Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

Δεν νομίζω να ήθελε να είναι μόνος. Τότε γιατί ζήτησε άτομο για διαχειριστή ? και για τις αποβολές που λες δεν θυμάμαι πως γίνανε αλλά μήπως γίνανε προς το τέλος που είχε χαθεί η μπάλα ?

 

Και εν πάση περιπτώσει δες το πιο γενικά το πράγμα. Βλέπεις έναν άνθρωπο που τόσα χρόνια που γράφει εδώ τον χαρακτηρίζει το ήθος. Ποτέ του δεν τσακώθηκε με κανένα και γενικά έδειχνε να είναι ακέραιο άτομο. Οι αντιδράσεις του τον τελευταίο καιρό επομένως φανερώνουν ότι βρίσκεται υπό πίεση, έχει αγχωθεί...Γιατί λοιπόν δεν του δίνεις χρόνο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

adadim άστο φίλε μην το κουράζεις το θέμα. Από τον τρόπο σου καταλαβαίνει κανείς ότι και να κάτσουμε να σου εξηγήσουμε μάλλον δεν... Κανονικά θα έπρεπε να σου απαντήσω αναλόγως αλλά έχε χάρη που υποπίπτεις σε βιαστικά λάθη όπως:

 

1) Τα στοιχεία σου δεν ήταν γνωστά στο ευρύ κοινό αλλά μόνο στον διαχειριστή του forum. Αν μάλιστα είχες καιρό που γράφτηκες θα πρέπει και να σου είχε σταλεί και ενημερωτικό e-mail περί της τήρησης των στοιχείων σου, ενόψει της ανάληψης της διαχείρισης από εμένα.

 

2) Οι απαντήσεις επί των προβλημάτων της καθημερινότητας της εργασίας δίνονταν και εκεί όπως δίνονται και εδώ. Ίσως λίγο πιό συμμαζεμένα λόγω του περιορισμένου αριθμού των μελών.

 

3) Ευχαριστούμε που θεωρείς τα τεχνικά φόρουμ εργαλεία δουλειάς αλλά αν κάποιοι δεν *********, όπως λες κι εσύ, σήμερα ούτε μισή απάντηση δεν θα έβρισκες γύρω από τα προβλήματα.

 

4) Διάβασε 3 σελίδες πίσω την τοποθέτησή μου για το τί πήγε στραβά στο emichanikos. Αλλά έτσι όπως συμπεριφέρεσαι δείχνεις σημάδια ιδιώτη με την αρχαιοελληνική έννοια του όρου, οπότε μάλλον δεν πρόκειται να κατανοήσεις τις παραμέτρους.

 

Αυτά!

 

1)Το έλαβα το mail αλλά έλα που δεν πρόλαβα να απαντήσω γιατί οops στο μεταξύ το φόρουμ έκλεισε ....

2)Αφού έμπαινες και στα 2 sites εύκολα θα είχες διαπιστώσει πόσες απαντήσεις υπήρχαν σε ίδια ερωτήματα που υπήρχαν και στο ένα και στο άλλο φόρουμ ταυτόχρονα . Απλώς θα πω ... πως καμία σχέση και όποιος κατάλαβε ... κατάλαβε ...

3)'Αλλο το δεν έχω τι να κάνω και ψάχνομαι να βρω αντικείμενο σώνει και καλά απλώς για να λέω πως κάτι και εγώ κάνω σε αυτήν τη ζωή και άλλο αλληλοενημερώνομαι με συναδέλφους για ζητήματα που αντιμετωπίζουμε .

4)Το διάβασα και αυτό και όλα όσα έχεις γράψει το τελευταίο καιρό και παρατηρώ μια κωλοτούμπα εκ μέρους σου . Μία αμύνεσαι για το emichanikos και τον Χάρη και οποιοδήποτε Χάρη μέχρι θανάτου , μία τα χώνεις κανονικά και μία ξαναεπιστρέφεις στην υπεράσπιση των πεπραγμένων δικών σου και όχι μόνο . Καταστάλαξε εσύ και μετά θα κατασταλάξουν και άλλοι ... 'Ασε όμως αυτούς που ήδη έχουν σχηματίσει γνώμη στην ησυχία τους .

'Οσον αφορά το χαρακτηρισμό σου για το πρόσωπό μου δεν θα κάνω καν τον κόπο να πέσω στο επίπεδό σου ... κρίμα γιατί άλλες σου δημοσιεύσεις είχαν δείξει άλλα στοιχεία για το ποιόν σου ...

Link to comment
Share on other sites

@nik

Παρακαλώ πολύ μην προσπαθείς να μας βγάλεις τρελούς τόσες 10δες άτομα

Δεν νομίζω να ήθελε να είναι μόνος. Τότε γιατί ζήτησε άτομο για διαχειριστή ? και για τις αποβολές που λες δεν θυμάμαι πως γίνανε αλλά μήπως γίνανε προς το τέλος που είχε χαθεί η μπάλα ?
Κάνεις λάθος, ήθελε να είναι αποκλειστικά μόνος. Και ας μας πουν αυτοί που αποβλήθηκαν πως έγιναν οι αποβολές, εδώ είναι.

