Μετάβαση στο περιεχόμενο

Δικαιολογητικά, Διαδικασία


ΤΟΠΟΓΑΒΡΟΣ

Recommended Posts

Λοιπόν, ύστερα από επίσκεψη σε Πολεοδομία.

Αίτηση με στοιχεία ανηλίκου - ψιλού κύριου, όπου αναγράφονται οι νόμιμοι αντιπρόσωποι και υπογράφουν οι ίδιοι.

Υπεύθυνη δήλωση όπου αναγράφεται ότι αντιπροσωπεύουν τον ανήλικα τάδε ο οποίος έχει τάδε ποσοστό ψιλής κυριότητας και εξουσιοδότηση με στοιχεία νομίμων αντιπροσώπων και υπογράφουν οι ίδιοι.

Τεχνικη εκθεση στο όνομα του ανηλικου.

Πρόγραμμα ΤΕΕ, απόδειξη, ΦΕΜ και παράβολο στο όνομα του ανηλίκου. ( Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο 12χρονος έβγαλε ΑΦΜ προκειμένου να γίνουν τα συμβόλαια).

Ευχαριστώ και πάλι τον tpanag και όσους αλλους βοήθησαν στα προηγούμενα posts.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρόγραμμα ΤΕΕ, απόδειξη, ΦΕΜ και παράβολο στο όνομα του ανηλίκου. ( Στην συγκεκριμένη περίπτωση ο 12χρονος έβγαλε ΑΦΜ προκειμένου να γίνουν τα συμβόλαια).

 

Στα υπόλοιπα από όσο είδα συμφωνούμε με αυτά που σου είπαν. Για αυτό όμως που παραθέτω, έχω μια αμφιβολία και θα σου έλεγα να το ελέγξεις και με τη ΔΟΥ. Ο ανήλικος ναι μεν διαθέτει ΑΦΜ, όμως τα λεφτά για την αμοιβή σου και για το πρόστιμο που τα βρήκε; Οι γονείς του τα πληρώνουν, άρα πιστεύω ότι θα πρέπει και η απόδειξη και το ΦΕΜ και το παράβολο να κοπεί σε κάποιον από αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

να δεις που η ΔΟΥ θα βάλει τους γονείς να κάνουν γονική παροχή στο παιδί τους τα χρήματα της αμοιβής κλπ εξόδων...

(θα φάνε μια μέρα στην εφορία για το προφανές...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους!!! παιδιά δεν ξέρω αν την ερώτηση την κάνω στην σωστή κατηγορία αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: στην άδεια και στο τοπογραφικό μου δεν αναγράφεται ο αρ. ΟΤ του ακινήτου, πήγα Πολεοδομία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει αριθμός. Στην τεχν. έκθεση και στις υπευθ. δηλώσεις το αφήνω απλά κενό?μάλλον η ερώτησή μου είναι πολύ απλή αλλά θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει....ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους συναδέρφους.Έχω αναλάβει την αλλαγή χρήσης του ημιυπαίθριου σε ενα διαμέρισμα.Το θέμα είναι πως το συγκεκριμένο διαμέρισμα έχει δύο ημιυπαίθριους τον ένα δίπλα στον άλλο και χωρίζονται με μια μεσοτοιχία.Στην κάτοψη αναγράφονται τα εμβαδά τους ξεχωριστά. Τι πρέπει να κάνω σε αυτή τη περίπτωση?Να καταθεσω ένα φάκελο που θα περιέχει το συνολικό εμβαδο ή για το κάθε χώρο ξεχωριστά?

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

πήγα Πολεοδομία και μου είπαν ότι δεν υπάρχει αριθμός. Στην τεχν. έκθεση και στις υπευθ. δηλώσεις το αφήνω απλά κενό?

 

Αν σου είπαν και στην Πολεοδομία ότι δεν υπάρχει ...δεν υπάρχει! Προφανώς το αφήνεις κενό. Εκτός σχεδίου είναι;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου είπαν και στην Πολεοδομία ότι δεν υπάρχει ...δεν υπάρχει! Προφανώς το αφήνεις κενό. Εκτός σχεδίου είναι;

 

ευχαριστώ πολύ! εντός σχεδίου είναι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους συναδέρφους.Έχω αναλάβει την αλλαγή χρήσης του ημιυπαίθριου σε ενα διαμέρισμα.Το θέμα είναι πως το συγκεκριμένο διαμέρισμα έχει δύο ημιυπαίθριους τον ένα δίπλα στον άλλο και χωρίζονται με μια μεσοτοιχία.Στην κάτοψη αναγράφονται τα εμβαδά τους ξεχωριστά. Τι πρέπει να κάνω σε αυτή τη περίπτωση?Να καταθεσω ένα φάκελο που θα περιέχει το συνολικό εμβαδο ή για το κάθε χώρο ξεχωριστά?

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

 

Έναν... και άμα πολλαπλασιάσουμε με το τον αριθμό του post (245787), τόσες φορές έχει γραφεί.

 

 

γεια

τα τετραγωνικά που υπολογίζουμε για τον ημιυπαίθριο είναι τα καθαρά? και με ακρίβεια δεκαδικού?

 

Καθαρά, σαν να βγήκε η μπουγάδα μόλις τώρα. Και όσο για την ακρίβεια, όπως όλοι οι αριθμοί. 2 η συντριπτική πλειοψηφία, άμα θέλεις να βάλεις και κανά παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.