Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ζητήματα φόρτου στις Πολεοδομίες


cv98019

Recommended Posts

mixyak790 την απυ δεν την χρειαζεσαι αναγκαια.....βγαζεισ αμοιβες....στα φεμ βαζεις νουμερα απο απυ νεα που ΘΑ εκδοσεις..πχ σταματησες στο 200....ξερεις το νεο θα ξεκινα απο 201....

 

μην παιζεις με τις παρατασεις και καεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρεις κανένας τι φόρτο υπάρχει στην πολεοδομία των Σπάτων? Δέχεται κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 10-13. Και προσοχή έχει μεταφερθεί στην Αρτέμιδα: Λεωφ. Καραμανλή 85, Τηλ. πάντως ακόμα δεν έχουν!!!

Link to comment
Share on other sites

mixyak790 κανε το αφοβα....δεν ειναι παρανομια....

 

 

τηλ πολλες πολεοδομιες δεν εχουν...αλλες εχουν αλλαξει τηλ ....οτι ναναι στο ελλαδισταν

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνει κάτι πίσω ? Έτσι τα αφήνεις και φεύγεις ?

 

Δεν έχεις πρόβλημα. Από τη στιγμή που καταχωρήθηκαν και έχεις πάρει Α.Π. Θεωρητικά θα μπορούσε να χαθεί κανένα χαρτί από τον φάκελο ενώ δεν έχεις πάρει σφραγίδα πληρότητας, αλλά ας μην κάνουμε την τρίχα τριχιά...

 

Έτσι χύμα που τα λέμε...απόρησα..γιατί πρόκειται να πάω τρίτη πρωί...με 2 φακέλους

 

Έγραψα ότι πήγα με 6 σήμερα. Δε νομίζω ότι υπάρχει κανένας περιορισμός και αν ακόμα βάλουν να μην τον δεχτείτε. Η προθεσμία τελειώνει (έστω και με τα μέχρι τώρα δεδομένα) και οφείλουν να παίρνουν ό,τι και όσα τους πηγαίνουμε.

 

akius,δεν κάνει διασταύρωση η εφορία,την στιγμή κατάθεσης φεμ;

 

Κανένα πρόβλημα όπως σου είπε κι ο akius. Μερικές ΔΟΥ από ό,τι λένε κάποιοι ζητάνε (καταχρηστικά) τον αριθμό ΑΠΥ πάνω στη δήλωση (η δική μου δεν το κάνει σε καμία περίπτωση). Δεν έχεις καμία υποχρέωση να κουβαλάς το μπλοκ σου μαζί για να τους το επιδείξεις κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατά την ταχυδρομική αποστολή, με κατοχυρώνει ως ημερομηνία αυτή του συστημένου;Κι αν δεν είναι πλήρης ο φάκελος (λείπουν σχέδια π.χ.); Επίσης στην Παλλήνη δέχονται σχέδια που δεν είναι αντίγραφα εγκεκριμένων με υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη. Ξέρει κανείς αν ισχύει πουθενά αλλού αυτό καθώς και πόσο σύντομα εξυπηρετεί το αρχείο της Αγ.Παρασκευής; Ουφ! Τα πα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε τι γίνετε στη Συγγρού? πήγα εχτές και μου είπανε ότι μόνο ταχυδρομικώς δέχονται φακέλους.

Στο Φεμ πρέπει να γράφουμε και τον αριθμό της Α.Π.Υ? δεν μου το έχουνε ζητήσει ποτέ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Επίσης στην Παλλήνη δέχονται σχέδια που δεν είναι αντίγραφα εγκεκριμένων με υπεύθυνη δήλωση ιδιοκτήτη. Ξέρει κανείς αν ισχύει πουθενά αλλού αυτό καθώς και πόσο σύντομα εξυπηρετεί το αρχείο της Αγ.Παρασκευής; Ουφ! Τα πα όλα!

 

Τάσο, ισχύει για όλες τις Πoλεοδομίες.

Υπάρχει η εγκύκλιος 08 15/06/2010 παρ. 6:

"Προσκομίζεται είτε ακριβές αντίγραφο του εγκεκριμένου σχεδίου της οικοδομικής

άδειας, είτε απλό φωτοαντίγραφο, για το οποίο βεβαιώνει ο αιτών στην υπεύθυνη

δήλωση οτι είναι ακριβές αντίγραφο του εγκεκριμένου σχεδίου της οικοδομικής

άδειας."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ξέρεις κανένας τι φόρτο υπάρχει στην πολεοδομία των Σπάτων? Δέχεται κάθε Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή 10-13. Και προσοχή έχει μεταφερθεί στην Αρτέμιδα: Λεωφ. Καραμανλή 85, Τηλ. πάντως ακόμα δεν έχουν!!!

Ένα έχω να πω για την Πολεοδομία........Πολιτισμός! Μηδαμινή ουρά...

 

Βρίσκεται στο καινούριο κτίριο απέναντι από το δημαρχείο Αρτέμιδος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.