Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εκπιπτώμενες δαπάνες ελεύθερου επαγγελματία Μηχανικού


Recommended Posts

 

Έχω όμως και μία απορία. Μου έχουν κόψει κάποιοι συνάδελφοι ΑΠΥ για τμήματα μελετών που εκπόνησαν για λογαριασμό του γραφείου μου. Αυτά τα έξοδα που τα περνάω στο Ε3? Στο 525 αμοιβές και έξοδα τρίτων, στο 528 παροχές τρίτων, φόροι-τέλη (αλήθεια σε ποιους φόρους και τέλη αναφέρεται ο ποιητής?) ή κάπου αλλού?

 

@SOTHRIS

 

Αυτό για το 536 ισχύει και στην παραπάνω περίπτωση ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@SOTHRIS

 

Αυτό για το 536 ισχύει και στην παραπάνω περίπτωση ή όχι?

 

 

Ναι μπορεί να ισχύσει και για τα παραπάνω.

 

Μπορείς όμως να τα καταχωρήσεις στον κωδ. 525 (αμοιβές και έξοδα τρίτων).

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση για συνδρομή ΤΕΕ και ασφάλεια αυτοκινήτου. Για το μεν πρώτο δεν μου έρχεται όπως και σε κανέναν άλλωστε ειδοποιητήριο και απλά εγώ το έχω συνδέσει με πιστωτική κάρτα και πληρώνεται αυτόματα κάθε χρόνο. Ποιο θεωρείται ότι είναι το παραστατικό γι αυτό το έξοδο? Και ποια η ημερομηνία με την οποία το καταχωρούμε?

 

Αντίστοιχα για την ασφάλεια αυτοκινήτου. Έρχεται κάποια στιγμή ένα ειδοποιητήριο που λέει πληρώστε. Μπορείς να το έχεις αυτόματα σε πιστωτική ή μπορείς να μπεις στο e-banking και να το πληρώσεις. Το παραστατικό ποιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Για το μεν πρώτο δεν μου έρχεται όπως και σε κανέναν άλλωστε ειδοποιητήριο

 

Λάθος κάνεις. Κάθε χρόνο έρχεται ειδοποιητήριο. Κοίτα μήπως παραπέφτει το δικό σου ή μήπως έχεις πρόβλημα με τη δηλωμένη διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση για συνδρομή ΤΕΕ και ασφάλεια αυτοκινήτου. Για το μεν πρώτο δεν μου έρχεται όπως και σε κανέναν άλλωστε ειδοποιητήριο και απλά εγώ το έχω συνδέσει με πιστωτική κάρτα και πληρώνεται αυτόματα κάθε χρόνο. Ποιο θεωρείται ότι είναι το παραστατικό γι αυτό το έξοδο? Και ποια η ημερομηνία με την οποία το καταχωρούμε?

 

Αντίστοιχα για την ασφάλεια αυτοκινήτου. Έρχεται κάποια στιγμή ένα ειδοποιητήριο που λέει πληρώστε. Μπορείς να το έχεις αυτόματα σε πιστωτική ή μπορείς να μπεις στο e-banking και να το πληρώσεις. Το παραστατικό ποιο είναι?

 

Για την συνδρομή ΤΕΕ μπορείς να βγάλεις βεβαίωση από το my.tee.gr.

 

@SOTHRIS: Thnx a lot!

Link to comment
Share on other sites

μία

Αντίστοιχα για την ασφάλεια αυτοκινήτου. Έρχεται κάποια στιγμή ένα ειδοποιητήριο που λέει πληρώστε. Μπορείς να το έχεις αυτόματα σε πιστωτική ή μπορείς να μπεις στο e-banking και να το πληρώσεις. Το παραστατικό ποιο είναι?

 

 

Η ανανέωση του ασφαλιστηρίου συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο my tee έχω κάνει αίτηση για να γραφτώ κοντά ένα μήνα τώρα... Είναι λογικό να κάνει τόσο καιρό να μου βγάλουν ένα password? Τους είχα πάρει τηλ 10 μέρες μετά την αποστολή της αίτησης και μου είχαν πει είναι πολύ νωρίς ακόμα. Παρόλαυτα θέλω να πληρώσω τη συνδρομή μου που έχει έρθει από τότε, μέσω πιστωτικής αλλά χωρίς username password δεν μπορώ ηλεκτρονικά. Μέχρι πότε έχουμε περιθώριο να πληρώσουμε; Νομίζω δεν αναφέρει ημερομηνία ληξης...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.