Μετάβαση στο περιεχόμενο

Windows 7 και Autodesk


Recommended Posts

Έχει εγκαταστήσει κάποιος τα παράθυρα τα 7 έχοντας σε λειτουργεία τα εξής.: ??

 

Archicad 64b

AutoCad 64b

3DS Max 64b

 

Υπάρχει καθόλου συμβατότητα η περιπλέκονται τα πράγματα.? Λέγεται ότι τα 7 είναι πιο ελαφριά απο τα Vista. Θα αλλάζατε λειτουργικό.??

 

Κατέβασα έναν Windows 7 Upgrade Advisor από την Microsoft αλλά αυτός μου συνέστησε format και από την αρχή.

Στο σάιτ της Autodesk δεν βρήκα κάποια πληροφορία.

 

υπάρχει κάποιος-α που να έχει εμπειρία .??

 

ευχαριστώ

 

Χρήστος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η συμβατότητα είναι πλήρης και μάλιστα αν έχεις >4GB RAM το μηχάνημα θα φυσάει. Αν μπορούσα να διαθέσω τα χρήματα για την Pro ή την Ultimate έκδοση των 7 θα το έκανα. Ο σύμβουλος αναβάθμισης σου είπε για format γιατί αναβάθμιση μπορεί να γίνει μόνο από Vista σε win7. Προφανώς έχεις XP, έτσι δεν είναι; Πάντως και Vista να είχες οι αναβαθμίσεις δεν συνιστώνται.

Link to comment
Share on other sites

Tα Windows 7 είναι πολύ καλά και εύχρηστα... Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα συμβατότητας των προγραμμάτων που αναφέρεις... Επίσης αν μιλάμε για 64bit θα δουλεύεις με άλλη όρεξη...

Link to comment
Share on other sites

Έχω win 7 Ultimate & AutoCAD 64bit. Τα 7 είναι όντως πιο ελαφριά από τα βίστα και πιο γρήγορα 10-15%. Format οπωσδήποτε, σε μισή ώρα θα έχεις τελειώσει ΚΑΙ με τους οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγκατέστησα λοιπόν και εγώ τα Windows 7 Ultimate 64 σε ένα αρκετά καλό μηχάνημα (νομίζω) με 6Gb μνήμης και επεξεργαστή i7 920 (νομίζω).

 

Προσπαθώ να κάνω τις μεταφορές προγραμμάτων, κλειδιών, διάφορα βοηθήματα κλπ.

 

Κόλλησα όμως στο mail client. Στα σvista είχα το outlook express. Αυτό πλέον δεν υποστηρίζεται στα 7, και συνάμα δεν έχω το πακέτο του Office 2007 για να βάλω τον mail-client \που έχει εκεί.

 

Έτσι μου δημιουργήθηκε ο εξής προβληματισμός. To Outlook Express ΠΟΥ αποθήκευε τα πάντα στα παλιά παράθυρα.?? Σε ποιο φάκελλο.?? Πως μπορώ να πάρω ένα backup και να το εισάγω μετά με όποιον mailer βρώ/επιλέξω.???

 

Γενικά τι παίζει με το μέηλ και τα 7.???

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου δημιουργήθηκε ο εξής προβληματισμός. To Outlook Express ΠΟΥ αποθήκευε τα πάντα στα παλιά παράθυρα.?? Σε ποιο φάκελλο.?? Πως μπορώ να πάρω ένα backup και να το εισάγω μετά με όποιον mailer βρώ/επιλέξω.???

 

Κοίτα εδώ: http://www.sitedeveloper.ws/tutorials/outlook.htm#outlookexpress

Link to comment
Share on other sites

Κόλλησα όμως στο mail client. Στα σvista είχα το outlook express. Αυτό πλέον δεν υποστηρίζεται στα 7, και συνάμα δεν έχω το πακέτο του Office 2007 για να βάλω τον mail-client \που έχει εκεί.

Είναι "απενεργοποιημένο" στα 7.

Έχω ενεργοποιήσει κανονικά το πρόγραμμα στα "7", πρέπει να έχεις κρατήσει το φάκελο από τα Βιστα, το Windows Mail (πρόγραμμα), τα αρχεία που κράταγε και θέλει και 2 παρεμβάσεις στη registry για να στο ενεργοποιήσει.

 

Αν δεν έχει πρόβλημα το team να στα γράψω εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να τρέξω στο νέο μου μηχάνημα με windows 7-64 bit, το Autocad 2004 χωρίς πάλι να ξοδευτώ;

Έχει αντιμετωπίσει με επιτυχία κανείς αυτή την ασυμβατότητα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.