Γιατί λοιπόν δεν του δίνεις χρόνο ?

Στις τηλεφωνικές επικοινωνίες μαζί του του έλεγα "κάτσε να ξεκουραστείς αν είσαι κουρασμένος". Αυτός δεν ήθελε, άρα ήταν ξεκούραστος.
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε αγαπητέ ΑΦΟΥ κατήργησε όλο το ιεραρχικό σύστημα και μετά. Ναι, ζήτησε 1,5-2 μήνες μετά από όταν έπρεπε.

 

nik επαναλαμβάνω, είναι πολλά που δεν ξέρεις!!! Δεν λέω ότι ο Χάρης έκανε κάτι εσκεμμένα ανήθικο αλλά επέτρεψέ μας να ξέρουμε κάποια πράγματα περισσότερα. Όσο για τις αντιδράσεις του ας το αφήσουμε και αυτό ασχολίαστο. Πάντως θα πρέπει να συμφωνήσεις ότι όταν οι καταστάσεις παγιώνονται πλέον υποδεικνύουν συγκεκριμένη στάση και όχι αντίσταση/αντίδραση!

Link to comment
Share on other sites

3)'Αλλο το δεν έχω τι να κάνω και ψάχνομαι να βρω αντικείμενο σώνει και καλά απλώς για να λέω πως κάτι και εγώ κάνω σε αυτήν τη ζωή και άλλο αλληλοενημερώνομαι με συναδέλφους για ζητήματα που αντιμετωπίζουμε .
εσύ τι σκάλωμα έχεις φάει? αν δεν γούσταρες δεν έμπαινες

Ας μας πουν αυτοί που αποβλήθηκαν πως έγιναν οι αποβολές, εδώ είναι

για πείτε

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα αρχίσουμε να βγάζουμε τον "καημό".

Η συζήτηση θα καταλήξει στα ίδια και τα ίδια και θα αρχίσετε να μαλώνετε.

Δεν ξέρω επίσης αν έχει νόημα.

Φίλους έχετε - ρωτήστε με π.μ

 

Πάνω από όλα ηρεμία παρακαλώ για να μπορέσετε αν θέλετε να συζητήσετε

 

 

Edit: Παρακαλώ πολύ δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να ξανά- αναφέρω γεγονότα δυσάρεστα. Μην με ρωτάτε λοιπόν για τις κάρτες.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν ξέρω ρε παιδιά δεν συνεχίζω άλλο. Εγώ ξέρω ότι αυτός ο άνθρωπος τα τρία τελευταία χρόνια προσέφερε πάρα πολλά στο michanikos.gr. Ακόμη και αν είναι όπως τα λέτε εγώ πιστέυω ότι η συμπεριφορά αυτή είναι κατάντημα και όχι ο πραγματικός εαυτός του.

 

Δεν το συνεχίζω άλλο ούτε θέλω να βγάλω κάποιους τρελούς. Και πάνω από όλα δεν θέλω να τσακωθώ για όλα αυτά. Απλά επειδή διαβάζω για τον Χάρη-Στάλιν θέλω να μάθω από που προέκυψε.

 

Αρη Χανιά δεν αναφέρομαι σε εσένα αλλά σε κάποια ποστς στην αρχή που λένε ότι το θέμα έχει εξαντληθεί, κάνουμε κουτσομπολιό κ.τ.λ.

 

Και επίσης ήρεμος είμαι.

Link to comment
Share on other sites

1)Το έλαβα το mail αλλά έλα που δεν πρόλαβα να απαντήσω γιατί οops στο μεταξύ το φόρουμ έκλεισε ....

 

Στο μεταξύ δεν μου γνωστοποιήθηκε κανένα στοιχείο γιατί δεν είχα αναλάβει κανονικά όλα μου τα καθήκοντα μέχρι να απαντήσετε όλοι στα email

 

2)Αφού έμπαινες και στα 2 sites εύκολα θα είχες διαπιστώσει πόσες απαντήσεις υπήρχαν σε ίδια ερωτήματα που υπήρχαν και στο ένα και στο άλλο φόρουμ ταυτόχρονα . Απλώς θα πω ... πως καμία σχέση και όποιος κατάλαβε ... κατάλαβε ...

 

Τί να σου κάνουμε που οι πιό ενεργοί χρήστες του michanikos, όπως ο rigid_joint ήταν και στο emichanikos? Σκέψου λίγο ποιοί γράφανε και θα διαπιστώσεις ότι λίγο πολύ οι ίδιοι ήταν.

 

3)'Αλλο το δεν έχω τι να κάνω και ψάχνομαι να βρω αντικείμενο σώνει και καλά απλώς για να λέω πως κάτι και εγώ κάνω σε αυτήν τη ζωή και άλλο αλληλοενημερώνομαι με συναδέλφους για ζητήματα που αντιμετωπίζουμε .

 

Για πες ποιό ακριβώς αντικείμενο εννοείς; Μήπως τον υπό ίδρυση Σύλλογο; Αν δεν συγκεκριμενοποιήσεις την ερώτηση δεν μπορώ να σου απαντήσω αγαπητέ. Είναι όλα πολύ γενικά και γενικές και αόριστες θέσεις δεν θέλω να πάρω.

