Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απο Απρίλιο υποχρεωτικά μέσω Διαδικτύου η υποβολή ΑΠΔ Οικοδομοτεχνικών Έργων στο ΙΚΑ


Engineering News

Recommended Posts

Δεν σε αμφισβητώ zavi, απλώς στην δικιά μου την περίπτωση πήγαινα να πληρώσω αυτοπροσώπως και έυρισκα τα ηλεκτρονικά σταλμένα ένσημα περασμένα. Βέβαια η πληρωμή γινόταν επιτόπου στο τέλος του κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δέχονται τη διαδικτυακή πληρωμή!Παρόλο που στο ebanking την έχουν ως επιλογή!

 

Θέλουν να πας να στηθείς σαν να την έκανες τη δήλωση χειρόγραφα,να στην περάσουν στην καρτέλα,να σου κόψουν το ταμειακό παραστατικό,να πας στο ταμείο κ να δώσεις τραπεζική επιταγή!

 

ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!!!Σου λέω,μείναι για τον π@@@ο.......η διαδικτυακή υποβολή απλά το μόνο που έκανε είναι ότι αντικατέστησε τη δισκέτα-αν την πρόλαβες.......

 

Για κατσε ρε συναδελφε.

Εγω υποβαλλω ΑΠΔ για δημοσια εργα εδω και 2 χρονια, στην αρχη τους πηγαινα και την ΑΠΔ εκτυπωμενη και μου ειπαν οτι εφοσον υποβαλλεται ηλεκτρονικα, μετα απο μερες ενημερωνεται το συστημα και δε χρειαζεται.

Ετσι εδω και 2 χρονια, παιρνω βεβαιωση μη οφειλης για εισπραξη λογαριασμων και δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα(πληρωνοντας πολλες φορες και ηλεκτρονικα)

Ουτε καποιος τεχνιτης μου εχει παραπονεθει οτι δεν καταχωρηθηκαν τα ενσημα τους.

Τα Ικα συναλλαγης μου ειναι:

Μεσσηνης, Αμαλιαδας, Ναυπακτου, Πατρας.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.