Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετατροπή συντεταγμένων - Coord.Gr


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ! Το δοκιμάζω τώρα!

 

 

Παρακαλώ αναγράψτε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας κάνοντας επεξεργασία των προσωπικών σας στοιχείων από τον Πίνακα ελέγχου!

Eυχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω το ίδιο πρόβλημα σε win 7 64.

Αντιγράφω το dll στο system32 και το πρόγραμμα ανοίγει μεν αλλα δε ξέρω μήπως αυτό του δημιουργεί κάποιο προβλημα. Διότι όταν προσπαθω να το ξαναεγκαταστήσω έχοντας ίδη αντιγράψει το dll στο system 32 μου βγάζει το ιδιο μύνημα.

 

 

Παρακαλώ αναγράψτε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας κάνοντας επεξεργασία των προσωπικών σας στοιχείων από τον Πίνακα ελέγχου!

Eυχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Προσπαθω να εγκαταστησω το coordGR σε vista αλλα παροτι ακολουθω τις παραπανω οδηγιες αυτο δεν γινεται... εξακολουθει να βγαζει προβλημα το μηνυμα που βγαζει ειναι:

error while registering file C:\program files\common files\mocrosoft shared\DAO\DAO350.DLL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και καλή χρονιά να έχουμε!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να κάνω μετασχηματισμό συντεταγμένων με το COORD έχοντας σε σειριακά αρχεία τα δεδομένα μου. Δηλ. σε αρχεία .txt.

Πως μπορώ να κάνω ομαδική μετατροπή.

Η επιλογή αυτή είναι απενεργοποιημένη....

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω κατεβάσει το coord_gr 1.6.0. αλλά έχω ενα πολυ σημαντικό πρόβλημα όσον αφορα την μετατροπή των συντενταγμένων : πατάω τα στοιχεία που μου δείνει το gps στο ένα πεδίο π.χ. (λ) 22.45.67,8 και μετά πάω να δώσω και τις συντανταγμένες και στο άλλο σημείο (φ) π.χ. 39.45.65,6 . Μόλις παταω Enter το πρώτο στοιχείο απο 22.45.67,8 γίνεται απο μόνο του 22.00.00,0 και μου βγάζει μήνυμα οτι έιναι εκτός ορίων . Τι κάνω λάθος ; ; ; :confused:

 

Παρατήρηση: Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείστε την αναζήτηση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι κάτι γίνεται με την υποδιαστολή (,) και το κόμα (.) το τι έχει δηλωμένο σαν υποδιαστολή και κόμα στον Η/Υ ή με το πλήκρο που χρησιμοποιείς για κόμα και υποδιαστολή Θυμάμαι ότι είχα ανάλογο πρόβλημα και εγώ όταν το πρωτοχρησιμοποίησα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.