Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα μέτρα - Ποιές συνήθειες από την καθημερινότητα σας θα περικόψετε και ποιές οχι?


VVT

Recommended Posts

αυτο ηταν μια μορφη ελευθεριας.

 

οχι δημοκρατια.

 

δυστυχως αυτες οι εννοιες συνεπεσαν εν μερει χρονικα και δεν διαχωριστηκε η σημασια τους στο μυαλο των ταλαιπωρημενων ελληνων της εποχης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφοι καπου πήρε το μάτι μου για "κατεδάφιση της βουλής". ε άμα αναλάβω την άδεια κατεδάφισης (εντάξει έχει μόνο επίβλεψη αλλά καλά είναι κι αυτά) δεν κόβω τίποτα. σε αντίθετη περίπτωση ...θα αναγκαστώ να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες και να κοψω τσιγάρα εξόδους κλπ.Ξεκίνησε η υποβολή προσφορών?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , δεν μας φταίει το κτίριο.

 

Το περιεχόμενο είναι για τα μπάζα.

 

Ακούω προσφορές για αποκομιδή και μεταφορά σε ΧΥΤΑ που απέχει έως 40 χλμ. :P

Link to comment
Share on other sites

Βάλε και τα freebies σε κινητά, υπολογιστές (6χιλιάρικα το μήνα - κάθε φορά από την αρχή τα αγοράζουν), σοφέρ, mercedes κλπ.

 

Είναι πολύ παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα σε άλλο φόρουμ :

 

 

ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΠΡΟΩΘΗΣΕ ΤΟ

 

ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΟΙΚΟΚΥΡΕΜΑ

 

1. ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ

2. ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΑΡΙΘΜΩΝ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ πχ 200

3. ΟΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΝΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΙΜΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΕΤΑ 16 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 8

4. ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 10ΕΤΙΑΣ

5. Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΕΞΤΡΑ

6. ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΟΛΥΤΕΛΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ,ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ, ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΝΟΜΙΩΝ

7. ΑΜΕΣΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΗΡΕΤΗΣΕΙ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΕΥΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ ΤΩΝ ΠΑΡΑΝΟΜΟΥΝΤΩΝ, Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΞΙΟΠΟΙΗΘΕΙ, ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΡΔΗ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ.

8. ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΑΡΑΓΡΑΦΗΣ ΤΩΝ ΑΔΙΚΗΜΑΤΩΝ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ. Ο ΚΛΕΦΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΑΣΥΛΙΑ

9. ΑΜΕΣΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΤΩΝ ΚΟΜΜΑΤΩΝ (ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΟΡΚΩΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΔΙΑΦΘΟΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ) ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

10. ΜΕΙΩΣΗ ΔΑΠΑΝΩΝ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ

 

ΔΙΑΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ

 

ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΚΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

 

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΚΟΜΜΑΤΑ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που για δημαγωγικούς λόγους θα εφαρμοστούν και σε αυτούς τα μέτρα του δημοσίου, με το ίδιο ποσοστό περικοπών (αν και νομίζω κάτι πλαφον κυκλοφορεί και εκεί - μη βγουν και στο δρόμο:P).

Δηλαδή το -25% στον μικτά 10000 ευρώ είναι το ίδιο με το -25% στον 1300 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η μπάλα παίρνει και τους 300 νομίζω του ΚΚΕ δεν παίρνουν το μισθό τους αλλά το καταθέτουν στο Κόμμα και από ότι γνωρίζω δεν διαθέτουν μεγάλες ακίνητες περουσίες στην πλειοψηφία τους

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η μπάλα παίρνει και τους 300 νομίζω του ΚΚΕ δεν παίρνουν το μισθό τους αλλά το καταθέτουν στο Κόμμα

τον παίρνουν και τον δίνουν στο κόμμα (ξέρεις αυτό που μοιράζει κρατικό οξυγόνο και έχει την τυποεκδοτική που έβγαζε η Γιάννα τον ελεύθερο τύπο). και εγώ τον δικό τον δίνω να ταΐσω την οικογένεια μου? να με πιάσει ή το κόμμα είναι πάνω απ' όλα?

Στην φορολογική σου δήλωση σε ρωτάει το κράτος που τα τρως? εμένα πάντως όχι

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι για τα θέματα διαπλοκής στην πολιτική που αναφέρουν οι συνάδελφοι και επειδή δεν μου αρέσουν οι γενικεύσεις και η γκρίνια ειδικά όταν οι 300 εκλέγονται δημοκρατικά από μεγάλο ποσοστό και από του μηχανικούς. Αφού λοιπόν θεωρούν διεφθαρμένους στο σύνολό τους του 300 τότε γιατί έκλέγονται με μεγάλα ποσοστά τα κόμματα που εχουν στην τάξη τους τέτοια μπουμπούκια ? Οσο λοιπόν συμβαίνει αυτό τουλάχιστον εγώ δεν πρόκειται να μιλήσω για κατεδάφιση της Βουλής (αν και ή ιδέα της άδεια κατεδάφισης μου άρεσε τώρα που υπάρχει και μείωση των εργασιών αν και θα ήθελα αυτό να επεκταθεί σε όλη την Αθήνα πλην της Αθήνας της κλασικής περιόδου του 5 π.χ και της Πλάκας)

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι για τα θέματα διαπλοκής στην πολιτική που αναφέρουν οι συνάδελφοι και επιεδή δεν μου αρέσουν οι γενικεύσεις και η γκρίνια ειδικά όταν οι 300 εκλέγονται δημοκρατικά από μεγάλο ποσοστό και από του μηχανικού
μη φοβάσαι. στο ότι εκλέγονται δημοκρατικά πατάνε πάνω. αυτοί όμως συγκεκριμένα παίρνουν ότι τους αξίζει σε ψήφους. σιγά σιγά ας ελπίσουμε ότι θα επεκταθεί και στους άλλους
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.