Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Εγω ξερω με γνωματευση απο το γιατρο τα καταθετεις στο τοπικο ΤΣΜΕΔΕ και μετα απο κατι μηνες σου ερχετε μεσω τραπεζης το "καποιο" ποσο.

Link to comment
Share on other sites

το ξέρω gio με την γνωμάτευση από τον Γιατρό, δηλαδή πέρα από το χαρτί της απόδειξης που λέει πχ σε ... επίσκεψη... ποσό ... θέλει κάτι άλλο?

γνωμάτευση???

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρετε μια γνωμάτευση με στρογγυλή και για τα υπόλοιπα θα σας καθοδηγήσουν οι γιατροί - θεραπευτές της αρεσκίας σας. Με μια απλόχερη γνωμάτευση με στρογγυλή και συνεργάσιμους γιατρούς - θεραπευτές να υπολογίζετε 100% επιστροφή από το ταμείο με κανένα τρίμηνο καθυστέρηση.

Τα παραπάνω ισχύουν για λογο/εργοθεραπείες και συναφή. Για συμβατικές επισκέψεις σε γιατρούς ισχύουν τα γνώστα. Αν επιλέξεις το απρόσωπο ΕΣΥ είναι ψιλοδωρεάν. Αν επιλέξεις το γιατρό που επιθυμείς θα πληρώσεις αυτή την πολυτέλεια.

Σε ευχαριστω πολυ συναδελφε και εσενα και ολους οσους απαντησαν. Λοιπον, πηγα στο ΕΟΠΥΥ (Αιγαλεω) την Δευτερα 08/06 και κατεθεσα τα δικαιολογητικα. Περιεργως, χρειαστηκα 20 λεπτα για την καταθεση των δικαολογητικων και...1 ωρα για να παρω αριθμο πρωτοκολλου!

Οσους και αν ρωτησα, δεν ξερουν ουτε ποτε ουτε ποσα θα παρω. Οταν θα τα δω στον λογαριασμο (??) θα σας ενημερωσω. 

Να ειστε ολοι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε ευχαριστω πολυ συναδελφε και εσενα και ολους οσους απαντησαν. Λοιπον, πηγα στο ΕΟΠΥΥ (Αιγαλεω) την Δευτερα 08/06 και κατεθεσα τα δικαιολογητικα. Περιεργως, χρειαστηκα 20 λεπτα για την καταθεση των δικαολογητικων και...1 ωρα για να παρω αριθμο πρωτοκολλου!

Οσους και αν ρωτησα, δεν ξερουν ουτε ποτε ουτε ποσα θα παρω. Οταν θα τα δω στον λογαριασμο (??) θα σας ενημερωσω. 

Να ειστε ολοι καλα.

καλο μεσημέρι συνάδελφοι. Επειδη το είχα υποσχεθεί: απο το ΕΟΠΥΥ Αιγαλεω, κατέθεσα τα χαρτιά μου για τις λογοθεραπείες του μικρού 08/06. Τα λεφτά μπηκαν 25/06 (καλα το εγραψα..μετα από 17 μερες!!). Καλό νεο, ελπιζω να ισχύσει και στα επομενα.

Υ.Γ: (πιθανον να ειναι αντικειμενο αλλου forum). Στο πρωτοκολο του ΕΟΠΥΥ, δεν έβρισκαν με το ΑΜΚΑ το μικρό μου γιο. Ο κύριος μου ειπε οτι οφειλεται στο γεγονος οτι το πληροφοριακο συστημα του ΤΣΜΕΔΕ δεν εχει ενημερωσει τον ΕΟΠΥΥ!! Ακομα!! " Σας το βαζω με το χερι αλλα να ξερετε οτι δεν θα επρεπε" μου ειπε σχεδον με αγενεια. Η απαντηση μου, νομιζω καθενας μας θα το ελεγε: " αγαπητε κυριε, την ανικανοτητα/αμελεια κλπ του ταμειου και την ελλειψη συννενοησης με εσας, γαιτι πρεπει να το πληρωσω εγω και το παιδι μου??" .

 

Καλη ξεκουραση σε οσους δεν εχουν φυγει, καλη δυναμη σε εμας που ειμαστε ηδη πισω.

Link to comment
Share on other sites

Επισκεψεις που γινονται σε ιδιωτες γιατρους που ΔΕΝ ειναι συμβεβλημενοι με ΕΟΠΥΥ ή που ειναι συμβεβλημενοι αλλά εχουν υπερβει τα 400 ραντεβου ασφαλισμενων ΕΟΠΥΥ τον μηνα τοτε ΔΕΝ παιρνεις τιποτα πισω.

Άρα σε ποιά περίπτωση ακολουθείς διαδικασία κατάθεσης δικαιολογητικών κλπ. για να πάρεις χρήματα πίσω?

Η τελευταία φορά που το έκανα αυτό ήταν 3-4 χρόνια πριν για κατι οδοντικά. Κατά τα άλλα κι εγώ πρόσφατα εκανα μαγνητική και πλήρωσα 35 ευρω. Οκ, κατανοητό, αυτά δεν τα παίρνουμε. Αλλά σε ποια περίπτωση παίρνουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

για ενα χειρουργείο που έκανα στο ιατρικό Αθηνών  έχω μια απόδειξη ιατρού των 150€ και μια των 300€ από το νοσοκομείο. Μπορώ να πάρω τίποτα από αυτά πίσω μέσω ΕΟΠΥ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.