Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιό είναι το κτήριο της σειράς Top Chef στον ANT1;


Τινάκι

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς περισσότερα (π.χ. μελετητές, τοποθεσία, κανένα website ίσως) για το κτίριο αυτό; Εχθές παρακολούθησα για λίγο τη συγκεκριμένη τηλεοπτική σειρά και ο σχεδιασμός του κτιρίου τράβηξε την προσοχή μου.

Link to comment
Share on other sites

Τηλεόραση εκ πεποιθήσεως δεν υπάρχει πλέον...μήπως μπορείς να ανεβάσεις φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

A, ναι το έχω σε αφιέρωμα σε γνωστό περιοδικό.

Αυριο που θα είμαι γραφείο θα ενημερώσω σχετικά

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είναι αυτό.....

 

http://www.papagiannakos.gr/gr2.html

 

Που ειναι οι συναδελφοι ΠΜ???

Υποθετω οτι αυτο το κτηριο ειναι μεταλλικο...

Πως μεταφερονται τα φορτια της ανεμοπιεσης στον φεροντα οργανισμο???

Εκτος και να ο μεταλλικος σκελετος ειναι για αρχιτεκτονικη οποτε ξεχαστετο το ερωτημα μου...

 

ΥΓ. Το κτηριο της εκπομπης που λετε, δεν ειναι αυτο....

Link to comment
Share on other sites

...Εκτος και αν ο μεταλλικος σκελετος ειναι για αρχιτεκτονικη οποτε ξεχαστε το το ερωτημα μου...

 

Γλώσσεψες την μπέρδα σου και εννοούσες "για διακόσμηση" ή κάτι ανάλογο?...:rolleyes:

 

Το κτήριο είναι κατά βάσιν μεταλλικό (φαίνεται οι λιθοδομές να είναι μόνο τοίχοι πλήρωσης και όχι φέρουσες) και αν θυμάμαι καλά τα "πρέπει" και "δεν πρέπει" που μου' βαζε σχετικά πρόσφατα ένας στατικός το κτηριάκι εξαιρετικά απλό το βλέπω σαν κατασκευή.

 

 

υγ. αυτό είναι το κτήριο...χαρακτηριστική η είσοδος. Οι δύο εκπομπές της χρονιάς με "σεφ" παίζονται την ίδια ώρα οπότε μάλλον είδες το άλλο...με τη "τζουτζούκα".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.