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να απαντήσω στην ερώτηση.

Υπήρξαν στιγμές που έλεγα ότι δεν άξιζε να χάσω τα χρόνια μου.

Υπήρξαν στιγμές που ένιωσα υπερήφανος για εμένα και το επάγγελμά μου.

Δεν ξέρω....ο χρόνο θα δείξει.

Αλλά στην υποτιθέμενη ερώτηση "Αγαπάτε το επάγγελμά σας" θα απαντούσα ΝΑΙ με κεφαλαία.

Link to comment
Share on other sites

...δεν θεωρω τον εαυτο μου μηχανικο με ολη την σημασια της λεξεως....υγ παρακαλουνται οι μη διπλωματουχοι μηχανικοι να μην συμμετεχουν στο poll.χαλανε τα στατιστικα

 

 

καλα κανεις κι εχεις αυτη την αποψη για τον εαυτο σου....

Link to comment
Share on other sites

Νιώθω πραγματικά πολύ ευτυχισμένη και τυχερή που κατάφερα, με πολλές θυσίες, να σπουδάσω αυτό που πάντα επιθυμούσα. Όταν (σχετικά πρόσφατα) βγήκα στο επάγγελμα άρχισα να τρώω τα χαστούκια το ένα μετά το άλλο. Αλλά δεν πτοούμαι. Η ζωή δεν είναι εύκολη για αυτό και έχει ενδιαφέρον. Το ίδιο και το επάγγελμα. Φυσικά και θα επέλεγα ξανά και τις σπουδές και το επάγγελμά μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.