Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι γίνεται με το emichanikos;


belbos

Recommended Posts

4)Το διάβασα και αυτό και όλα όσα έχεις γράψει το τελευταίο καιρό και παρατηρώ μια κωλοτούμπα εκ μέρους σου . Μία αμύνεσαι για το emichanikos και τον Χάρη και οποιοδήποτε Χάρη μέχρι θανάτου , μία τα χώνεις κανονικά και μία ξαναεπιστρέφεις στην υπεράσπιση των πεπραγμένων δικών σου και όχι μόνο . Καταστάλαξε εσύ και μετά θα κατασταλάξουν και άλλοι ... 'Ασε όμως αυτούς που ήδη έχουν σχηματίσει γνώμη στην ησυχία τους .

'Οσον αφορά το χαρακτηρισμό σου για το πρόσωπό μου δεν θα κάνω καν τον κόπο να πέσω στο επίπεδό σου ... κρίμα γιατί άλλες σου δημοσιεύσεις είχαν δείξει άλλα στοιχεία για το ποιόν σου ...

 

Επίσης αποφάσισε: για τί ακριβώς με περνάς; Για καλοπροαίρετο, ευγενικό άνθρωπο ή για σχιζοφρενή;

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • Απαντήσεις 142
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με αφορμή 2 ενημερώσεις για μηνύματα στο emichanikos, που πήρα σήμερα, άνοιξα το site και διαπίστωσα ότι λειτουργεί. Πρόσεξα ότι στην πρώτη σελίδα έχει μήνυμα που απευθύνεται σε όσους είχαν γραφτεί ως μέλη πριν από το Μάρτιο 2010 και θέτει προθεσμία μέχρι 30.9.2010 είτε για διαγραφή του λογαριασμού του, είτε για διαγραφή μέρους ή του συνόλου των αναρτήσεων είτε μέρος των αρχείων στα Downloads.

 

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει;

Εξακολουθεί να είναι ο Χάρης ο Γενικός Διαχειριστής (emichanikos.gr) ή άλλος; δεδομένου ότι έχει ημερομηνία εγγραφής 8.2.2010 (!!!)

Link to comment
Share on other sites

Mάλιστα , άλλαξε και το στήσιμο του .

Υπήρχαν και πολλές κόντρες εδώ .

Τελικά τι συμβαίνει ?

Είναι πολλά τα λεφτά Αρη ?

Link to comment
Share on other sites

To emichanikos ξανάνοιξε κ πλέον είναι (και) κερδοσκοπικού χαρακτήρα.

 

Ο ιδιοκτήτης παραμένει ίδιος.

 

Οι όροι χρήσης και οι κανόνες συμμετοχής άλλαξαν.Μία από τις πιό σημαντικές αλλαγές είναι το γεγονός ότι ο ιδιοκτήτης έχει το δικαίωμα εκμετάλλευσης των δημοσιεύσεων,καθώς στους κανόνες επισημαίνει ότι του ανήκουν.

 

Δίνεται η ευκαιρία στα παλαιά μέλη να διαγραφούν,μαζί με τις δημοσιεύσεις τους και τα προσωπικά τους στοιχεία από το server.Σημείωση:ο ιδιοκτήτης έχει δικηγόρο παρέα,δεν γράφει χωρίς να τον συμβουλευτεί.Επίσης,άπαξ και ποστάρετε ή κάνετε έστω κ ένα download,αυτόματα αποδέχεστε κ τους νέους όρους χρήσης.Μιλάμε ότι ο ιδιοκτήτης την ψώνισε (δική μου εκτίμηση αυτή)

 

Εγώ επειδή έχω πλέον προσωπικό θέμα με τον ιδιοκτήτη,απλά θα εξαφανιστώ και σίγουρα θα διαγραφώ.Όλοι οι υπόλοιποι κάνετε ό,τι καταλαβαίνετε.

 

By the way,το στήσιμο είναι Κ=Α=Τ=Α=Π=Λ=Η=Κ=Τ=Ι=Κ=Ο.Το θεωρώ πραγματικά την εξέλιξη που θα μπορούσε να έχει το michanikos.Κρίμα που ανήκει σε περίεργο άνθρωπο......

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

..........

