Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

@terry:Για τα downloads αν θέλεις να έχεις απεριόριστο αριθμό / ημέρα απαιτείται συνδρομή.

 

Επιπλέον προβλέπεται αμοιβή στον ιδιοκτήτη για κάθε σωστή απάντηση που παίρνει ο ερωτών,προς το παρόν απ' ό,τι κατάλαβα αυτό προβλέπεται αρχικά μόνο σε ιδιώτες.Αν κατάλαβα λάθος,να με συμπαθά ο ιδιοκτήτης αλλά το διανοητικό μου επίπεδο έχει και όρια.

 

Οι απαντήσεις δίνονται από μηχανικούς που έχουν τοποθετηθεί σε κατηγορίες ''κλάσης''.Η κλάση του καθενός αποφασίστηκε από τον ιδιοκτήτη και βασίζεται σε διάφορα στατιστικά που αποφάσισε ο ιδιοκτήτης.

 

Σαν ιδέα δεν είναι κακή.Αρκεί να μην το έκανε ο ιδιοκτήτης.....

 

@ss_sk:

 

Καλο είναι,θα μπορούσε και καλύτερο,αλλά ας μην τα θέλουμε όλα.Έχει προβλέψει ο Π@@@στης (ο παππούς της) μερικά ΠΟΛΥ καλά στοιχεία......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπήκα και εγώ τώρα που είναι ανοιχτό αφού δε είχα γραφτεί να δω τι γίνεται

Ωράιο το lay out αν και φοριέται πολύ , θα μου πείς το ίδιο και εδώ που είναι πιο "άσχημο|

 

Κοίτα με την ¨συνδρομή" λύνονται πολλά προβλήματα πχ

εδώ τσακωνόμαστε αν θα έχει ιδιώτες ή όχι αν κάνουμε κακό στο επάγγελμα κλπ

εκεί με 1 συνδρομή ο ιδιώτης θα μπορεί να ρωτάει και όποιος συνάδελφος θέλει να απαντάει

 

Εδώ κάναμε συζητήσει επι συζητήσεων για το αν πρέπει να μπει φραγή στα downloads κλπ ,αυτό λύθηκε πανεύκολα με μια συνδρομή ,κατεβάζεις απεριόριστα κ.ο.κ

 

Πάλι καλά να λέτε γιατί μπορεί τα πράγματα να είχαν κυλήσει διαφορετικά και το michanikos να είχε τώρα το ίδιο policy (για άλλους καλό για άλλους κακό)

 

Εξάλλου με τις συνδρομές φαντάζομαι θα πληρώνεται κόσμος (μειώνεται και η ανεργία ) και δε θα έχει τόσο spam όπως εδώ :razz:

 

Το πλέον ενδιαφέρον όμως είναι οτι φτιάχτηκε γιατί κινδυνεύαμε να γίνει κερδοσκοπικό το παρόν :smile:

Επίσης υποτίθεται οτι η ανωνυμία ιδιοκτήτη κλπ ήταν κακό πράγμα και γι αυτό κατηγορούσαμε το michanikos..(μέχρι να αλλάξει το policy αλλού ...)

Link to comment
Share on other sites

Εξάλλου με τις συνδρομές φαντάζομαι θα πληρώνεται κόσμος και δε θα έχει τόσο spam όπως εδώ :razz:

 

:lol::lol:

 

Είσαι ΘΕΟΣ φίλε!!

 

edit:

 

Γενικά το πιό εξοργιστικό κατά τη γνώμη μου είναι το γεγονός της ΔΗΛΩΣΗΣ ότι οι δημοσιεύσεις και η εκμετάλλευσή τους ανήκουν στον ιδιοκτήτη.Και καλά,σου το ξεκαθαρίζει από την αρχή για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.

 

Παρεξηγήσεις όμως υπάρχουν,διότι για τη συμμετοχή μου τουλάχιστον δόθηκε μια υπόσχεση από τον ιδιοκτήτη κ μια από μέρους μου.Αυτός υποσχέθηκε μεταξωτές κορδέλες κ εγώ υποσχέθηκα να του σπάσω τα κόκκαλα αν δεν την τηρούσε.Οπότε,αν τα πάρει κανείς τα στοιχεία απολύτως οικονομικά,απλά πρέπει να αποζημιωθώ ως μηχανικός για 250 εργατοώρες για να μην του σπάσω τα κόκκαλα σαν νταβατζής....

 

Άλλος μπορεί να σκεφτεί:''μα καλά ρε ζάβι,το ίδιο δεν συμβαίνει κ εδώ?''

 

ΔΕΝ είναι το ίδιο,τουλάχιστον ο ιδιοκτήτης δεν με εκνευρίζει,απλά με στενοχωρεί!!!:lol:;)

 

έχει διαφορά......

Link to comment
Share on other sites

[[email protected];210462] By the way,το στήσιμο είναι Κ=Α=Τ=Α=Π=Λ=Η=Κ=Τ=Ι=Κ=Ο.

