Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενανθράκωση με διάβρωση


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εντυπωσιακό.Απο τι προήλθε όμως?....κακή κατασκευή εξ αρχής(πατήθηκαν τα σίδερα,αποστάτες ούτε γι αστείο)?Βλέπω πως πρόκειται για εσωτερικό χώρο....

 

εαν εννοείς την πλάκα στην φωτό p1 ειναι εσωτερική και λόγω κακής στεγάνωσης του 1964 και μόνο του 1964.

Link to comment
Share on other sites

επίσης δεν βλέπω και κάποια ρωγμή που να υποδηλώνει πρόβλημα. μια χαρά είναι. άλλα 20 χρόνια ζωής έχει το δοκάρι

Link to comment
Share on other sites

Μας νοιάζει για τον οπλισμό κάτω? Φουρούσι είναι, ο πάνω μας νοιάζει. εγώ δεν θα επισκεύαζα τίποτα

 

αν εννοείς την πλάκα στην φωτό p1 θα σου πω οτι το 90% των μηχανικών θα έριχνε gunite τυφλά.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Σπυριδούλα κοιτα και την ρ1...ειναι στην προηγουμενη σελιδα...

 

Με gunite θα κανεις μια τρυπα στο νερο...Ασε που δεν ξερω αν μπορεις να ριξει με κλιση 180 μοιρες...θα σου ερθει στο κεφαλι ολο το υλικο...

Link to comment
Share on other sites

επίσης δεν βλέπω και κάποια ρωγμή που να υποδηλώνει πρόβλημα. μια χαρά είναι. άλλα 20 χρόνια ζωής έχει το δοκάρι

 

λοιπον έχουμε μείωση διατομής 22% και ρυθμός διαβρωσης 260 μικρα ανα ετος. Τωρα εαν δεν αλλαξει ο ρυθμός 20 χρονια επι 260 μικρα = 5.2 χιλιοστα και το Φ12 ειναι ηδη 9.5 δηλαδή μετα απο 20 χρόνια 4.3 χιλιοστα. Πάντως εγω να μην ειμαι απο κάτω. στο p2

Link to comment
Share on other sites

κοίτα, το 20 χρόνια το έκοψα με το μάτι, μπορεί να είναι και 15 δεν έχω πρόχειρα τα νούμερα από τις μετρήσεις μπροστά μου

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα εχω να πω.....τωρα τελυταια κανουμε ανακαινισεις εξαιτιας του δντ και μιας και το μικροβιο υπαρχει οταν βλεπω ρωγμη σε κολωνα λεω σε κανα εργατη να την ανοιξει με προσοχη....

 

δυστυχως ολες τισ φορες κανενας ιδιοκτητης δεν ενδιαφερθηκε οταν τουπα οτι ο οπλισμος εχει παθει διαβρωση....

 

προτιμανε τα αλκουμινια με ινοχ οδηγους....

καμια ψηφιδα στο μπανιο

καμια ιταλικη κουζινα κτλ....

 

λυπαμαι που θα το πω αλλα οταν ερθει θα ισοπεδωθει η αθηνα αν λαβω υποψιν οτι απο τον προηγουμενο σεισμο οταν πηγαινα μαθητευομενος σε αυτοψια ολοι μετα απο μια βδομαδα ταχανε σοβατισει ......καλο ε ειχε βγει ο οπλισμος εξω και αυτοι του ριχνανε ασβεστη....μαλλον το μπερδεψανε με τις πορτοκαλιες....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.