Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ό,τι δηλώσεις είσαι;


ΧΡΙΣΤΙΝΑ ARCHITECT

Recommended Posts

Βασικά σε 6.5 την τέλειωσα... Αλλά η κανονική διάρκεια ήταν 5 χρονια..

Αν είχα καταφέρει να τελειώσω την Αρχιτεκτονική εκεί στα 5 χρόνια δεν θα ήμουν διάνοια... Θα με βάζανε να διδάξω την επόμενη μέρα!!!!

 

Το σούπερμηχανικός μου αρέσει!! Λες να το κάνω κι εγώ ΥΠΕΡ μηχανικος????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και τα 6,5 εξ όσων γνωρίζω είναι αρκέτά κάτω του μ.ο. αποφοίτησης ..Όσο για το σουπερμηχανικός εκτός από την δόση χιούμορ που εμπεριέχει δυστυχώς περιγράφει και τις απαιτήσεις superman που πρέπει ο σημερινός νέος μηχανικός σήμερα για να επιβιώσει και να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του επαγγέλματος όπως αυτό έχει διαμορφωθεί.

Και επειδή το σοβάρεψα πολύ και δεν είναι του στυλ μου το ΥΠΕΡ μηχανικός είναι καλύτερο, καθότι και Ελληνικό ((σαν το δίπλωμά μου ένα πράμα:D(αυτοσαρκασμός για όσους βιαστούν να "τσιμπήσουν")) αλλά μην το αλλαξεις στο προφίλ σου γιατί θα σε επιπλήξει ο διαχειριστής Chilon (είναι πολύ αυστηρός:)) Δεν συνεχίζω άλλο γιατί εχω και βεβαρημένο μητρώο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά σε 6.5 την τέλειωσα... Αλλά η κανονική διάρκεια ήταν 5 χρονια..

 

... Και σε ποιο πανεπιστήμιο τελείωσες ;

Link to comment
Share on other sites

Universita Degli Studi Di Napoli "Federico II"

Και μιας και μιλησαμε για μέσο όρο astranalysis εκεί ειναι 8.5 χρόνια για τους Ιτάλους. Για τους Έλληνες ας μην αναφερθώ καν. Για μένα είναι όλα θέμα υπομονής, επιμονής και θέλησης. Στη δική μου περίπτωση ήταν και θέμα εγωισμού..

Link to comment
Share on other sites

μέσος όρος στην Ancona που έιμαι ειναι 9 έτη.ειμαι στο ένατο και μου λείπουν 2 ακόμα.όταν δίνω μάθημα δεν λέω πάω να δώσω μάθημα αλλά πάω να δώσω άιμα.όσοι έιναι από ιταλια εδώ μέσα ξέρουν.... τελέιώνω ingegneria edile-architettura και έχω μεγάλη απορια τι τίτλο θα μου δώσουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τι σημαίνει... Δεν θυμάμαι πόσες φιάλλες αίμα έβαλα επιστρέφοντας... Μέτα από 3 χρόνια δεν έχω ακόμη ξεχάσει ούτε μία προφορική εξέταση (εκεί είναι το ζόρι).

Για τον τίτλο όμως δεν καταλαβαίνω το άγχος σου... Διάλεξε εσύ τι σου αρέσει... Έτσι δεν γίνεται εδώ????

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά αν είναι να συνεχιστούν οι προκλήσεις τότε τί να πω! Αφού λοιπόν είναι τόσο δύσκολες οι σχολές σας να ονομάσουμε τους απόφοιτους του ΗΒ με bachelor+master υποαρχιτέκτονες σχεδόν μηχανικούς, τους κατόχους bachelor ανθυποαρχιτέκτονες μη μηχανικούς και εσάς αρχιτέκτονες μηχανικούς. Συμφωνείτε;

 

Αλήθεια το ΕΜΠ βγάζει αποφοίτους που να αξίζουν να φέρουν τον τίτλο του αρχιτέκτονα κατά τη δική σας λογική ή και αυτοί είναι λίγοι μπροστά σας;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ προκαλείς τώρα και όχι εμείς... Εγώ θεωρώ ισότιμες όλες τις σχολές με διάρκεια 5 ΕΤΗ!!

Από εκεί και πέρα ο καθένας μας ανάλογα με το πόσο ενδιαφέρεται για το αντικείμενο του παίρνει τις επιπλέον γνώσεις.

Το τέλευταίο σου μηνυμα ήταν ότι πιο προκλητικό διάβασα... Νόμιζω όσοι παρακολούθησαν τη συζήτηση θα συμφωνούν. Και πραγματικά απορώ, με δεδομένο οτι η συζήτηση δεν σε αφορά άμεσα. Καλά κάνεις βέβαια και συμμετέχεις γιατί η πολυφωνία είναι πολυτιμη αλλα.. την τόση θέρμη δεν την κατάλαβα. Θα έχεις τους λόγους σου.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά cna δεν νομίζω να σε αφορά το θέμα .

Είναι τοπικό δικό τους .

Αλλωστε όλοι έχουμε γνωστούς από Ιταλία και αλλού και μπορούμε να γνωρίζουμε από πρώτο χέρι τις απόψεις τους , γιά τις σπουδές τους και την δυσκολία τους .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.