Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια περίφραξης σε παραθαλάσσιο αγροτεμάχιο


Recommended Posts

Δεν είμαι σίγουρη ότι μπορώ να ενταχθώ σε αυτήν την περίπτωση βέβαια,η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ να πιαστώ κι εγω από κάπου. Αυτό που θα ήθελε ο πελάτης είναι να έχει την καντίνα για αναψυκτικά,σαντουιτς κ.τ.λ. και με κάποιο τρόπο τουριστικά αναμνηστικά κ.τ.λ. 

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, Έλενα said:

... θα ήθελε ο πελάτης είναι να έχει την καντίνα για αναψυκτικά,σαντουιτς κ.τ.λ. και με κάποιο τρόπο τουριστικά αναμνηστικά κ.τ.λ. 

άρα δεν θέλει να εκθέτει....

Απλά ένα εστιατόριο - καφέ (πχ) πιθανολογώ θα θέλει και τραπεζάκια σιγά σιγά (τρώγοντας έρχεται η όρεξη λένε) και κατάστημα λιανικής για εμπόριο τουριστικών ειδών .....

Άρα πρέπει να βρεί κατάλληλο γεωτεμάχιο με αρτιότητα οικοδομησιμότητα και να βγάλει κανονικότατη Άδεια Δόμησης.

 

Link to comment
Share on other sites

Didonis, όχι δε σκοπεύει να κάνει κάτι τέτοιο. Τον ενδιαφέρουν αποκλειστικά και μόνο αυτά που ανέφερα. Μόνο για περαστικούς τη νόμιμη άδεια που μπορεί να βγάλει για αυτοκινούμενη καντίνα και αν θα μπορούσε να έχει κι ένα πάγκο με κάποια τουριστικά είδη. 

Link to comment
Share on other sites

αρχικα  ειχε αναφερθει για "καντινα"...μετα εξελιχθηκε -και - σε τουριστικα ειδη, έκθεση, τσολιαδακια....ξερωγω...

και ολα στο θεμα για τις περιφραξεις εντος 500 μ απο την θαλασσα.

και χασαμε το θεμα..

τεσπα

Για , "καντινες" αρμοδιοι ειναι οι Δημοι, που καθοριζουν τα "σημεια"  όπου επιτρεπεται και τους ορους λειτουργιας τους

Τα υπολοιπα  με  "παγκο με  κάποια   τουριστικα ειδη"

εχουν σχεση με ασκηση εμπορικης δραστηριότητας.

 

διδονης said

Άρα πρέπει να βρεί κατάλληλο γεωτεμάχιο με αρτιότητα οικοδομησιμότητα και να βγάλει κανονικότατη Άδεια Δόμησης.

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

dimitris GM οι χώροι που καθορίζουν οι Δήμοι αφορούν τις καντίνες σε κοινόχρηστους. Σε ιδιωτικούς χώρους όπως είναι το γήπεδο του πελάτη μου σε απόσταση κάτω των 500μ. από την ακτή(γι αυτο και έγραψα σε αυτό το θέμα) μπορεί κάποιος να βάλει καντίνα και να τη λειτουργήσει. Τέλος πάντων έμενα η αρχική μου ερώτηση ήταν αν υπάρχει κάπου ο τρόπος εφαρμογής του συγκεκριμένου Π.Δ.. 

Τέλος πάντων, ευχαριστώ για τις απαντήσεις,αν βγάλω κάποια ακρη με οτιδήποτε θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

εγω θεωρω οτι οι "χωροι"  όπου επιτρεπονται  καντινες,  πρεπει να εχουν καθορισθεί εκ των προτερων απο τον Δημο

απο τον οποιο θα παρεις αδεια.

https://www.news.gr/oikonomia/article/1383634/ti-chriazete-gia-na-anixi-kanis-mia-kantina.html

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.