Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιθανοί κίνδυνοι στις επενδύσεις φωτοβολταϊκών


kathighths

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 458
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φυσικό είναι αυτό εφόσον μας είχανε ζαλίσει με την γερμανική τεχνολογία και την γερμανική αξιοπιστία.

Εγώ θα αγοράσω κινέζικα αλλά δεν ξέρω αν θα τα παραλάβω όταν τα παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει μια φήμη, την οποία μεταφέρω με πάσα επιφύλαξη ως προς τη βασιμότητά της ή όχι, ότι θα περιμένουν μέχρι το Φλεβάρη να γίνει ξεκαθάρισμα και μετά θα αρχίσουν να ξαναδέχονται αιτήσεις. Αν και αυτός που μου τη μετέφερε δεν είναι και ο πλέον αξιόπιστος και εγώ προσωπικά θεωρώ ότι είναι ράδιο-αρβύλα, ήθελα να ξέρω αν έχει ακούσει και κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.περιμενουμε ακομα τι θα γινει για τα υπαρχοντα η και μελοντικα εργα..δεν εχει βγει τιποτα ακομα..παντως προσωπικη αποψη αν μετα τις μεγαλες και ΞΑΦΝΙΚΕΣ μειωσεις στις τιμες φωτοβολταικων προσθεσουν και Εκτακτη εισφορα σε υπαρχοντα εργα,ουσιαστικα δηλαδη κουρεμα τιμων,και λαβουμε υποψη και τις τεραστιες καθυστερησεις πληρωμων σε παρκα ( χρωστανε ιουνιο,ιουλιο,αυγουστο) αυτα ειναι κομμενα τιμολογια και πληρωνουμε ΦΠΑ χωρις να εχουμε πληρωθει..επισης Πληρωνουμε λογω καθυστερησεων παραπανω τοκους στις τραπεζες ..και για να τελειωσω αν περασουν και την δευτερη δεσμη μετρων μετα τις μειωσεις ουσιαστικα καταστρεφουν 100% το επενδυτικο κλιμα.. Ποιος λογικος ανθρωπος θα παει να επενδυσει τον ιδρωτα του σε ενα τοσο αναξιοπιστο κρατος;;; Τα χρηματα στην ακρη και σε τραπεζες του εξωτερικου..οι πατριωτες μας τελειωσαν..δειτε σημερα τη λιστα με τους ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ βουλευτες που μας κυβερνανε με τα εκατομυρια ευρω ..η η αλλη περιπτωση με τον προεδρο της Αγροτικης που εβγαλε 8 εκατομυρια στο εξωτερικο..πρεπει να πεσει μεγαλη μαχαιρα σε αυτο το κρατος,πρεπει να γινει μεγαλο ξεσκαρταρισμα αλλα ποιος θα το κανει που ειμαστε σαν υπνωτισμενοι ολοι και μας δουλευουν κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

..δειτε σημερα τη λιστα με τους ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ βουλευτες που μας κυβερνανε με τα εκατομυρια ευρω ..

 

 

να σε διορθώσω,μου επιτρέπεις....

 

όχι εκατομμύρια αλλά ΔΙΣ....10,2 δις το 2006 όταν το χρέος έφθασε πόσο 110δις??

Link to comment
Share on other sites

...και λαβουμε υποψη και τις τεραστιες καθυστερησεις πληρωμων σε παρκα ( χρωστανε ιουνιο,ιουλιο,αυγουστο) αυτα ειναι κομμενα τιμολογια και πληρωνουμε ΦΠΑ χωρις να εχουμε πληρωθει...

 

Πληρώσανε και Μάιο?? Εμάς πληρώσανε Απρίλιο στις 13/9!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω ακούσει μια φήμη, την οποία μεταφέρω με πάσα επιφύλαξη ως προς τη βασιμότητά της ή όχι, ότι θα περιμένουν μέχρι το Φλεβάρη να γίνει ξεκαθάρισμα και μετά θα αρχίσουν να ξαναδέχονται αιτήσεις. Αν και αυτός που μου τη μετέφερε δεν είναι και ο πλέον αξιόπιστος και εγώ προσωπικά θεωρώ ότι είναι ράδιο-αρβύλα, ήθελα να ξέρω αν έχει ακούσει και κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο.

 

Η Πελοπόννησος "άνοιξε" μερικώς απο σήμερα για οικιακά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.