Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κωδικοί εισαγωγής στο σύστημα αμοιβών του ΤΕΕ


Recommended Posts

Είμαι μηχανικός και τακτοποιώ κάποιους ημιυπαίθριους χώρους..ενώ τα έχω όλα έτοιμα, πηγαίνοντας στην Εθνική τράπεζα για κατάθεση μου ζήτησαν εντολή πληρωμής απο ΤΕΕ...(έχω να κάνω μελέτη εδώ και 5 χρόνια...δεν γνώριζα για τους κωδικούς απο το ΤΕΕ)...έκανα την αίτηση για να μου αποσταλλούν οι κωδικοί, αλλά το ΤΕΕ απεργεί απο την προηγούμενη πέμπτη επ'αορίστου..υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να πληρώσω στην τράπεζα?πήγα στο ΤΕΕ Θεσσαλονίκης και τους ζήτησα να με βοηθήσουν με χειρόγαρφη εντολή πληρωμής για να κάνω τη δουλειά μου, μιας και δεν γνωρίζουμε πότε θα λείξει η απεργία, αλλά μου είπαν δεν γίνεται, και πως οι κωδικοί βγαίνουν μόνο απο Αθήνα...στο τέλος μου είπαν ίσως βρεθεί κάποιος φιλότιμος υπάλληλος και μου τους στείλει...?????....

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είπαν;

Μπες εδώ και ακολούθησε τις οδηγίες....

Αν δεν έχεις κωδικούς πρόσβασης στο σύστημα υπολογισμού αμοιβών, τότε επικοινώνησε με τα τηλέφωνα του ΤΕΕ για να πάρεις (Αθήνα...)

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τίποτα Ειρήνη. Πάντως ανεξάρτητα από το δικό σου πρόβλημα, εγώ προσωπικά θα δεχόμουν πολύ ευχαρίστως να έκλειναν εντελώς και το σύστημα αμοιβών μέσω internet με τον όρο φυσικά ότι θα εξέφραζαν αιτήματα για το σύνολο του κλάδου μας. Οι Δικηγόροι κάνουν κάτι αντίστοιχο. Εμείς κλαιγόμαστε κάθε φορά απλά, ότι "δεν έχει νοήμα η απεργία γιατί ποιός μας ακούει".

Link to comment
Share on other sites

Απλά βρες κάποιον φίλο και συνάδελφο να υπογράψει αντί για εσένα για να σε εξυπηρετησει να μην χάσεις και τον πελάτη σου. Στην ανάγκη μοιράσου την αμοιβή μαζί του. Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά με τις απεργίες

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να έπαιρνα αυτόματα τους κωδικούς..έχω στείλει αίτηση την Τετάρτη και χθες την έστειλα και με mail...οι κωδικοί γράφει στην άιτηση πάνω οτι θα μου αποσταλλούν ταχυδρομικά...αφού απεργούν ποιός θα τις στείλει?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις λογισμικο αμοιβων??

 

Αν δεν εχεις και θα βγαλλεις αμοιβες με τον συστημα του ΤΕΕ νομιζω οτι μπορεις να παρεις εντολη για σενα μπαινοντας με κωδικους συναδελφου σου...

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αμοιβες με ΗΧ δεν μπορεις να βαλλεις και αλλες μελετες...

 

Γτ αν εχω πχ Στατικα, Αρχιτεκτονικ, Παθητικη για μενα και Τοπογραφικο, ΗΜ σε αλλο συναδελφο μπορω να παρω εντολη πληρωμης και για τους δυο απο το δικο μου λογαριασμο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.