Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδειες Ε.Ε.για λέβητες και κλιματιστικά σε αρχιτέκτονες,τοπογράφους και πολιτικούς???


Recommended Posts

xaxaxa, καλά δεν παίζεσαι

έγραψα το τελευταίο μήνυμα, έφυγα, πήγα έπαιξα ένα φιλικό μάτς ποδοσφαίρου κι ακόμα εσύ εδώ μέσα είσαι και ασχολείσαι με πράγματα που πραγματικά δεν ξέρεις.

 

Εγώ έχω και μια δικαιολογία ότι δουλέυω και είμαι κολλημένος μπροστά σε ενα κομπιούτερ. Εσύ ήσουν, έφυγες και ξανακόλλησες εδω και ασχολήσε με το ίδιο θέμα. Μαλλον άλλος είναι λοιπόν ο κολλημένος.

 

 

....Ξεκολλάτε !!!

 

Ούτως ή άλλως με τους ΤΕΙτζήδες δεν βγάζεις ποτέ άκρη. Είναι σαν τους Κνίτες. Άψογα ενημερωμένοι για τα εργασιακά αλλά στην πράξη δεν ξέρουν τίποτε για την εργασία. Δεν ξανασχολούμαι να απαντήσω

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

καλό !!!!

Αυτές είναι προσωπικές σου απόψεις, οι οποίες καμία σημασία δεν έχουν γιατί δεν στηρίζονται πουθενά. Όλα αυτά που λες να κοιτάξεις τον καθρέπτη σου και να τα πεις στην ειδικότητά σου, ταιριάζει γάντι..δεν νομίζεις..άλλωστε συμφωνούν πολλές ειδικότητες.

Όσο για τον αυτοσεβασμό και τον σεβασμό, σιγά μην μ'ενδιαφέρει η γνώμη σου και του ΤΕΕ & ΣΙΑ. Βλέπεις τόσα χρόνια στη δουλειά χωρίς επ. δικαιώματα ξεπεράσαμε πολλούς σαν κι εσάς κι τον αποκτήσαμε απ'αυτούς που αξίζουν.

Η πρότασή μου πάντως ισχύει

Link to comment
Share on other sites

...και που λες @spy...

με το να δίνεις συνέχεια εξετάσεις για να παίρνεις πιστοποιήσεις, μην περιμένεις ότι θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα. Απλά θα μπούν πολλοί "άγνωστοι" στο παιχνίδι γιατί θα έχουν τις άκρες...

Και φαντάζομαι ότι αυτό θέλουν να κάνουν και γενικά με τα επ. δικαιώματα όλων των ειδικοτήτων. Θα δίνεις συνέχεια εξετάσεις ώστε να αναβαθμίζεσαι ή να διατηρείς τα κεκτημένα.

Πιστεύεις ότι είναι η καλύτερη λύση η διενέργεια εξετάσεων ??

Ποιά ουσία έχει τότε να σπουδάζεις πολ. μηχανικός, τοπογράφος, μηχανολόγος, ηλεκτρονικός κλπ. Παίρνεις ένα δίπλωμα και δίνεις εξετάσεις, "τα καταφέρνεις" και είσαι στο άλογο καβάλα για όλα...

Που είναι οι ειδικότητες ?? και ποιός ο ρόλος τους ???

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαμαρτυρηθώ στους διαχειριστές , ότι δεν γίνεται να χάνουμε τέτοιες ηρωικές μάχες σαν και αυτές που γίνονται εδώ .

 

Ετσι πρέπει τα θέματα αυτά να φαίνονται με κατακόκκινο χρώμα , ώστε να ξέρουμε και οι υπόλοιποι που μπορούμε να εκτονωθούμε .:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εξετάσεις για ενεργειακούς επιθεωρητές λέω.

Και ναι , είναι να παράλογο να σε θεωρούν ικανό να συντάξεις την μελέτη και να σε θεωρούν ανίκανο να επιθεωρήσεις ένα κτίριο.

@fraafr,

Yπάρχει μία λογική ότι η μελέτη θα ελεχθεί από την Πολεοδομία ενώ η επιθεώρηση όχι.

Προτείνετε εναλλακτικές λύσεις.

Όλα ελεύθερα ;

Link to comment
Share on other sites

@BAS, ήδη έχασα το φιλικό το απόγευμα 3-1, οπότε έπρεπε να παίξω και λίγη άμυνα...δεν νομίζεις ??

 

@spy.. τα τύμπανα του "πολέμου" (εξετάσεων) δυστυχώς φοβάμαι ότι ακούγονται για τα πάντα κι όχι μόνο για τους εν. επιθεωρητές.

Είναι ένας τρόπος ελέγχου των αδειών εργασίας, τόσες χιλιάδες μηχανικοί θα βγαίνουν κάθε χρόνο, πρέπει να υπάρχει τρόπος ρύθμισης...της αγοράς.

Μακάρι να διαψευσθώ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαμαρτυρηθώ στους διαχειριστές , ότι δεν γίνεται να χάνουμε τέτοιες ηρωικές μάχες σαν και αυτές που γίνονται εδώ .

 

Ετσι πρέπει τα θέματα αυτά να φαίνονται με κατακόκκινο χρώμα , ώστε να ξέρουμε και οι υπόλοιποι που μπορούμε να εκτονωθούμε .:rolleyes:

 

Εγώ πάλι προτείνω να δημιουργηθεί μια κατηγορία "ΔΙΑΜΑΧΕΣ" ή "ΔΙΑΞΙΦΙΣΜΟΙ" ή κάτι τέτοιο ώστε να μπορούμε να ανοιγουμε θεματα και να μαλωνουμε με την ησυχία μας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον αυτό που είχα προτείνει διαβάστηκε ως "Ανοίξτε λοιπόν το θέμα των επαγγελματικών δικαιωμάτων για ακόμα μια φορά".

Καλή χρονιά και το 2011 ας είναι μια χρονιά εξέλιξης και δημιουργίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.