Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

Αριθμός Ιδιοκτησίας.

Σε περίπτωση τμήματος κτιρίου, εμφανίζεται ο αριθμός ιδιοκτησίας όπως προκύπτει από τον πίνακα ποσοστών συνιδιοκτησίας και κατανομής δαπανών του κτιρίου. Η πληροφορία αυτή είναι απαραίτητη για την έκδοση του ΠΕΑ.

 

 

1) Αν στον πινακα ποσοστων το τμημα κριτιου (διαμερισμα) χαρακτηριζεται μονο με γραμματα και οχι με αριθμο?

(εισαγω μη επιτρεπτου χαρακτηρα λεει στα γραμματα)

 

2) Αν η χρηση κτιριου ειναι μεικτη?

(θα επιλεγεί η πλησιέστερη χρήση με κοινά λειτουργικά χαρακτηριστικά (ωράριο, εσωτερικές συνθήκες κ.α.).?)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αριθμός Ιδιοκτησίας.

Σε περίπτωση τμήματος κτιρίου, εμφανίζεται ο αριθμός ιδιοκτησίας όπως προκύπτει από τον πίνακα ποσοστών συνιδιοκτησίας και κατανομής δαπανών του κτιρίου. Η πληροφορία αυτή είναι απαραίτητη για την έκδοση του ΠΕΑ.

 

 

1) Αν στον πινακα ποσοστων το τμημα κριτιου (διαμερισμα) χαρακτηριζεται μονο με γραμματα και οχι με αριθμο?

(εισαγω μη επιτρεπτου χαρακτηρα λεει στα γραμματα)

 

2) Αν η χρηση κτιριου ειναι μεικτη?

(θα επιλεγεί η πλησιέστερη χρήση με κοινά λειτουργικά χαρακτηριστικά (ωράριο, εσωτερικές συνθήκες κ.α.).?)

1)δε ξέρω

2)θέλει άλλο ΠΕΑ για κάθε χρήση

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση....διαβάζω ότι σε παλιά post έχει βρεθεί bug για τα δυο συστήματα στο ΖΝΧ...υπάρχει λύση??θέλω να στείλω ΠΕΑ με ένα σύστημα και αγνοοντας το άλλο και το σκέφτομαι.
Και μένα δεν βγάζει αποτελέσματα όταν πάω να βάλω 2 συστήματα ΖΝΧ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα ποια άλλα προγράμματα μιλάς.

 

Το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ έχει δύο προς το παρόν:

 

1) ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ (για επιθεωρήσεις)

2) ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ ΜΕΛΕΤΗ (για μελέτες)

 

Η ίδια ακριβώς μηχανή υπολογισμών αλλά άλλη χρήση.

 

Αναμένονται τα:

 

α) ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ Επιθεώρηση Λέβητα

β) ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ Επιθεώρηση Κ.Κ.Μ.

 

Ακριβώς για αυτά μιλάω . Μου έστειλαν email από την ΤΠ ΤΕΕ ότι είναι ενσωματωμένα . Δεν το έψαξα θα το δω . Αλλά νομίζω πως πρέπει να έχεις δίκιο ότι προς το παρόν δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Αριθμός Ιδιοκτησίας.

Σε περίπτωση τμήματος κτιρίου, εμφανίζεται ο αριθμός ιδιοκτησίας όπως προκύπτει από τον πίνακα ποσοστών συνιδιοκτησίας και κατανομής δαπανών του κτιρίου. Η πληροφορία αυτή είναι απαραίτητη για την έκδοση του ΠΕΑ.

 

 

1) Αν στον πινακα ποσοστων το τμημα κριτιου (διαμερισμα) χαρακτηριζεται μονο με γραμματα και οχι με αριθμο?

(εισαγω μη επιτρεπτου χαρακτηρα λεει στα γραμματα)

 

2) Αν η χρηση κτιριου ειναι μεικτη?

(θα επιλεγεί η πλησιέστερη χρήση με κοινά λειτουργικά χαρακτηριστικά (ωράριο, εσωτερικές συνθήκες κ.α.).?)

 

1) βάλε το γράμμα με αριθμό(?)

2) τι χρήσεις έχεις ?

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑ

Από το ΤΕΕ μου είπανε ότι ότι οι προγραμματιστές δουλεύουνε πάνω στο πρόβλημα των δύο πηγών ενέργειας στο ΖΝΧ.

Σύντομα θα βγάλουν νέα έκδοση στο πρόβλημα που θα το λύνει.

Μέχρι τότε....

Αν είναι κάτι επείγον βάλε την χειρότερη περίπτωση (μόνο ηλεκτρικό θερμαντήρα) και αργότερα με το νέο πρόγραμμα βγάζεις καινούργιο πιστοποιητικό.

Αλλιώς θα περιμένεις.

Link to comment
Share on other sites

sdim

Εχω βάλει περισσότερα από 20 αδιαφανή και το πρόγραμμα μου έβγαλε κατάταξη.

Επειδή δεν υπάρχει σχετική προειδοποίηση στην βοήθεια του προγράμματος θεωρώ ότι δεν έγινε κανένα λάθος.

Καλύτερα να μιλήσεις με την 4Μ, μήπως δεν είναι bug του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ αλλά καμιά ανωμαλία του δικού τους προγράμματος.

Αν έχεις κανένα νέο, ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφοι μέχρι τώρα έχω κάνει και επιθεωρήσεις και σενάρια και ....το σπίτι μου. Το μυστικό είναι ένα και λέγεται ΒΑΘΜΟΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ.

Δε 'πα να βάλεις λέβητα 15 φορές μεγαλύτερο -> το ίδιο βγάζει. Πείραξε 0.1 τον η και δες τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.