Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά Progecad !!!


Recommended Posts

Γεια σας σκέφτομαι να αγοράσω το progeCAD ως εναλλακτικό του ACAD μήπως το έχει κανείς άλλος συνάδελφος ??

 

Κοστίζει μόνο 245 Ε και κάνει σχεδόν ότι και το ACAD !!!!

 

Με προβληματίζει μόνο ότι πρέπει να το αγοράσω μέσω ίντερνετ ...τι γίνεται με το τιμολόγιο, κωδικούς , αν μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλο μηχάνημα ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκέφτομαι να αγοράσω το progeCAD ως εναλλακτικό του ACAD μήπως το έχει κανείς άλλος συνάδελφος ??

 

Κοστίζει μόνο 245 Ε και κάνει σχεδόν ότι και το ACAD !!!!

 

Με προβληματίζει μόνο ότι πρέπει να το αγοράσω μέσω ίντερνετ ...τι γίνεται με το τιμολόγιο, κωδικούς , αν μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλο μηχάνημα ....

Η δωρεάν έκδοση κάνει ήδη τόσα πολλά, που δεν ξέρω τι παραπάνω προσφέρει η professional.

 

Πάντως για τιμολόγιο, απ' όσο ξέρω, μπορείς να πας σε μια εφορία με κάποια απόδειξη πληρωμής, να τους πληρώσεις το ΦΠΑ και να σου δώσουν κάποια βεβαίωση που περνάς στα έξοδά σου. Απλώς δεν ξέρω αν οι συναλλαγές μέσω Τραπέζης ή μέσω πιστωτικής μπορούν να θεωρηθούν επαρκείς. Κάνε μια βόλτα και ρώτησέ τους.

Link to comment
Share on other sites

'έβγαλα την 2008 (smart) και έβαλα την 2006 που πρότεινες παραπάνω και όλα ΟΚ !! (αν και η 2008 είναι όλα τα λεφτά !!)

 

Απο την άλλη λέω τη ψυχή έχουν τα 250 Ε εδώ τόσα έχω ρίξει για τα υπόλοιπα:

 

FESPA + TEKTON (τελικά το αγόρασα) + ROBOT

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σκέφτομαι να αγοράσω το progeCAD ως εναλλακτικό του ACAD μήπως το έχει κανείς άλλος συνάδελφος ??

 

Κοστίζει μόνο 245 Ε και κάνει σχεδόν ότι και το ACAD !!!!

 

Με προβληματίζει μόνο ότι πρέπει να το αγοράσω μέσω ίντερνετ ...τι γίνεται με το τιμολόγιο, κωδικούς , αν μπορώ να το εγκαταστήσω σε άλλο μηχάνημα ....

 

Επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα, είχες κάνει κάποια έρευνα?

Το Intellicad της 4Μ το είχες δοκιμάσει?

 

Για αγορά από εξωτερικό, πηγαίνεις με το τιμολόγιο στην εφορία, και πληρώνεις ό,τι είναι να πληρώσεις (εξαρτάται και από τη χώρα με την οποία συναλάσεσαι) και μετά με το χαρτί της εφορίας και το τιμολόγιο πάς στην τράπεζα και πληρώνεις (ή μέσω πιστωτικής)...

 

Προσωπικά αγόρασα κάτι βιβλία και CD από US, αλλά σαν ιδιώτης (δέν έδωσα στοιχεία τιμολογίου και προφανώς δέν τα πέρασα και στα βιβλία μου). Εσύ γιατί θές εσύ να το εμφανίσεις σαν έξοδο?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ερεύνα αγοράς .. απο όλες τις εκδόσεις που "στηρίζονται" στο intelicad είναι το καλλίτερο !!!!

της 4Μ αν μπεις στην σελίδα τους υπάρχει σε demo έκδοση .. το ίδιο και το progeCAD ... (του οποίου οι free εκδόσεις καλές μεν αλλά δεν συγκρίνονται με την full)

 

Όσο για την έκδοση ή μη τιμολογίου ... αδιάφορο ..απλώς ήθελα να μάθω πως είναι η διαδικασία

 

όσο για την Ελληνική εταιρία που το πουλάει η διαφορά είναι 55 Ε δηλαδή 22% πάνω της αξίας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

ναι βρε παιδιά, αλλά δεν έχετε ανάγκη να ψάχνετε όλη την Ιταλία για τιμολόγιο, έχετε μια άλφα τεχνική υποστήριξη και αντίστοιχες αναβαθμίσεις.

 

Κατά δεύτερο λόγο, μάθετε ότι τα ποσοστά κέρδους έπρεπε να είναι αρκετά μεγαλύτερα, εφάμιλα των λοιπών προϊόντων.

 

Ωστόσο, πάντα μπορείτε να το κατεβάσετε από την ProgeSoft, χωρίς κουτιά, CD κτλ, να πληρώσετε χωρίς να πάρετε τιμολόγιο και να γλυτώσετε 55Ε, χωρίς τη δυνατότητα απόδειξης αγοράς του λογισμικού σε περίπτωση ελέγχου εφορίας.

 

Μμμμ! συμφέρει αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.