Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή σχολής


XR1STOS

Recommended Posts

Εβγαλα 18864 μορια απο της πανελληνιες αλλα δεν μπορω να καταληξω σε καποια σχολη με απολυτη σιγουρια.Θα δηλωσω της σχολες των ηλεκτρολογων,μηχανολογων και πολιτικων μηχανικων στην Α8ηνα (οπου και μενω) τις οποιες ωστοσο 8α χρειαστω πολυ τυχη για να πιασω αλλα ποτε δεν ξερεις! Απο εκει και περα 8ελω να ρωτησω αν ειναι καλυτερα τοπογραφος στο εμπ ή πολιτικος μηχανικος στην πατρα ή καποια αλλη σχολη μηχανικων΄'εξώ'. Εδω να πω οτι εχω ψαξει ολες τις σχολες και μου αρεσουν και ΔΕΝ τις διαλεξα απο το ονομα.Οταν λεω καλυτερα εννοω το ποσο ευκολο ειναι να βρεις δουλεια,τις αμοιβες ,τον ελευ8ερο χρονο που μενει κτλ. Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

Υ.Γ. 8α η8ελα να ξερω και τα δυνατα μεταπτυχιακα των τοπογραφων

Link to comment
Share on other sites

κάνε μία έρευνα πριν ξεκινήσεις νέο θέμα

τα αντίστοιχα είναι εδώ : http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=16725

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=17283

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=2088 κ.α.

 

όσο για το υστερόγραφό σου : "ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τονε βαφτίσαμε"

Link to comment
Share on other sites

ποσο ευκολο ειναι να βρεις δουλεια

Στην παρουσα φαση που περναει η χωρα και δεν γνωριζει κανεις για ποσο χρονικο διαστημα και ποσο χειροτερα απο τωρα, θα ελεγα αρκετα δυσκολα, μεγαλη προσφορα, λιγη ζητηση.

 

τις αμοιβες

Μεγαλη προσφορα - λιγη ζητηση = μειωμενες αποδοχες

 

τον ελευ8ερο χρονο που μενει κτλ.

Ξεχνα το... ελαχιστο εως καθολου

Link to comment
Share on other sites

κάνε μία έρευνα πριν ξεκινήσεις νέο θέμα ..............................................

 

Δεν βρηκα κατι που να απανταει στον προβληματισμο μου

 

όσο για το υστερόγραφό σου : "ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τονε βαφτίσαμε"

 

Νομιζω οτι πρεπει να ξερω τις δυνατοτητες της σχολης πριν τη διαλεξω. Μετα 8α ειναι αργα και δεν 8α εχει νοημα.Κανω λα8ος?

 

Που είναι η "Α8ηνα";

 

Δεν βλεπω πως λυνει τον προβλημα μου αυτη η απαντηση.Εγω εγραψα γιατι ειστε ολοι μηχανικοι εδω και μπορειτε να με βοη8ησετε γιατι εχετε εμπειριες.Δεν αναγκασα κανεναν να γραψει ουτε να διαβασει αυτα που γραφω.Αν δεν εχετε σκοπο να βοη8ησετε απλα προσπεραστε το.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάτω και αριστερά από το 8 θα συναντήσεις το "θ" . Όσο αφορά τα υπόλοιπα με κάλυψαν οι συνάδελφοι. Το μέλλον είναι αβέβαιο.

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η "Α8ηνα";
Δεν βλεπω πως λυνει τον προβλημα μου αυτη η απαντηση.Εγω εγραψα γιατι ειστε ολοι μηχανικοι εδω και μπορειτε να με βοη8ησετε γιατι εχετε εμπειριες.Δεν αναγκασα κανεναν να γραψει ουτε να διαβασει αυτα που γραφω.Αν δεν εχετε σκοπο να βοη8ησετε απλα προσπεραστε το.Ευχαριστω.

 

********************************

 

Τώρα πού ακριβώς αποσκοπεί εδώ η παραβίαση των Κανόνων Συμμετοχής (1β) δεν το κατάλαβα...ss_sk

Link to comment
Share on other sites

XR1STOS

πρίν από όλα συγχαρητήρια για τα 18864 μορια

πρέπει να ξεκαθαρίσουμε άλλο ηλεκτρολόγος,άλλο μηχανολόγος,άλλο πολιτικός και τέλος άλλο τοπογράφος μηχανικός

εσύ τί θέλεις να γίνεις? αυτό έχει σημασία

όμως επέτρεψέ μου να σου πώ ότι το να περιμένει κανείς τα αποτελέσματα-τα μόρια για να αποφασίσει τι θα σπουδάσει δεν είναι ο σωστός τρόπος

ουσιαστική προυπόθεση για την βέλτιστη επιλογή σχολής-τμήματος είναι η ενημέρωση ,όχι μεσω του φόρουμ μας μόνο, αλλά απο μιά ζωντανή σχέση ανάμεσα σε σένα και την κοινωνία

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πού ακριβώς αποσκοπεί εδώ η παραβίαση των Κανόνων Συμμετοχής (1β) δεν το κατάλαβα...ss_sk

 

Τι έγινε εδώ, δεν το αντιλαμβάνομαι.

 

 

Δεν πειράζει...αφορά στο μέλος petsagouris μόνο ss_sk

Link to comment
Share on other sites

XR1STOS

πρίν από όλα συγχαρητήρια για τα 18864 μορια

πρέπει να ξεκαθαρίσουμε άλλο ηλεκτρολόγος,άλλο μηχανολόγος,άλλο πολιτικός και τέλος άλλο τοπογράφος μηχανικός

εσύ τί θέλεις να γίνεις? αυτό έχει σημασία

όμως επέτρεψέ μου να σου πώ ότι το να περιμένει κανείς τα αποτελέσματα-τα μόρια για να αποφασίσει τι θα σπουδάσει δεν είναι ο σωστός τρόπος

ουσιαστική προυπόθεση για την βέλτιστη επιλογή σχολής-τμήματος είναι η ενημέρωση ,όχι μεσω του φόρουμ μας μόνο, αλλά απο μιά ζωντανή σχέση ανάμεσα σε σένα και την κοινωνία

τα ξαναλέμε

 

Ευχαριστω!Δεν επελεξα με βαση τα μορια!Απλα μου αρεσουν ολα.Το ξερω οτι ειναι τελειως διαφορετικα μεταξυ τους .Τα εψαξα, κοιταξα τα μαθηματα και τη δουλεια του κα8ε τμηματος.Δεν εχω προβλημα με κατι, οτι και να κανω 8α ειμαι ικανοποιημενος και ευτυχυσμενος.Εγω εψαχνα στο ιντερνετ και τυχαια βρηκα το σαιτ και ειπα να γραψω για να εχω μια τεκμηριωμενη αποψη!

 

Μαλλον θα προτιμησω την τοπογραφων και μιας και εδα οτι εισαι τοπογραφος μπορεις να μου πεις καποια πραγματα γενικα που πιστευεις οτι πρεπει να ξερω? Γιατι δεν εχω καποιον γνωστο να ακουσω μια τεκμηριωμενη γνωμη.Ο καθενας οτι εχει ακουσει μου λεει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.