Μετάβαση στο περιεχόμενο

[ΤΣΜΕΔΕ] Κατάθεση δικαιολογητικών για επιστροφή χρημάτων


spiros1983

Recommended Posts

Ηρακλάρα μου, (άρχισε να συνηθίζεις την ιδέα... χωρίς αντρική ομάδα σε κανένα από τα 3 αθλήματα στην Α')

τις αποδείξεις προ 12.11 μου τις δέχτηκαν κανονικά κάπου τον Δεκέμβριο και μου έβαλαν τα λεφτά μέσα σε 15-20 μέρες.

Πίεσε το ΚΥΤ, από τον ΕΟΠΠΥ θα φας πόρτα.

 

Στην Αγ Παρασκευη θεραπειες Νοε-Δεκ 12 που κατατεθηκαν Ιανουαριο 13 δεν εχουν πληρωθει απο ΚΥΤ.

Δεν εχει ληφθει αποφαση μου ειπαν.....

Ουτε απο ΕΟΠΥΥ ο Ιανουαριος-Φεβρουαριος-Μαρτιος του 13.

Τωρα επεξεργαζονται το 12 ακομα ....

Edited by ysar
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλάρα μου, (άρχισε να συνηθίζεις την ιδέα... χωρίς αντρική ομάδα σε κανένα από τα 3 αθλήματα στην Α')

τις αποδείξεις προ 12.11 μου τις δέχτηκαν κανονικά κάπου τον Δεκέμβριο και μου έβαλαν τα λεφτά μέσα σε 15-20 μέρες.

Πίεσε το ΚΥΤ, από τον ΕΟΠΠΥ θα φας πόρτα.

Τετοια λεγε μου !!! Μιλησα τηλεφωνικα και μου ειπαν οτι τα κρατανε λιγο για να πληρωθουμε απο ΚΥΤ και οχι απο ΕΟΠΥΥ. Θα τους παρει και θα τους σηκωσει αν μεχρι το καλοκαιρι δεν τα εχουν δωσει. Η ομαδα θα ανεβει ML (Marinakis League). Απλα θα πεσει το βόλεϊ. ΧΙΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει τι γίνεται τώρα με τους γιατρούς; Αν πάω σε γιατρό εκτός ΕΟΠΠΥ και μου κόψει απόδειξη, παίρνω τίποτα πίσω;

Σημερινή απόδειξη.

Edited by Julius Caesar
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει τι γίνεται τώρα με τους γιατρούς; Αν πάω σε γιατρό εκτός ΕΟΠΠΥ και μου κόψει απόδειξη, παίρνω τίποτα πίσω;

Σημερινή απόδειξη.

 

Ακριβώς... παίρνεις "τίποτα". Ρώτησα σε τοπικό κεντρικό ΕΟΠΥΥ (είμαι Γλυφάδα, πήγα Καλλιθέα)... Μακάρι να μην μου τα είπαν καλά και να παίρνουμε κάτι, αλλά τους είδα σίγουρους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει τι γίνεται τώρα με τους γιατρούς; Αν πάω σε γιατρό εκτός ΕΟΠΠΥ και μου κόψει απόδειξη, παίρνω τίποτα πίσω;

Σημερινή απόδειξη.

 

Μου εχει συμβει.

Δεν παιρνεις ΤΙΠΟΤΑ!!

Μονο σε συμβεβλημενους ή κλεισε ραντεβου με 5ψηφιο στα ιατρεια του ΙΚΑ που σε βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Στο γραφειο εοπυυ Αγ Παρασκευης τωρα καταχωρουν τα στοιχεια δαπανων του 1ου εξαμηνου του 2012 οπως μου ειπαν απο το λογιστηριο τους σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την πληροφόρηση έχω κι εγώ από γνωστό μου, ασφαλισμένο στο (πρώην) Ταμείο του Δημοσίου, όντας κάμποσα χρόνια τώρα στον ΕΟΠΥΥ: Πρόσφατα πληρώθηκε για το Δεκέμβριο του... 2011!

16 μήνες μετά...

 

Οπότε μη βιάζεστε, τα χειρότερα έρχονται.

 

ΑΛΛΑ,

έτερος γνωστός, (πρώην) ασφαλισμένος του ΙΚΑ, πληρώνεται (όπως πάντα) μέσα σε ένα (ναι, ΕΝΑ) μήνα.

Και οι δύο περιπτώσεις αφορούν ειδική αγωγή.

Εάν έχετε γνωστούς από το (πρώην) ΙΚΑ, ρωτήστε τους. Φοβάμαι ότι γίνονται διακρίσεις μεταξύ ασφαλισμένων "γηγενών" και "αλλότριων"...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την πληροφόρηση έχω κι εγώ από γνωστό μου, ασφαλισμένο στο (πρώην) Ταμείο του Δημοσίου, όντας κάμποσα χρόνια τώρα στον ΕΟΠΥΥ: Πρόσφατα πληρώθηκε για το Δεκέμβριο του... 2011!

16 μήνες μετά...

 

Οπότε μη βιάζεστε, τα χειρότερα έρχονται.

 

ΑΛΛΑ,

έτερος γνωστός, (πρώην) ασφαλισμένος του ΙΚΑ, πληρώνεται (όπως πάντα) μέσα σε ένα (ναι, ΕΝΑ) μήνα.

Και οι δύο περιπτώσεις αφορούν ειδική αγωγή.

Εάν έχετε γνωστούς από το (πρώην) ΙΚΑ, ρωτήστε τους. Φοβάμαι ότι γίνονται διακρίσεις μεταξύ ασφαλισμένων "γηγενών" και "αλλότριων"...

 

Ξερω ατομα που την ειδικη αγωγη την πληρωνονται σε 1 μηνα . Ειναι στο ΙΚΑ Μαρκοπουλο-Κορωπι καπου εκει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε κανείς εκκαθαριστικό για την εφορία του 2012? Σε λίγο θα κάνουμε δηλώσεις και δεν βλέπω φως. Και είχα αρκετά ιατρικά. Θα είναι πολύ μ@Λ@Κ#ς αν δεν στείλουν χαρτί για την εφορία.

Edited by ekaradimos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.