Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Πήρε κανείς εκκαθαριστικό για την εφορία του 2012? Σε λίγο θα κάνουμε δηλώσεις και δεν βλέπω φως. Και είχα αρκετά ιατρικά. Θα είναι πολύ μ@Λ@Κ#ς αν δεν στείλουν χαρτί για την εφορία.

 

Θα παω απο ΤΣΜΕΔΕ να ρωτησω σχετικα. Τηλεφωνικα δεν απαντανε...

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς εκκαθαριστικό για την εφορία του 2012? Σε λίγο θα κάνουμε δηλώσεις και δεν βλέπω φως. Και είχα αρκετά ιατρικά. Θα είναι πολύ μ@Λ@Κ#ς αν δεν στείλουν χαρτί για την εφορία.

Καλημέρα! Πριν 2 βδομάδες το πήρα.. όχι όμως δι'αλληλογραφίας και αφού πήγα τρίτη φορά ο ίδιος απ τα γραφεία του ΤΣΜΕΔΕ...(αυτό βέβαια σε υποκατάστημά του στην Κρήτη...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγνώμη αλλά δεν πάνε καθόλου καλά. Πρέπει να τους κυνηγήσω για να μου δώσουν τα έγγραφα που οφείλουν να μου δώσουν? Όταν άλλαξε η διαδικασία με τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό, μου είπαν ότι στο τέλος θα στείλουν στο σπίτι συγκεντρωτικό χαρτί για την εφορία, όπως οφείλει να κάνει το ΤΣΜΕΔΕ. Δηλαδή αν πάω τώρα και κάνω αίτηση και μου στείλουν το χαρτί Ιούλιο, δεν θα μπορέσω να το βάλω στην εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Το χαρτι το πηρα εκεινη την ωρα. Ειχα το βιβλιαριο υγειας μαζι μου μονο.

Και με εξουσιοδοτηση συναδελφου μου εδωσαν και το δικο της.

Πρεπει να τους διευκρινησετε αν εχετε και εμμεσα ασφαλισμενα μελη, επειδη βγαινει ξεχωριστο χαρτι για αυτα.

Edited by ysar
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΛΑΒΕΤΕ ΥΠΟΨΙΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ .............http://greek-weather.org/viewtopic.php?f=82&t=4539#p4925

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά, σήμερα βγήκε ανακοίνωση για ηλεκτρονικές βεβαιώσεις καταβληθέντων νοσηλείων. Θα μπω για να δω αν είναι σωστές γιατί έχω ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία. Βέβαια, πάλι την κάνανε την στραβή. Είχα λαμβάνειν κάποια χρήματα, που ακόμα να πάρω. Αυτά τα έχουν υπολογίσει στην φορολογική δήλωση. Μάλιστα ένα ποσό που θα ήταν αδικαιολόγητο να κοπεί, κόπηκε. Από αυτό έχασα 140Ε. Ήταν εξετάσεις που έκανα κάθε χρόνο και το παραπεμπτικό είχε γραφτεί ένα χρόνο πριν. Από το ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα και ότι θα περάσει η δαπάνη (χωρίς ηλεκτρονική συνταγογράφηση αφού ήταν παλιό παραπεμπτικό). Επίσης, δεν έχει εκδοθεί εκκαθαριστικό για την σύζυγό μου. Περίμενα τουλάχιστον 2000Ε για την εφορία και μου γράφει ότι για το συγκεκριμένο ΑΜΚΑ και ΑΜ.ΚΥΤ δεν υπάρχουν νοσήλεια !!!! Χάνω άλλα 200Ε από εκεί. Το ΤΣΜΕΔΕ να είναι καλά και εμείς τα κορόιδα που το πληρώνουμε, χωρίς να μας επιστρέφει ΤΙΠΟΤΑ σχεδόν, ως παροχή.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία. Βέβαια, πάλι την κάνανε την στραβή. Είχα λαμβάνειν κάποια χρήματα, που ακόμα να πάρω. Αυτά τα έχουν υπολογίσει στην φορολογική δήλωση. Μάλιστα ένα ποσό που θα ήταν αδικαιολόγητο να κοπεί, κόπηκε. Από αυτό έχασα 140Ε. Ήταν εξετάσεις που έκανα κάθε χρόνο και το παραπεμπτικό είχε γραφτεί ένα χρόνο πριν. Από το ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν ότι δεν θα έχω πρόβλημα και ότι θα περάσει η δαπάνη (χωρίς ηλεκτρονική συνταγογράφηση αφού ήταν παλιό παραπεμπτικό). Επίσης, δεν έχει εκδοθεί εκκαθαριστικό για την σύζυγό μου. Περίμενα τουλάχιστον 2000Ε για την εφορία και μου γράφει ότι για το συγκεκριμένο ΑΜΚΑ και ΑΜ.ΚΥΤ δεν υπάρχουν νοσήλεια !!!! Χάνω άλλα 200Ε από εκεί. Το ΤΣΜΕΔΕ να είναι καλά και εμείς τα κορόιδα που το πληρώνουμε, χωρίς να μας επιστρέφει ΤΙΠΟΤΑ σχεδόν, ως παροχή.

Μηπως ηταν μηνες Νοεμβριοε Δεκεμβριος του 12, οπου ενταχθηκε ο ΚΥΤ στον ΕΟΠΥΥ?

Τα λεφτα αυτα ειναι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.