Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγή στις αρτιότητες εκτός σχεδίου


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα τα φώτα σας κατόπιν αυτών που διάβασα τις τελευταίες μέρες ότι θα αλλάξουν οι όροι δόμησης σε εκτός σχεδίου αγροτεμάχια. Είμαι κάτοχος ενός γηπέδου στο πάτημα βριλησσίων 2.000 τ.μ και επειδή είναι εντός ζώνης δικαιούμαι να χτίσω μέχρι 200 τ.μ υπάρχει νεότερη ενημέρωση σχετικά με τις επερχόμενες αλλαγές ειδικότερα στην περιοχή της (Πεντέλης).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μιλάς γιά το πάτημα Χαλανδρίου γιατί και το άνω και το κάτω πάτημα Βριλησσίων έχει ενταχθεί .

Θα σε ενημερώσω ότι υπάρχουν 3 πατήματα Χαλανδρίου .

Το 1 που έχει ενταχθεί εδώ και πολλά χρόνια , το 2 που είναι σε διαδικασία ένταξης η εντάχθηκε πρόσφατα και το 3 που επηρεάζεται από το νεκροταφείο και παραμένει εκτός .

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για την καθυστέρη είχα πρόβλημα με το λογαριασμό μου και αναγκάστηκα να ανοίξω νέο. Για τον φίλο, επείδη είμαι κάτοικος της περιοχής υπάρχουν 2 πατήματα και όχι 3 το πάτημα χαλανδρίου εκτείνεται από Δουκίσσης Πλακεντίας μέχρι Νεκροταφείο Χαλανδρίου και πάτημα Βριλησσίων που ξεκινάει από την Αναπαύσεως μέχρι το λόφο Κρασσά (ζαχαροπλαστείο Μπάκα) υπάρχει ένα κομμάτι στο πάτημα βριλησσίων που είμαι κάτοχος 2 στρεμμάτων που δεν έχει μπει στο σχέδιο για αυτό το λόγο με ενδιαφέρει αν υπάρχει κάτι νεότερο με την αρτιότητα των εκτός σχεδίου εντός ζώνης γηπέδων. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανησυχείς. Όπως έχει αναγγείλει του ΥΠΕΚΑ, το σχέδιο του πδ θα δοθεί σε δημόσια διαβούλευση, οπότε θα έχεις τη δυνατότητα να διαβάσεις τις διατάξεις του και να ενεργήσεις ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Τhs-sdat .

Δεν κατάλαβες ακριβώς τι είπα , μιά και εγώ είμαι Χαλανδραίος .

Υπάρχει το πάτημα Βριλησσίων και το πάτημα Χαάνδρίου .

Το πάτημα Βριλησσίων ξεκινάει από την οδό Ολύμπου και μέχρι την οδό Αναπαύσεως είναι το κάτω Πάτημα , ενώ πάνω από εκεί στο λόφο είναι το Ανω Πάτημα .

 

Το ίδιο ισχύει και γιά το Χαλάνδρί .

Από Πλακεντίας μέχρι Αναπάυσεως είναι το Πάτημα Ι . Πάνω από την Αναπάυσεως το Πάτημα ΙΙ .

Και στους 2 δήμους υπάρχει θέμα με την ζώνη γύρω από το Νεκροταφείο που δεν επιτρέπεται να ενταχθεί και είναι το 3ο τμήμα .

Δεν γνωρίζω αν το τμήμα μετά τον λόφο του Ανω Πατήματος των Βριλησσίων μέχρι τον Μπάκα , είναι δασικό και αν ανήκει στα Βριλήσσια η στην Πεντέλη .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, οπότε αναμένουμε το σχέδιο του Π.δ ελπίζω να προλάβω να ενεργήσω, γιατί τον τελευταίο καιρό συνέχεια αιφνιδιαζόμαστε τελευταιό παράδειγμα η φορολόγηση μας.

 

προς BAS η ερώτηση μου εξαρχής αφορούσε μόνο για το πάτημα Βριλησσίων, το οποίο ξεκινάει από την Αναπαύσεως και πάνω. Δεν υπάρχει στο πάτημα Βριλησσίων άνω και κάτω πάτημα, αν γνωρίζεις την περιοχή ανεβαίνοντας την Καλαβρύτων δεξία είναι εκτός σχεδίου, αριστερά είναι εντός περίπου μια δεκαπενταετία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η περιοχή κάτω από την Αναπαύσεως μέχρι την οδό Ολύμπου είναι το κάτω πάτημα Βριλησσίων και γιά την ακρίβεια το Πάτημα Βριλησσίων .

Το κομμάτι πάνω από την Αναπαύσεως είναι το Ανω Πάτημα Βριλησσίων .

 

Στην Ολύμπου αλλάζει το σχέδιο πόλης των Βριλησσίων και έχει χαμηλό ύψος έναντι της χαμηλότερης περιοχής μέχρι την Αττική οδό που έχει ύψος 15 μέτρα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.