Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

Συμφωνώ. Ας λήξει εδώ η ιστορία.

 

Όποιος ενδιαφέρεται για τη συνέχεια αυτών που είπαμε, μέχρι τις 15:00 είναι η δήλωση συμμετοχής του στις συζητήσεις και στην ψηφοφορία επιλογής μεταξύ των προταθέντων χώρων.

 

Όσοι δεν έχουν πρόσβαση στο *********** δηλώνουν εδώ ή με pm/mail τον cna.

 

Tο που θα καταλήξουν οι συζητήσεις δεν μπορούμε να το ξέρουμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...κανένας σύλλογος δεν μπορεί να συσταθεί και να λειτουργήσει μέσα σε 4 μήνες...

 

Δε θέλω να επέμβω στη συζήτηση (εξάλλου εσκεμμένα δεν την παρακολουθώ προσεχτικά, και αυτή και τις άλλες σχετικές, γιατί μου χαλάει την ψυχολογία) αλλά επιτρέψτε μου ένα σχόλιο, ως εξωτερικός παρατηρητής ας πούμε.

 

Η μετάβαση των μελών από το παρόν φόρουμ στο νέο έγινε απόλυτα συνειδητά και με δεδομένες επιδιώξεις. Εγώ όπως το ερμηνεύω είχαν στηθεί από καιρό οι βάσεις για ένα τέτοιο εγχείρημα - και δε μιλάω για τα διαδικαστικά αλλά για αυτή καθ' αυτή την ωρίμανση της σκέψης/ανάγκης.

 

Τέσσερις μήνες λοιπόν δεν είναι λίγοι. Και δεν είναι μόνο ότι οι επαγγελματικές ασχολίες ήταν λιγότερες (από όσα διάβαζα όλους τους είχε επηρεάσει η κρίση) αλλά κι ο ελεύθερος χρόνος λόγω εορτών (θα μου πείτε ότι προτιμούσατε εξόδους ή οικογένεια από το ίντερνετ). Θυμάμαι να μπαίνω σφήνα 2-3 φορές στο άλλο φόρουμ και να λέω ''ιδρύστε το Σύλλογο''. Ποιος, εγώ, που από την αρχή δεν πείστηκα για τις πιθανότητες επιτυχίας (και για αυτό δε συμμετείχα).

 

Ηρεμήστε γιατί βλέπω κινήσεις βεβιασμένες και φορτισμένες! Και για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί με τα κοινά αυτό δεν είναι καθόλου καλό προσόν. Σίγουρα, έχω χάσει επεισόδια και μπορεί να μην έχω δικαίωμα να κρίνω. Αλλά σκεφτήκατε αν έχετε, αντιστοίχως, δικαίωμα να κρίνετε εσείς το Χάρη? Δώσατε έστω κάποιο χρονικό περιθώριο απολογίας?

 

Και μην ακούσω κανένα να λέει ''όπως φέρεται του φερόμαστε''. Ωραία ανωτερότητα! Επιδιώκετε να στήσετε ένα Σύλλογο με μέλη που αντιμετωπίζουν διαχρονικά προβλήματα στις μεταξύ τους επαγγελματικές σχέσεις λόγω δικαιωμάτων. Αντιλαμβάνεστε πόσα ''καλά'' στοιχεία πρέπει να διαθέτουν τα μέλη ως χαρακτήρες ώστε να τα βγάλουν πέρα?

 

(τα παραπάνω δεν αναφέρονται ντε και καλά στον cna - από το σχόλιο του πιάστηκα, απλά).

 

υγ. μέχρι να δημοσιεύσω βγήκαν κι άλλα μηνύματα. Κλείστε το εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις μήνες λοιπόν δεν είναι λίγοι.
4 μήνες χωρίς powered by είναι για ζήτω. Έχουν αναλυθεί τα πάντα σε χιλιάδες posts, ας μην ανακαλύπτουμε διαρκώς την Αμερική.

 

Το τι έπρεπε να γίνει όλοι το ξέρουν. Το πως πάλι όλοι το ξέρουν. Το γιατί δεν έγινε επίσης το ξέρουν.