 

4)Το διάβασα και αυτό και όλα όσα έχεις γράψει το τελευταίο καιρό και παρατηρώ μια κωλοτούμπα εκ μέρους σου . Μία αμύνεσαι για το emichanikos και τον Χάρη και οποιοδήποτε Χάρη μέχρι θανάτου , μία τα χώνεις κανονικά και μία ξαναεπιστρέφεις στην υπεράσπιση των πεπραγμένων δικών σου και όχι μόνο . Καταστάλαξε εσύ και μετά θα κατασταλάξουν και άλλοι ... 'Ασε όμως αυτούς που ήδη έχουν σχηματίσει γνώμη στην ησυχία τους .

 

Για πες πότε συνέβη αυτό το "μέχρι θανάτου"? Και σε ποιον οποιονδήποτε Χάρη αναφέρεσαι? Υπερασπιζόμουν επιλογές σχετικές με τον εν λόγω Σύλλογο, όπως έκρινα κάθε φορά ότι θα βοηθήσουν στην ίδρυσή του και τίποτα παραπάνω. Τώρα αν έδειξα καμιάν φορά μια κάπως περισσότερη ανθρωπιά λόγω και αυτών που αναφέρει ο nik τότε συγγνώμη που η ανθρωπιά μου σε προσβάλλει. Πάντως κανείς μέχρι τώρα δεν έχει αντιληφθεί να πάσχω από σχιζοφρένεια, το αντίθετο μάλιστα.

 

'Οσον αφορά το χαρακτηρισμό σου για το πρόσωπό μου δεν θα κάνω καν τον κόπο να πέσω στο επίπεδό σου ... κρίμα γιατί άλλες σου δημοσιεύσεις είχαν δείξει άλλα στοιχεία για το ποιόν σου ...

 

Ναι αγαπητέ αλλά δεν θα κάτσω να σε βλέπω να προσβάλλεις αξιολογότατους επιστήμονες, ολάκερη την συντονιστική ομάδα και να νομίζεις ότι θα μένεις αναπάντητος. Ό,τι δίνεις παίρνεις και αυτή την στιγμή θυμό δίνεις και θυμός σου επιστρέφεται.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις έναν άνθρωπο που τόσα χρόνια που γράφει εδώ τον χαρακτηρίζει το ήθος.
Edit: Παρακαλώ πολύ δεν θέλω να μπώ στην διαδικασία να ξανά- αναφέρω γεγονότα δυσάρεστα. Μην με ρωτάτε λοιπόν για τις κάρτες.
όχι θα σε ρωτάμε. στο τηλέφωνο μιλούσαμε εκείνη τη στιγμή. γιατί π.χ. εσύ έχεις λιγότερο ήθος από το Χάρη?

 

Ο Χάρης έκανε λάθη και πολλά μάλιστα. Θέλω να πιστεύω ότι ήταν λάθη και όχι κάτι άλλο.

 

Το τελικό αποτέλεσμα όμως ήταν και στις 2 περιπτώσεις το ίδιο.

 

Και αν κάποιος στηρίχθηκε μέχρι την τελευταία στιγμή ήταν αυτός, μόνο και μόνο για να αποφευχθεί το ολοκαύτωμα.

 

Άρα ο Χάρης ότι έκανε, τα έκανε συνειδητά αδιαφορώντας για τις συνέπειες και τον προσωπικό χρόνο του καθενός

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν ξέρω ρε παιδιά δεν συνεχίζω άλλο. Εγώ ξέρω ότι αυτός ο άνθρωπος τα τρία τελευταία χρόνια προσέφερε πάρα πολλά στο michanikos.gr. Ακόμη και αν είναι όπως τα λέτε εγώ πιστέυω ότι η συμπεριφορά αυτή είναι κατάντημα και όχι ο πραγματικός εαυτός του.

 

Όλοι μας τον σεβόμαστε και τον εκτιμούμε. Μερικοί ίσως όχι μόνο για την αρωγή προς τους συναδέλφους αλλά και για άλλα πράγματα. Το θέμα όμως είναι ότι ο σεβασμός μερικές φορές πρέπει να ανταποδίδεται κάτι που δεν συνέβη ακριβώς στην συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Δεν το συνεχίζω άλλο ούτε θέλω να βγάλω κάποιους τρελούς. Και πάνω από όλα δεν θέλω να τσακωθώ για όλα αυτά. Απλά επειδή διαβάζω για τον Χάρη-Στάλιν θέλω να μάθω από που προέκυψε.

 

Πώς θα χαρακτήριζες κάποιον που σε αφήνει να μιλήσεις μόνον όταν συμφωνείς μαζί του; Πώς θα χαρακτήριζες κάποιον που ενώ τον παρακαλείς να αφήσει μόνο τις ψηφοφορίες του Συλλόγου ανοικτές αυτός κλείνει το φόρουμ αφήνοντας εκτός διαδικασίας 10 από τα 28 άτομα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.