Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

Εννοειται οτι θα μπαινω και ποσταρω εντυπωσεις απο τις συνθηκες εδω και τον τροπο δουλειας...

Οσοι ενδιαφερονται για δουλεια, ας το ψαξουν λιγο παραπανω καθως σε λιγο καιρο αναμενεται να χει πολυ δουλεια λογω του Μουντιαλ το 2018.

Εχουν ηδη ξεκινησει διαγωνισμοι για τα εργα υποδομων και ειναι τοσο μεγαλη η δουλεια που πρεπει να γινει σ αυτον τον τομεα, που οι κατασκευαστικες θα βγουν στην γυρα για μηχανικους.

Να εχετε το νου σας...

 

@ Εrling.....τι να πω φιλαρακι....ελπιζω να μου βγει σε καλο...:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

salpigoal καλή σταδιοδρομία να έχεις και εμείς θα φροντίζουμε να σου στέλνουμε πάγο πότε πότε για να δροσίζεσαι. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.

Ειμαι σχετικα νεος μηχανικος 27 ετων, βρισκομαι στην Αθηνα και οπως πολλοι συναδελφοι και συμφοιτητες εχουμε απογοητευθει απο την κατασταση.

Θελω να εργαστω στο εξωτερικο αλλα δεν ξερω πως μπορω να ερθω σε επαφη με το "εξωτερικο". Υπαρχει καποιος που μπορει να με κατατοπισει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας σαν καινουργιο μέλος στην κοινότητα. Είμαι απόφοιτος μηχανολόγος μηχανικός ,στρατιώτης αυτη τη στιγμή ψάχνω για δουλεια στο εξωτερικό εχω μια Α προυπηρεσια ενος χρονου και με ένα χρόνο πρακτική στην γερμανία. Έχω δύο σκέψεις και θέλω τις αντίστοιχες γνώμες από εσάς πρώτον σκέφτομαι κάποιο μεταπτυχιακό στη Σουηδία και έπειτα δουλειά εκεί ή κατευθείαν εύρεση εργασίας όπως Ρουμανία πχ όπου ακούω καλά λόγια για νέους μηχανικούς και συνθήκες ζωής.Ευχαριστώ εκ των προτέρων8-)

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 χρονο υπομονης επιτελους μου δοθηκε η ευκαιρια για δουλεια σε χωρα του εξωτερικου.

Τα συναισθηματα λιγο αναμικτα καθως εσκασε λιγο ξαφνικο (μολις χθες) και σε χρονικη στιγμη που θεωρουσα δεδομενο οτι θα συνεχιζα την καριερα μου εδω.

Θα παρακαλουσα οποιον εχει εμπειρια απο εργασια στο Καταρ και στην Ντοχα συγκεκριμενα να επικοινωνησει μαζι μου μεσω π.μ...

 

ΥΓ : Επιτελους τελος οι τακτοποιησεις και τα πιστοποιητικα ενεργειακης αποδοσης για εμενα.....κυριοι των πολεοδομιων....σας χαιρετω....

 

"γειασου" φιλε salpigoal

ίσως τώρα που σου γρ’φω να έχεις φύγει ήδη

είμαι κι εγώ πολιτικός μηχανικός

με δυο μωρ’, το ένα νεογέννητο

είμαι 4 μήνες χωρίς δουλει’

ψ’χνω να φύγω κι εγώ προς τα εκεί

μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις?

ίσως η εταιρία σου

 

 

TO EMAIL MOY EINAI [email protected]

THL:6974 387132

Link to comment
Share on other sites

Προς συναδέλφους πολιτικούς μηχανικούς παίζει στο τεύχος 2616 αγγελία για Κύπρο.Όποιος ενδιαφέρεται...

 

 

Υ.Γ.:Αρκετά δεν έμεινε κλειδωμένο το ''Εύρεση εργασίας στο εξωτερικό''?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.