Επιδιώκετε να στήσετε ένα Σύλλογο με μέλη που αντιμετωπίζουν διαχρονικά προβλήματα στις μεταξύ τους επαγγελματικές σχέσεις λόγω δικαιωμάτων. Αντιλαμβάνεστε πόσα ''καλά'' στοιχεία πρέπει να διαθέτουν ως χαρακτήρες ώστε να τα βγάλουν πέρα?

Υπάρχουν και κοινά προβλήματα, τα οποία είναι και τα περισσότερα. Επίσης και να αποτύχει δεν χάθηκε και ο κόσμος, τουλάχιστον έγινε μια προσπάθεια
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κύριοι. Θα παρακαλούσα αυτή η συζήτηση να λάβει κάποιο τέλος. Και δεν οδηγεί πουθενά αλλά το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να οδηγήσει σε εκπλήξεις που δεν γνωρίζουμε αν βγουν σε καλό ή κακό.

 

edit: Βιογράφε που είσαι ???

Link to comment
Share on other sites

@ss_sk και το είπα ότι είναι προσωπικές απόψεις που ΠΙΘΑΝΩΣ να υιοθετούνται και από άλλους όπως επίσης ότι μετά την "απολογία" μου ως πρώην διαχειριστής το θέμα θα έπρεπε να κλείσει. Γιατί σχολιάζεις επί προσωπικού κατονομάζοντας πρόσωπα(για τον ιδιοκτήτη του emichanikos λέω) και πράγματα; Είδες πουθενά αναφορά σε λεπτομέρειες; Ουδείς εκών κακός, έλεγε ο Σωκράτης.

 

Επίσης το εξής: δεν αρκούσε να πούμε ότι κάναμε Σύλλογο, χρειάζεται αυτός ο Σύλλογος να υφίσταται νόμιμα. Μόνο το πρωτοδικείο θέλει 6 μήνες για να εγκρίνει το καταστατικό-πόσος χρόνος χρειάζεται αλήθεια για να καταλήξει κανείς σε συγκεκριμένο καταστατικό; Σε επόμενο θέμα περί του Συλλόγου (ΜΟΝΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΛΛΟΓΟ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ) θα εξηγήσω τις αντικειμενικές δυκολίες που προβάλλονται σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του!

Link to comment
Share on other sites

Αν και το michanikos.gr είναι ο κολοσσός της γνώσις, το emichanikos ήταν το στολίδι των forum γενικός. Λυπάμαι γιατί είχε πολύ καλό στιλ, και προσωπικότητα.

 

Υ.Γ Βιογράφε του ελκυστήρα σε θέλω αποκλειστικά δικό μου

Link to comment
Share on other sites

Kαμία σχέση με το διαζύγιο. Εδώ δεν υπήρχε 3ο πρόσωπο.

ούτε καν 2ο

 

Υ.Γ Βιογράφε του ελκυστήρα σε θέλω αποκλειστικά δικό μου
Δεν σας προλαβαίνω όλους. Άλλωστε σαν συνάδελφοι εφευρέτες που είμαστε, έχω αφιερώσει πολλές ώρες στον ελκυστήρα, δεν έχεις παράπονο. Καλοκαίρι είπαμε, το group αρχίζει και σχηματίζεται να ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ/ή spy1551,

 

Όπως ίσως θα γνωρίζετε ήδη, το eMichanikos.gr αναστέλλει τη λειτουργία του για τεχνικούς και οικονομικούς λόγους.

Είναι άγνωστο το πότε και αν θα επανέλθει.

 

Γι αυτό και για να προστατευθούν τα προσωπικά σας δεδομένα (επίθετο, όνομα, τηλέφωνο, αριθμός μητρώου), διαγράφηκαν από κάθε βάση δεδομένων και ζητήθηκε από την εταιρεία που μας φιλοξενεί στους διακομιστές της να διαγραφούν και από κάθε αντίγραφο ασφαλείας που κρατά σε κάθε μέσο (σκληρούς δίσκους, ταινίες κ.λπ.).

 

To πρωί μου ήρθε το παραπάνω email. Προσωπικά δεν είχα ζητήσει διαγραφή των στοιχείων μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.