Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

Δεν έχει νόημα να εξηγήσεις..(γνώμη μου). Δεν αφορά τους χρήστες του εδω φόρουμ τι γίνεται στο άλλο φόρουμ...Είναι σαν το διαζύγιο Λάτσιου-Μενεγάκη πλέον...

 

ΥΓ @ LEO .Εγώ με την δημοκρατία δεν έχω πρόβλημα...Αλλά ειλικρινά πές μου τι σημασία έχει να μάθεις πως, τι , γιατι ?? μου φαίνεται πολύ κουτσομπολίστικο πλέον...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θερμή παράκληση η σύζητηση να γίνεται σε ήπιους τόνους, χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και ένταση.

Link to comment
Share on other sites

Kαμία σχέση με το διαζύγιο. Εδώ δεν υπήρχε 3ο πρόσωπο.

..... Και εμείς που ξέρουμε περισσότερα, δεν μπορούμε να καταλάβουμε τις κινήσεις που έγιναν τον τελευταίο μήνα.

Καλύτερα , έτσι ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα και κάποιες προθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Θερμή παράκληση η σύζητηση να γίνεται σε ήπιους τόνους, χωρίς προσωπικούς χαρακτηρισμούς και ένταση.

 

Εγώ ήρεμος είμαι, συγνωμη αν το ύφος μου φάνηκε επιθετικό...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήρεμος είμαι, συγνωμη αν το ύφος μου φάνηκε επιθετικό...

 

terry, μου φάνηκες απόλυτος και ίσως απότομος γι αυτό και στο είπα........

 

Το να δώσουμε εξηγήσεις σαφώς και δεν ενδιαφέρει και σαφώς δεν αποσκοπεί πουθενά μιας και δεν θα ακουστούν όλες οι απόψεις, άρα είναι και άδικο…….

Link to comment
Share on other sites

Το να δώσουμε εξηγήσεις σαφώς και δεν ενδιαφέρει και σαφώς δεν αποσκοπεί πουθενά μιας και δεν θα ακουστούν όλες οι απόψεις, άρα είναι και άδικο…….

 

Ακριβώς αυτό.

 

Ας κοιτάξουμε μπροστά προσπαθώντας να διδαχτούμε - όσο είναι δυνατόν - από τα λάθη που έγιναν.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά το να μάθω που κόλλησε μια καλή προσπάθεια με ενδιαφέρει. Σε κανένα θέμα δεν ακούγονται πάντα όλες οι απόψεις. Από τη στιγμή που οι όποιες απόψεις ειπωθούν ήρεμα κ πολιτισμένα δεν βρίσκω λόγο να κλειδωθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικό συστατικό στον δημόσιο διάλογο είναι η πολιτισμένη παράθεση των όποιων απόψεων , όσο αντίθετες και να είναι. Ο γραπτός λόγος όμως ενέχει κινδύνους να παρεξηγηθούν τα γραφόμενα κάποιου και προκειμένου να υπάρξουν παρεκτροπές και ολισθήματα , σπεύδουν οι συντονιστές να φροντίσουν ώστε να πρυτανεύσει ηρεμία.

 

Μπορείς να κρατήσεις σαν συμπέρασμα - και εδώ εκφέρω την δική μου άποψη - ότι στην προσπάθεια αυτή δεν δόθηκε ο απαιτούμενος χρόνος για να ωριμάσει και σαν να μην έφτανε αυτό , κάποιες στιγμές , λήφθηκαν αποφάσεις από την ανώτατη διοίκηση (χωρίς καν να έχουν συζητηθεί με συντονιστές) οι οποίες ανέτρεπαν άρδην τους σκοπούς και στόχους που αρχικά τέθηκαν.Πολύ γενικά και περιληπτικά όλα αυτά. Ίσως , χωρίς βιασύνες και σπασμωδικές κινήσεις/αποφάσεις, να είχαν πάρει τα γεγονότα μια άλλη τροπή. Ίσως ...

Link to comment
Share on other sites

@LEO:

 

Φίλε δεν πρόκειται για έλλειμα δημοκρατίας, απλά αυτή την στιγμή γίνονται ζυμώσεις, όταν κατασταλάξει ο "κουρνιαχτός" θα δωθούν όλες οι εξηγήσεις. Λίγο υπομονή. Καλό θα ήταν και κατά την γνώμη μου να κλειδωθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.