Δίνεται η ευκαιρία στα παλαιά μέλη να διαγραφούν,μαζί με τις δημοσιεύσεις τους και τα προσωπικά τους στοιχεία από το server.Σημείωση:ο ιδιοκτήτης έχει δικηγόρο παρέα,δεν γράφει χωρίς να τον συμβουλευτεί.Επίσης,άπαξ και ποστάρετε ή κάνετε έστω κ ένα download,αυτόματα αποδέχεστε κ τους νέους όρους χρήσης.Μιλάμε ότι ο ιδιοκτήτης την ψώνισε (δική μου εκτίμηση αυτή)

 

........................

 

Αυτά

 

 

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι καλα τα προσωπικα μας στοιχεια δεν ειχαν διαγραφει εν τελει απο τον server πριν καιρο, λιγο πριν κλεισει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι

 

τίποτε δεν διαγράφηκε

 

τα αναφέρει σε ένα τεράστιο κατεβατό,το οποίο αν μη τί άλλο αποτελεί ένα μανιφέστο που αντικατοπτρίζει την ακραία διανοητική κατάσταση του συγγραφέα του (προσωπική μου γνώμη αυτή)

 

Συνήθως,τέτοιες καταστάσεις αντιμετωπίζονται πλέον με επιτυχία σε διάφορα ψυχιατρικά ιδρύματα της τριτοκοσμικής μας χώρας.(προσωπική μου γνώμη αυτή).

 

Ο συγγραφέας όμως επέλεξε άλλη οδό.Οπότε,εγώ ως υποστηρικτής της δημόσιας υγείας,αποφασίζω να απέχω από τέτοιες δραστηριότητες,εν τέλει είμαι μια χαρά στη ζωή μου και δεν χρειάζομαι τέτοιου είδους περιπέτειες ως αλατοπίπερο στη ρουτίνα μου.(250 εργατοώρες χαμένες από τη μ@λ@κι@ που με δέρνει να το παίξω αλτρουιστής)

 

Παρακαλώ να μη σβηστεί το μήνυμά μου,ξέρω από φόραε κ δεν παραβιάζω ΚΑΝΕΝΑ κανόνα,ούτε νομοθεσία.

 

Τέλος,να ζητήσω συγγνώμη από τους rigid_joint και sundance,τους οποίους παρέσυρα πέρισυ σε αυτή την τρέλα,αλλά κ εγώ κορόιδο πιάστηκα......

Link to comment
Share on other sites

zavi απο που προκυπτει οτι ειναι κερδοσκοπικου χαρακτηρα πλεον?? Απο τις διαφημισεις?? Γτ ο ΑΡΗΣ ΧΑΝΙΑ κατι ανεφερε για συνδρομη...

Link to comment
Share on other sites

Η ύπαρξη και μόνο συνδρομητικών (μετά του ανάλογου αντιτίμου βεβαίως) υπηρεσιών είναι υπεραρκετή για μένα...καλές δουλειές να ευχηθώ (είμαι υπεράνω εγώ αλλά χαιρέτησα). Τώρα αν μαζί με τους "ειδικούς συνεργάτες" (ξαδερφος, μπαντζανάκης?) θα πληρώνονται και οι συντονιστές δε γνωρίζω...όποιος ενδιαφέρεται μπορεί φαντάζομαι να στείλει βιογραφικό.

 

Σχετικά με την ανωνυμία, στο section που περιγράφει τα του (εκεί) φόρουμ αναφέρεται ότι η υποχρέωση ανωνυμίας των ιδιοκτητών είναι...θέμα που θα λυθεί εν καιρώ και από τους αρμόδιους (όποιος θέλει μπορεί να το διαβάσει, μην μπω σε λεπτομέρειες και μου την πει κανείς) αλλά κατά τ' άλλα στην υπάρχουσα βάση δεδομένων δεν υπάρχουν στοιχεία των τωρινών μελών (αν θα πρέπει κάποτε να τα δώσουν, όπως τα νέα μέλη, δεν έκατσα να διαβάσω).

 

υγ. 'νταξ βρε ζαβί, λίγο πιο σουλουπωμένο είναι αλλά όχι και για να ξεχυθούν...οι ενδορφίνες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.