 

υπερβάλλεις λίγο :smile:

ακόμη και αν ξεφορτωθείς το εξαιρετικά επιθετικό και αλλοπρόσαλλο μπορδομπλέ theme, και βάλεις το πιο διακριτικό μπλε, σε ζαλίζει η ποικιλία των ετεροκλήτων αποχρώσεων που έχει χρησιμοποιηθεί (μέτρησα 2 πρασινομπλέ, ένα γαλάζιο και ένα ρουαγιάλ+κόκκινο της φωτιάς στο λογότυπο, 2 μπεζ, μια ώχρα, ένα κιτρινομουσταρδί).

το layout είναι έβρεξε gadgets και όπου πέσανε τ' αφήσαμε.

ο καιρός πάνω από την αρχική, το ημερολόγιο πάνω αριστερά, αλλά το σχετικό εορτολόγιο κάτω δεξιά και πάει λέγοντας.

 

πιο μέσα δεν πήγα, ζαλίστηκα.

Link to comment
Share on other sites

Το στήσιμο μου άρεσε,έχουν προβλεφθεί κάποιες λειτουργιες που εδώ έχουν προταθεί ένα δισεκατομμύριο φορές.

 

Από εμφάνιση,δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να σου πω την αλήθεια,έχω κ δυσχρωματοψία!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

...Εξάλλου με τις συνδρομές φαντάζομαι θα πληρώνεται κόσμος (μειώνεται και η ανεργία ) και δε θα έχει τόσο spam όπως εδώ :razz:...

 

Έεεελα, Θεός που βγάζει...κακίες όμως :D

 

Τέσσερις συντονιστές έχει εκεί από τους οποίους μόνο σε έναν μπορείς να προσάψεις κάτι (βέβαια ο τέταρτος είναι νέος οπότε...δεν ξέρω). Λες τώρα να έχουμε πάλι αλλαξοκωλιές...λες? (και μην το πάρει κανένας προσωπικά...άιντε, άλλη δουλειά δεν έχουμε...).

 

υγ. ζαβί, αν εννοείς λειτουργίες της πλατφόρμας φαντάζομαι τα καλά θα γίνουν κι εδώ - όσοι πειράζουν τα του (εδώ) συστήματος δεν είναι του...επαγγέλματος, εγχειρίδια ανοίγουν (έεεναν ειδικό συνεργάτη περικαλώ!).

υγ2. για τους υπόλοιπους δύο συντονιστές δε θα πήγαινε ποτέ άσχημη σκέψη στο μυαλό αλλά...οι συγκυρίες.

Link to comment
Share on other sites

παντως θυμαμαι ειχαν σταλει και email οτι ειχαν διαγραφει τα στοιχεια μας απο την database

 

το βρηκα

 

Πέμπτη, 25 Φεβρουάριος 2010, 10:17

 

Αγαπητέ/ή sundance,

 

Όπως ίσως θα γνωρίζετε ήδη, το eMichanikos.gr αναστέλλει τη λειτουργία του για τεχνικούς και οικονομικούς λόγους.

Είναι άγνωστο το πότε και αν θα επανέλθει.

 

Γι αυτό και για να προστατευθούν τα προσωπικά σας δεδομένα (επίθετο, όνομα, τηλέφωνο, αριθμός μητρώου), διαγράφηκαν από κάθε βάση δεδομένων και ζητήθηκε από την εταιρεία που μας φιλοξενεί στους διακομιστές της να διαγραφούν και από κάθε αντίγραφο ασφαλείας που κρατά σε κάθε μέσο (σκληρούς δίσκους, ταινίες κ.λπ.).

Επισης απ' οτι βλεπω πλεον δεν πρεπει να ζητειται ονοματεπωνυμο και αριθμος μητρωου, οποτε οντως μαλλον εχουν διαγραφει.

 

...

  1. Ιδιότητα
  2. Ηλεκτρονική διεύθυνση (email)
  3. Ημερομηνία Γέννησης
  4. Τοποθεσία (προαιρετικά)
  5. Ειδικότητα

 

 

Μίιιιιιλ μπαρδόν sundance αλλά ελπίζω να μου συγχωρέσεις την παρέμβαση (και οι λοιποί για την υπέρβαση των καθηκόντων μου). Επειδή έχει φοβηθεί το μάτι μας, "αναπαραγωγές" και "αντιγραφές" μακρυά από μας! Τη σειρά κατάταξης στη λίστα πάντως την άλλαξα οπότε δεν γίνεται να κατηγορηθώ για κάτι...ελπίζω ss_sk

Link to comment
Share on other sites

όχ παρεξήγησες . δεν το πα για τους συντονιστές εκεί , που δε ξέρω καν ποιοί είναι βασικά δεν ξέρω καν αν υπάρχουν αφού το φόρουμ δεν λειτουργεί κανονικά αλλά για την (σωστή κατά ένα μέρος ) γκρίνια για το spam ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

@[email protected]

υποθέτω ότι όταν μιλάς για "λειτουργίες" δεν εννοείς το εορτολόγιο, τον καιρό, την μετατροπή νομίσματος κλπ.

η πρώτη σελίδα είναι η ταυτότητα ενός site.

και αυτή η σελίδα με παραπέμπει σε ερασιτεχνικό blog και όχι επαγγελματικό site μηχανικών.

Άλλο η έλλειψη ταυτότητας (ονόματα δεν λέμε) και άλλο η αλλοπρόσαλλη ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.