Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή panel και inverter


zio7

Recommended Posts

Παιδιά μία ερώτηση που ενδεχομένως να έχει ξαναερωτηθεί:

Ποια η διαφορά στα data sheets των inverter ονομαστικής και μέγιστης ισχύος; Aφου η ονομαστική δεν είναι η μέγιστη ισχύς του inverter; To ίδιο ερώτημα και για την τάση εισόδου.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μία ερώτηση που ενδεχομένως να έχει ξαναερωτηθεί:

Ποια η διαφορά στα data sheets των inverter ονομαστικής και μέγιστης ισχύος; Aφου η ονομαστική δεν είναι η μέγιστη ισχύς του inverter; To ίδιο ερώτημα και για την τάση εισόδου.

Ευχαριστώ!

 

Νομίζω η μέγιστη ισχύς είναι η ισχύς++ που μπορεί να αντέξει ο αντιστροφέας ή τουλάχιστον να αρχίζει να μειώνεται ο χρόνος ζωής τους άμα ξεπεραστεί. Η ονομαστική είναι η ισχύς που ο αντιστροφέας λειτουργεί ικανοποιητικά κάπως έτσι νομίζω ότι είναι.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν θες να με ακουσεις και δεν θελεις να βαλεις tracker να βαλεις solydra ειναι η επομενη γενια

 

Καλά φίλε μου θα το σκεφτώ. ;)

Οπωσδήποτε δεν θέλω ένα σύστημα tracker για τον λόγο ότι κοστίζουν αρκετά περισσότερο και θέλουν και περισσότερη συντήρηση.

Προβληματίζομαι όμως για τις καθυστερήσεις στην σύνδεση με το Δίκτυο και την ενεργοποίηση.

Πώς θα επενδύσεις τόσα λεφτά αν έχεις αμφιβολίες για το τελικό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.