Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμπλήρωση ονόματος σε ΑΠΥ


Recommended Posts

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι το σημαντικό στην περίπτωση του "ιδιώτη" όπως αναφέρθηκε παραπάνω είναι , όχι αν γράφεις το επάγγελμα του, αλλά ότι ΔΕΝ τον περιλαμβάνεις στις συγκεντρωτικές προμηθευτών - πελατών.

Και φυσικά ούτε αυτός εσένα αφού δεν υποβάλλει.....

Σωστά??

 

 

Nαι, επί του παρόντος ισχύουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν έκανα ένα λαθάκι όταν έγραφα την ΑΠΥ :oops: Το κόστος του Φ.Π.Α. αρχικά δεν το έγραψα στο σωστό σημείο, το έσβησα από εκεί και το πήγα στο σωστό σημείο. Είμαι εντάξει ή θέλει τελικά ακύρωση? Για να κάνω εκύρωση καταστρέφω την ΑΠΥ του πελάτη και τραβάω στο στέλεχος μια διαγώνια γραμμή γράφοντας άκυρο?

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω εκύρωση καταστρέφω την ΑΠΥ του πελάτη και τραβάω στο στέλεχος μια διαγώνια γραμμή γράφοντας άκυρο?

 

Μην κάνεις κανένα αστείο και την πετάξεις! Κολλάς με σελοτεϊπ την ΑΠΥ του πελάτη στη θέση της στο μπλοκ, τραβάς διαγώνια και γράφεις ΑΚΥΡΟ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έκανα ένα λαθάκι όταν έγραφα την ΑΠΥ :oops: Το κόστος του Φ.Π.Α. αρχικά δεν το έγραψα στο σωστό σημείο, το έσβησα από εκεί και το πήγα στο σωστό σημείο. Είμαι εντάξει ή θέλει τελικά ακύρωση? Για να κάνω εκύρωση καταστρέφω την ΑΠΥ του πελάτη και τραβάω στο στέλεχος μια διαγώνια γραμμή γράφοντας άκυρο?

 

 

Tι θα πεί στο σωστό σημείο. Αν δηλαδή αναγραφεί παραδίπλα θα υπάρχει πρόβλημα ? Για " ψύλλου πήδημα " μη δημιουργείτε θέμα.Επίσης προσοχή στην περίπτωση που ακυρώσεις την εν λόγω ΑΠΥ, θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του tpanag.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.