Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι μηχανικοί που έχουν την εμπειρία του εξωτερικού, πιστεύουν ότι θα μπορούσα να έχω κάποια πιθανότητα εύρεσης εργασίας έξω; Έχω 3 έτη εργασιακή εμπειρία πάνω σε οικονομοτεχνικές μελέτες, συστήματα ISO κλπ. Ξένες γλώσσες: αγγλικά και λίγα γερμανικά. Καμία συμβουλή;

Link to comment
Share on other sites

πιστευω, οτι και να σου πει ο καθενας ειναι απλα μια γνωμη και τιποτα αλλο...

 

γνωμη δικη μου ειναι αν θελεις "να δεις τι ψαρια μπορεις να πιασεις" βαλε το cv σου σε site ευρεσης εργασιας και αρχισε να στελνεις αιτησεις

 

απο τις απαντησεις που θα παρεις και απο τις συνεντευξεις που θα εχεις, πιστευω θα σχηματισεις μια αποψη

 

απλα φροντισε σε 1η φαση το cv σου να ανταποκρινεται στα ξενα προτυπα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έτσι όπως έγιναν τα πράγματα φίλε μου μην ρωτάς και πολλά. Όπου γης και πατρίς...

 

Έχεις καμία προσφορά στην Κύπρο; Να πας...μια χαρά θα είσαι...Από το να κάθεσαι να βαράς μύγες μια χαρά έιναι οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, το θέμα είναι ότι δεν βαράω μύγες στην Ελλάδα, αλλά κάτι έχει πιάσει το αυτί μου για μια δουλειά στην Κύπρο και μάλλον θα πάω για συνέντευξη, οπότε είπα να μάθω τι παίζει εκεί και ειδικά μισθολογικά για να μπορώ να κρίνω αν είναι καλή η προσφορά τους.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να διάλεξα η σωστή ενότητα να το βάλω αυτό.

 

Για χαρά λοιπόν... Είμαι τελοιόφοιτος της σχολής Μηχανικών Ορυκτών Πόρων. Σε λίγες μέρς παρουσιάζω τη διπλωματική μου και στη συνέχεια έρχεται το θέμα της εγγραφής στο ΤΕΕ.

 

Για προσωπικούς λόγους, σκεύτομαι να μετασταθώ στην Κύπρο οπότε, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας τι θα γίνει σε αυτή την περίπτωση. Πρέπει να διαγραφώ από το ΤΣΜΕΔΕ και το ΤΕΕ για ανα εγγραφώ στο αντίστοιχο επιμελητήριο της Κύπρου (ΕΤΕΚ);

 

Πραγματικά οποιαδήποτε βοήθεια απο προσωπική εμπειρία θα βοηθούσε.

 

Ευχαριστώ,

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καποιος με εμπειρια?

 

Sakatis τι έγινε με την Ρουμανία τελικά?

μπορώ να σου δώσω πληροφορίες αν ενδιαφέρεσαι ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sakatis τι έγινε με την Ρουμανία τελικά?

μπορώ να σου δώσω πληροφορίες αν ενδιαφέρεσαι ακόμη.

 

Συνάδελφε θα ήταν πολύ χρήσιμο να μας έλεγες την εμπειρία σου απο Ρουμανία και αν υπάρχουν δουλείες αυτό το καιρό για μηχανικούς...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι καλησπέρα! Υπάρχουνε πλέον θέσεις εργασίας για πολιτικούς μηχανικούς (~2 χρονια εμπειρία) σε έργα υποδομής στη Μέση Ανατολή και Ανατολική Ευρώπη? Έχουν αλλάξει οι συνθήκες (αμοιβές - ωράριο κλπ)? τι ακούτε ή γνωρίζετε?

 

Καμία απάντηση??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.