Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποχρέωση χρήσης λογισμικού από πολεοδομία


Occultist

Recommended Posts

Υπάρχει, πρακτικά, θέμα του να σε "υποχρεώνει" κάποιο πολεοδομικό γραφείο να τους πηγαίνεις τις μελέτες λυμένες με συγκεκριμένο λογισμικό; Πχ. "εγώ ξέρω μόνο το τάδε στατικό ή το τάδε φορολογικό - να φέρνεις μελέτες μόνο με αυτά" ;...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω πως σου είπαν για στατικά ή μηχανολογικά , γιατί τότε θα ήταν για πολλές μπάτσες, αλλά για φορολογικά.

Μου έχει τύχει και εμένα και φυσικά στο τέλος δεχθήκανε αυτά που τους πήγα.

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά αφού ψαρέψουν να δούνε αν τα κάνεις μόνος σου ή τα δίνεις αλλού, η επόμενη κίνηση είναι να σου προτείνουν τον δικό τους...

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγω παιδιά ήμουν τυχερή έως τώρα

δε με πρήξαν ποτέ, μόνο εγώ του έπρηξα με τις ερωτήσεις μου!

 

αφού την πρώτη φορά μου τα έκαναν εκείνοι όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε και εμένα πρόσφατα να μου προτείνει ο υπάλληλος της πολεοδομίας το πρόγραμμα που χρησιμοποιεί. Αφού μου έκανε έλεγχο των φορολογικών με ρώτησε με ποιο πρόγραμμα τα έβγαλα, του απάντησα ότι δεν έχω αγοράσει κάποιο και τα έκανα με το χέρι και φυσικά μου είπε: "Ε, τότε να πάρεις το τάδε που χρησιμοποιούμε και εμείς για να μην έχουμε διαφορες!"

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ...

Ακόμη και οι πιο δύστροποι υπάλληλοι της πολεοδομίας, αυτοί που σε αγριοκοιτούν μόνο και που πλησίασες την πόρτα, με έχουν εξυπηρετήσει και με εξυπηρετούν με χαμόγελο και πολύ καλή διάθεση...Τι να κάνουμε, κάπου πρέπει να βοηθάει και το φύλο μας!

Βέβαια υπάρχει και το άλλο άκρο, να σε κοιτούν με δυσπιστία όταν τους απαντάς "Εγώ είμαι η μηχανικός" στο κλασσικό: "Να έρθει ο μηχανικός σας"...

Link to comment
Share on other sites

^^

 

Χαχα,!

 

Κοίτα, ρατσιστής δεν είμαι. Και γνωρίζω αρκετές γυναίκες συνάδελφους αξιόλογες κλπ.

 

Αλλά οκ, και στατιστικά να το πάρεις, οι χαρακτηριστικά όμορφες γυναίκες συνήθως (λέω συνήθως) δε γίνονται μηχανικοί...επενδύουν σε άλλα πράγματα. Τώρα για εσάς που τυχαίνει να τα έχετε όλα, μαγκιά σας και μπράβο ;)

 

Και πίσω στο θέμα τώρα, ελπίζω η υπόδειξη του υπαλλήλου να είχε φιλικό και συμβουλευτικό χαρακτήρα, γιατί αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.