Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Παράπονο Πολεοδομίας


evlia

Recommended Posts

και αν ισχύει αυτό....φρόντισε να είσαι συνεννοημενος και τα "χαρτια" σημαδεμένα....

 

δεν ***ι μαθαν όλοι....κάποτε πρέπει να τελειώνουν αυτα

 

αν δεν ισχύει ....μήπως δεν μας τα λες όλα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι λέω ότι μια καταγγελία θα βοηθούσε ακόμα περισσότερο! Και θα έλυνε το πρόβλημα και οριστικά! Έτσι πάμε να πολεμήσουμε τη διαφθορα λεβέντες;

Θα "τσακίσεις" έναν, θα τσακίσεις τον επόμενο που θα φέρουν, ο τρίτος θα καταλάβει ότι δεν πρέπει να διανοηθεί να μπλέξει με εσένα, θα σε βλέπει να μπαίνεις από την πόρτα και θα τον λούζει κρύος ιδρώτας και θα κάνει τη δουλειά του όπως πρέπει κι όσο γρήγορα πρέπει! Εκτός αν έχει λερωμένη τη φωλίτσα της η εν λόγω συνάδελφος και έχει κάνει πατάτα.

Αν τώρα τα παραπάνω ακούγονται ουτοπικά και σας φαίνομαι εκτός πραγματικότητας (μπορεί και να είμαι), τότε ας ξεχάσουμε τα περί "πάταξης της διαφθοράς" και "θυσιών" που πρέπει όλοι να κάνουμε για να σωθούμε και ας τα μαζέψουμε τώρα να φεύγουμε.

Πάντως να βγει μια μέρα ανακοίνωση στα ΜΜΕ από την κυβέρνηση: "Ελάτε το κράτος και οι ελεγκτικοί μηχανισμοί από σήμερα λειτουργούν, περιμένουμε τις καταγγελίες σας για τα κακώς κείμενα" δεν υπάρχει περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτού μιλήσουμε για διαφθορά και καταγγελίες, καλό θα είναι να κρατήσουμε και κάποια επιφύλαξη.

 

Πρώτον, δεν είναι δυνατόν μέσω διαδικτύου να έχουμε σαφή εικόνα της υπόθεσης.

Δεύτερον, η πληροφόρησή μας προέρχεται απο μια πλευρά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο achille,η υπόθεση είναι μούφα........ό,τι κ να πούμε ΔΕΝ μπορούμε να βοηθήσουμε διότι.........

 

Εγώ κατάλαβα αμέσως τί φταίει,αλλά δεν το λέω δημοσίως για λόγους δεοντολογίας κ για να μη σφαχτούμε......

Link to comment
Share on other sites

πρωτου μιλήσουμε για διαφθορα και καταγγελίες

 

γράψαμ ότι ΑΝ ΟΛΑ τα υπόλοιπα είναι ΟΚ τοτε πας προς τα εκεί....

και αυτο γιατι δεν ξερουμε τι πραγματικά συμβαίνει....

 

στο ενδεχόμενο να κρύβει κάτι προφανως και δεν θα διαβασει αυτα που γράφουμε...

 

μιας και πιο παλιοί άρα και έμπειροι....όποιος καταλαβε δεν μας ενημερώνει και εμας τι θα μπορούσε να συμβαίνει...δεν βλέπω λόγο να σφαχτούμε....δεοντολογία ως προς ποιον?

 

 

 

και τέλος στο τις διαφθοράς το "δώσιμο" θα γίνει απο τον πολίτη και όχι τον μηχανικό....και καποια στιγμή πρέπει οι πολίτες να το κάνουν...

γιατι αν το κάνει ΕΝΑΣ μηχανικος μόνος του τον εξαφανίσαν απο τον χάρτη...

Link to comment
Share on other sites

Η υπόθεση είναι Μ-Ο-Υ-Φ-Α.

 

Είναι από αυτές που δεν δίνονται απαντήσεις σε δημόσιους χώρους.Προς Θεού,δεν υπάρχει θέμα σφαξίματος χωρίς να υπάρχει λόγος.Αλλά αν πούμε τη γνώμη μας,προφανώς θα εκτεθούμε...Κ εφόσον δεν γνωρίζουμε επιβεβαιωμένα τί συμβαίνει,δεν μπορούμε να πούμε,πρέπει να κρατήσουμε τις επιφυλάξεις μας.

 

Συνίσταται στην κυρία που ρωτάει να πάρει κ μία δεύτερη γνώμη μηχανικού ΕΚΤΟΣ ίντερνετ.........άκου με που σου λέω..............

Link to comment
Share on other sites

Την "πισινή" την κράτησα στην τελευταία πρόταση της 1ης παραγράφου. Το σχόλιο ήταν γενικό. Κι εγώ υποψιάστηκα ότι κάτι δεν πάει καλά. Εξάλλου τα 6-7 στα 10 ερωτήματα ιδιωτών, είναι δεδομένο πλέον, ότι τίθενται "εκ του πονηρού" και για αυτό όπως έχω ξαναπεί καλύτερα θα ήταν να ακολουθήσουμε την τακτική του taxheaven και να πάψουμε επιτέλους ολοκληρωτικά, να απαντάμε σε ιδιώτες.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με Zavi (ιδίως με τα τονισμένα τμήματα του σχολίου του)

Ας μην εκτιθέμεθα παίρνοντας θέση σε υπόθεση που από ότι βλέπω κανείς μας δεν έχει πλήρη εικόνα.

Υ.Γ. δείτε και την δημοσίευση με θέμα "Τοίχος αντιστήριξης και συντελεστής δόμησης" (της ίδιας ιδιοκτήτριας) για να δείτε ότι το θέμα έχει πολλές πτυχές

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται θεωρείτε οτι η υπόθεση είναι μούφα.

Απλά να πληροφορήσω πως το θέμα του τοιχου αντιστήριξης που έλεγα κάποια στιγμή, λύθηκε μεσω ΕΠΑΕ οι οποίοι γέλασαν όταν η μηχανικός μου ρώτησε τελικά για τον τοίχο και της είπαν να πει στην υπάλληλο πως αν δεν γνωρίζει να μην μιλάει.

 

Τώρα, αν σας προσέβαλα τόσο πολύ, ειλικρινά λυπάμαι. Δεν μπήκα εδω μέσα ούτε όμως να προσβάλετε εμένα (αφου έχω την λογική να καταλαβαίνω και να παραδέχομαι πως δεν γνωρίζω από αυτά) και δεν ζήτησα καμία λύση στο δήθεν πρόβλημά μου μεσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ. Ήθελα να εκφράσω ένα παράπονο σαν απλός πολίτης και με όποια δικαιώματα μου δίνει αυτό.

 

Δεν ήθελα να κρίνω κανέναν για την δουλειά του (είμαι λογίστρια και δεν έχω καμία σχέση με αυτά) δεν θέλησα να καταγγείλω κανέναν και φυσικά δεν είχα καμία διάθεση να αισθανθώ ότι κακώς άνοιξα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή evlia

Κανείς δεν είχε πρόθεση να σε προσβάλει και αν θεωρείς το σχόλιό μου προσβλητικό τότε ζητώ συγνώμη.

Αν διαβάσεις προσεκτικά το σχόλιο του Avgoust θα αντιληφθείς ότι για να φθάσεις στο βήμα 4 (ΕΠΑΕ) πρέπει να είναι λυμένα τα θέματα ΓΟΚ.

Τα σχόλια του zavi αν και λίγο υπερβολικά πιστεύω ότι σου απαντούν στην ουσία του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.