Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παράβολο έπρεπε να έχει κοπεί στο ΑΦΜ του αιτούντα. Αιτών πρέπει να είναι ο ψιλός κύριος, κατά συνέπεια το παράβολο που κόπηκε στο όνομα του επικαρπωτή, δυστυχώς πάει χαμένο...

 

Και αν οι ψιλοί κύριοι είναι δύο, τότε τι γίνεται ;

 

(Όταν πήρα τηλ. στην αρμόδια πολεοδομία, μου είπαν ότι πρέπει να υποβάλλουν αίτηση και οι δύο - προφανώς στο ίδιο έντυπο αιτήσεως / αυτό δηλαδή που λέει και η Εγκ. 5, παράγρ. 2).

 

Άρα, το παράβολο δεν κόβεται στο όνομα του ενός και μπαίνει στις παρατηρήσεις ο 2ος ; (συμπληρώνεται με το χέρι μου είπε ο Προϊστ. του Τμ. Εισοδ. στη ΔΟΥ, το Ταμείο δεν μπορεί να σου γράψει τίποτα).

 

@Vassia : Αφού όπως δείχνουν τα πράγματα, τα λεφτά πήγαν υπερ πίστεως, δοκίμασε να κάνεις αυτό που σου λέω, δεν έχεις να χάσεις και τίποτα (Προσπάθησε να υποβάλλεις τον φάκελλο έτσι).

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής αγαπητοί συνάδελφοι: Μου έτυχε μία περίπτωση όπου στο ισόγειο ενός δυορόφο υπάρχει νόμιμα ένα μικρό διαμέρισμα σύμφωνα με την άδεια. Ομως έχουν κλείσει και μέρος απο τον χώρο της πιλωτής για να επεκτείνουν την κατοικία τους. Το σπίτι στο ισόγειο ανήκει στους γονείς και στον 1ο και 2ο όροφο μένουν τα παιδιά αντίστοιχα. Στα συμβόλαια ο χώρος πιλωτής από ότι διάβασα ανήκει σε όλους. Η τακτοποίηση πώς γίνεται εδώ? Θα κάνουν αίτηση μόνο οι γονείς ?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, πες και ένα ευχαριστώ.. Στη συνέχεια, ξαναδιάβασε το λινκ που σε παραπέμπω. Απαντάει η Myri.

Link to comment
Share on other sites

είδες που σου γύρισε Directonless

Οι γυναίκες πάντα τον τελευταίο λόγο!! :) και καλά κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.