Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενοίκιο γραφείου


axoul

Recommended Posts

Γειά σας συνάδελφοι,

σκέφτομαι τώρα που λήγει το συμφωνητικό μίσθωσης να αλλάξω γραφείου μιας και θεωρώ ότι ο χώρος που νοικιάζω 80τμ για ένα άτομο είναι μεγάλος όπως και το ενοίκιο 750€. Αλήθεια εσείς πόσα δίνεται για ενοίκιο?

έχω βρεί κάτι χώρους σε όροφο γύρω στα 400€

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Πλάκα κάνεις, 750 ευρώ για γραφείο; Να υποθέσω ότι είναι ισόγειο κατάστημα... Αλλιώς δεν εξηγείται εκτός αν νοίκιασες δίπλα στου Μαξίμου...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται που ειναι στην Αθηνα, περιοχη, σημειο, κλπ κλπ.. Οντως 80τμ ειναι πολλα για εναν.. Και επειδη ετσι οπως πανε τα πραγματα δεν φαινεται να χρειαζομαστε και δευτερο, μια μετακομιση σε χοντρικα 40τμ δεν θα ηταν κακη ιδεα..

 

Ευτυχως κι εγω δεν δινω ενοικιο.. Αλλα αυτο δεν σημαινει και πολλα καθως θα μπορουσες να παιρνεις ενοικιο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ενοικιο, αφου μου παραχωρησαν οι δικοι μου ενα χωρο για να ανοιξω γραφειο. Ειναι λιγο μικρο, 15-16 τ.μ αλλα ειμαι οκ.

 

Το αν τα 750 ευρω ειναι πολλα εχει να κανει με το που εναι το γραφειο, το εμβαδο του, το ποσο παλιο ειναι το κτιριο.

 

Το αν τα 750 ευρω φαινονται πολλα σε καποιον, εχει να κανει και με το ποσα βγαζει, και ποσα του μενουν αφου αφαιρεσει εξοδα:)

 

Εγω παντως δεν θα εδινα τετοιο ενοικιο, εκτος και αν πχ εβγαζα τα 10πλασια καθε μηνα, και ηθελα γραφειο σε πολυ καλη περιοχη, ή κατι ιδιαιτερο τελοσπαντων..

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου γραφείο που τώρα το φτιάχνω και είναι 11τμ χωράει πάντως όλους μου τους πελάτες :wink:

Πάνω από 300e δε θα έδινα εκτός και αν συστεγαζόμουν

Δύο χώρους χρειάζεσαι μέχρι 15τμ έκαστως

Link to comment
Share on other sites

15-16 τ,μ και απεξω καμια 15-16 μετρα αιθριο που οταν βρω τα λεφτα θα του κανω και μια ωραια διαμορφωση...

 

 

παντως αν νοικιαζα πανω απο 300 δδεν θα εβγαζα απο τσεπη με τιποτα...

 

επειδη και στα εργοταξια αυτο λεμε συνεχεια....

 

Μικρα παγια ειναι το πιο βασικο πραγμα σε καθε δουλεια...

 

τα μεγαλα παγια σε εποχη αναδουλειας σε στελνουν για πτωχευση !!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.